MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Radny Józef Gajewski: Po co komu ten parking?

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 17 kwietnia 2014, 8:43
Aktualizacja: Piątek, 18 kwietnia 2014, 7:56
Autor: Angela
Fot. Józef Gajewski
– Zdewastowany infokiosk, pourywane lampy i oznaczenia toalet, ale przede wszystkim brak chętnych do parkowania – taki obraz parkingu przy ul. Oskara Langego w Cieplicach przedstawił na ostatniej sesji Józef Gajewski, który pytał, kto zaplanował budowę tego obiektu i komu jest on potrzebny.

- Ten parking na 100 samochodów i 10 autobusów z pięknymi sanitariatami, jak widać na zdjęciach, jest pusty - mówił radny Józef Gajewski. - Inwestycja kosztowała 29 mln zł, dlatego pytam władze miasta, kto projektował ten parking w tym miejscu. Komu to służy? Wydajemy miliony na inwestycje, z których nikt nie korzysta – twierdził.

Radny Józef Gajewski przekonywał, że zmotoryzowani mieszkańcy i turyści zamiast darmowego parkingu miejskiego, wolą korzystać z płatnego parkingu Uzdrowiska Cielice czy parkować w bocznych ulicach. Wiceprezydent miasta Jerzy Łużniak ripostował, że przed składaniem interpelacji warto poczytać o poruszanym temacie.

- Gdyby pan zgłębił wiedzę na ten temat, to by pan wiedział, że dwa parkingi: przy ul. Oskara Langego i Podgórzyńskiej zostały wybudowane w ramach projektu „Szlak Cysterski” – mówił Jerzy Łużniak. – Projekt za 29 mln zł obejmowała budowę parkingów na Dolnym Śląsku, w tym. m.in. w Jeleniej Górze i Krzeszowie, a także na Śląsku Opolskim i w Małopolsce. 85 procent tej kwoty sfinansowano z pieniędzy unijnych, a resztę dołożył samorząd województwa dolnośląskiego, więc proszę nie mówić, że to było na koszt Miasta Jelenia Góra – wyjaśniał Jerzy Łużniak.

- Panie prezydencie, ale nie odpowiedział pan na moje pytanie, bo to że dostaliśmy go za darmo, to o niczym nie świadczy. Kto go zaprojektował i kto go wybudował? – nie dawał za wygrana radny Józef Gajewski. - Czy my już naprawdę nie mamy na co wydawać pieniędzy? Przecież mamy wiele ważniejszych spraw, na które można byłoby wydać te pieniądze. Ja protestuje przeciwko takiemu podejściu do sprawy. My mamy robić te rzeczy, które służą mieszkańcom, a nie takie kwiatki do kożucha – grzmiał Józef Gajewski.

- Jeszcze raz powtarzam, że to nie Miasto finansowało tę inwestycję i jeśli w ogóle dołożyło jakieś pieniądze to niewielkie, a tablica dotyczy inwestycji ze wszystkich trzech województw, bo Jelenia Góra była liderem – tłumaczył Jerzy Łużniak. – Poza tym władze Miasta uważały, że ten parking jest potrzebny do obsługi Cielic – odpowiadał.

Po sesji dodał, że w najbliższym czasie władze miasta sprawdzą dlaczego mieszkańcy i turyści z tego parkingu nie korzystają i jak to zmienić. – Zajmę się również dewastacją tego obiektu, bo jest tam wyłoniona firma, która powinna go pilnować, a dodatkowo jest kamera monitoringu miejskiego – dodał J. Łużniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wnioski na wymianę pieców

Bez widoków w Radomierzu

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Komentarze (67) Dodaj komentarz

~koperfilc 17-04-2014 8:54
A ulice w mieście nadal dziurawe... Drzymały ,Łomnicka,Wyczółkowskiego,i wiele innych , oraz syf ,brud ,
~ 17-04-2014 8:55
widac ze zblizaja sie wybory bo radny Gajewski sie uaktywnil ,kochani mieszkancy Jagniatkowa wybierzcie kogos innego przeciesz to nie mozliwe zeby w tak duzej spolecznosci nie bylo kogos madrzejszego od tego specjalisty od bzdur.
~SARBLE 17-04-2014 9:01
Jedna dobra sprawa z tej sesji, że gospodarze zainteresują się parkingiem, co tam się dzieje i kto go dewastuje. Brawo!!! Jak widać do tej pory nie było żadnej kontroli :(
~ 17-04-2014 9:03
Prezydent zadziała: postawi straż miejską i będą teraz gonić wszystkich na ten parking zeby zapełnić, lub zakladać blokady gdy będę parkować w bocznych ulicach. Nie ma co sprawdzać - lokalizacja nie tam gdzie potrzeba!!!
~ 17-04-2014 9:28
Z wypowiedzi Łużniaka wniosek taki, że jak kasa z unii to można ją przetrwonić. Ręce opadają. A kto wybierał lokalizację parkingu? Co może komisarz unijny nakazał??? Kto zdrowy na umyśle zaparkuje auto na zakrzaczonym odludziu (bo takie się ma wrażenie mijając ten parking od strony obwodnicy)??? Odp. Nikt. I nie ma co sprawdzać.
~miejscowy 17-04-2014 9:31
NIK zbada tylko Termy ? , powinien równiez zając sie Stadionem przy Złotniczej !!!, Radni powinni sie tym tematem zainteresować jak najszybciej !!. Roczne opóznienie , 17 mil. zł a stadion nie urzyteczny .
~do 9.31 17-04-2014 10:15
Miejscowy należy natychmiast zbadać stan twojej psychiki. I nie pisz, że jesteś miejscowy wrocławianinie. Miejscowi nie mendzą w kółko, miejscowi cieszą sie z rozwoju Jeleniej Góry. Wynocha do Wrocławia miejscowy.
~"Radny" 17-04-2014 10:18
Radny Galewski juz dał popis niekompetencji podczas obrad Rady Miasta na temat wniosków komisji rewizyjnej po wielomiesięcznej kontroli Term.
~ejtam 17-04-2014 10:20
To pieniądze unijne czy wojewódzkie można wydawać w dowolny sposób, tylko dlatego że są.
~... 17-04-2014 10:34
A może tak piszący na forum skupią się na problemie, a nie na osobie radnego ( wpis "Radny"). Parking stoi pusty od dawna, niedawno zaczęto porządkować teren wokół. Nie jest właściwie oznakowany i nie kieruje sie do niego kierowców. Może prezydenci powinni nauczyć się delegowania zadań na podwładnych i kontroli ich wykonania. Zarządzanie przez zajmowanie.się wszystkim nie działa. Jak widać panowie tego nie ogarniają. A dobre mniemanie o sobie i poczucie wyższości to za mało.
~wiadomo 17-04-2014 10:36
To wielki społecznik .Za jego rządów Jagniątków stracll wszystko-szkołe ,pocztę ,budynki na krętej ,itd.
~emera 17-04-2014 10:55
Właśnie: "władze miasta uważały, że parking jest potrzebny do obsługi Cieplic". Takie właśnie pojęcie o potrzebach mieszkańców ma nasza władza. Nic dodać, nic ująć.
~olii 17-04-2014 11:06
Gosciu ma racje jezeli nie jest uzywany to po cholere ktos go wybudowal za tak wielka sume? Jest owiele wiecej potrzebnejszych rzeczy do zrobienia a nie jakis parking z ktorego nikt nie korzysta.Niestety w naszym kraju wydaje sie nasze zagrabione z podatków itp pieniadze na takie bzdury nie potrzebne.Głosujcie ludzie w przyszlych wyborach w koncu na kogos nowego a nie ciagle na tych samych złodziei (pis,PO,SLD itp) Polecam zapoznac sie z programem NOWEJ PRAWICY.
kazimierzp 17-04-2014 11:13
Dla pana Gajewskiego wszystko co nie dzieje się w Jagniatkowie jest niepotrzebne! Podobno, to akurat pan radny też głosi, mamy jako cała Jelenia Góra być miastem do obsługi turystów, zachęcać ich... W Cieplicach jest coraz więcej atrakcji dla przybyszy, choćby Muzeum z frskami pocysterskimi i gdzieś one powinny móc się zatrzymywać - choćby autobusy. Na całym świecie najpierw buduje się infrastrukturę turystyczną a potem zaprasza się gości więc budowa wcześniej parkingu jest w sumie słuszna. Innym problemem jest jak do niego kierować i zachęcać akurat do zatrzymywania się na nim!
~gaj 17-04-2014 11:58
Widać, że choroba radnego Gajewskiego się nasila, a wybory dopiero jesienią. Obawiam się, że stan tego wybitnego specjalisty od wszystkiego może się jeszcze pogorszyć. Wyborcy z Jagniątkowa niech już lepiej teraz wskażą kogoś rozsądnego
~bary33 17-04-2014 12:24
FirstHejterJG
~ada 17-04-2014 12:28
Brak informacji w biurach obslugi turystów, w internecie, brak informacji na ulicach, że taki darmowy parking instnieje
~18 sqandal 17-04-2014 12:51
..... parking troche na wyrost ale odpowiednia reklama i naglosnienie przyniesie efekty . Tak mało jest miejsc do parkowania , wiec do roboty wodarze miasta cos tyrzeba zmienic a nie tylko piać ze unijne to niczyje .
~qaz 17-04-2014 12:55
i ma racje, nie widziałem nigdy więcej niż 3-4 samochodów na tym parkingu a jeżdzę tam codziennie. tłumaczenie Łużniaka żenujące - nie ważne na co byle wydać bo unia daje. jakaś firma sobie zarobiła, ciekawe jaka to firma???
~AAAA 17-04-2014 13:10
Kolo BP mogliby ten plac zrobic dla tirów ;)
~iras 17-04-2014 13:27
Nawet nie wiem gdzie to jest hehe.
~Mieszkaniec 17-04-2014 13:44
Tam strach na noc auto zostawć. Raz juz paliwo mi ukradli.Nie polecam.
~ 17-04-2014 13:48
PROBLEMEM jest w tym przypadku to, że KAŻDY chce sobie podjechać do centrum uzdrowiska a nie przejść - choćby dla zdrowia - odcinek od parkingu do np. Placu Piastowskiego. Stąd boczne ulice placu zapchane zaparkowanymi samochodami. Mieszkańcy też chcą parkować pod swoimi domami. Dlatego parking jest niewykorzystany - nie są więc to wyrzucone pieniądze i nietrafiona inwestycja.
~ 17-04-2014 14:14
" grzmiał Józef Gajewski" - O rany! Szok!!! Ale zaraz doczytałem, że autorem jest Angela, więc wszystko w porządku...
~ 17-04-2014 14:22
Parking jest ale znaki że tam można parkować brak więc jak ludzie mają dojechać do parkingu skoro nikt spoza cieplicami nie ma pojęcia że tam parking wybudowali. A na pewno przydał by się mieszkańcom jeżdżącym w niedziele na Giełdę. Zamiast płacić za parking przy Giełdzie lepiej parkować na Langego za DARMO! i przejść się 500m. na Giełdę dla zdrowia bez potrzeby martwienia się czy ktoś auto porysuje przez złe parkowanie czy wysiadanie. Ale poco oznakować dojazd przed giełdą że jest DARMOWY PARKING lepiej niech się męczą kierowcy i Straż Miejska zarabia na źle parkujących kierowców. Kocham NASZE MIASTO!!!!!!!
~OLO 17-04-2014 14:39
ten parking to wyrzucone w błoto pieniądze! służy jedynie za skrót jadącym z Orlego do centrum Cieplic, wystarczyło zrobić tam tylko małą uliczkę!
~ 17-04-2014 15:00
DOLNOŚLĄZAK. Jest to trafnie zaprojektowany i wykonany parking. Bardzo potrzebny. Jedyny w Cieplicach, który pomieści autokary. Zawsze tam parkuję, pilotując międzynarodowe wycieczki. Zagraniczne biura turystyczne mają w programie zwiedzanie Uzdrowiska Cieplice. Parking zapewnia uczestnikom autokarowych grup turystycznych komfortowe warunki - nie tylko defekacji. A tak na marginesie. Czy radny Gajewski nadal jest indywidualistą, czy funkcjonuje w jakimś klubie radnych? Czy kompromituje się w imieniu własnym? Czy w imieniu ugrupowania politycznego, które łaskawie go przyjęło - w 2010 r. - na swoją listę wyborczą?
~czkp 17-04-2014 15:05
Jeżeli pomysł parkingu jest poroniony, to trzeba przyznać sie do błędu i coś z tym obiektem zrobić, zamiast pleść bez sensu, że to za unijne pieniadze, więc nie ma czym się przejmować.
~xxxx123 17-04-2014 15:21
Dolnoślązaku jak nigdy zgadzam się z Tobą co do parkingu.
~Jr 17-04-2014 15:30
Kolejnym trafionym w dziesiątkę pomysłem są węzły przesiadkowe za kilkaset tysięcy. Węzły przesiadkowe na dwóch trasach, po których jeżdżą, aż .......dwa autobusy raz na godzinę - ulica Łomnicka i POdgórzyńska. Już widzę tłum osób zostawiających tam auta i korzystających z komunikacji miejskiej i czekających godzinę, aż łaskawie nadjedzie tam autobus. Drogi proszą się o generalny remont i najpierw o to powinno miasto zadbać!
~bt 17-04-2014 16:58
Głosuję za parkingiem jest potrzebny.
~MICHAŁ 17-04-2014 17:09
!!!!!!!!!!! ! "parking jest potrzebny do obsługi Cielic" ! Tak właśnie !
Nοstradamus 17-04-2014 18:22
@DOLNOŚLĄZAK - Ty Czerwony Chamie Zza Buga! Parking jest zmarnowaniem kasy podobnie jak cały ten SzlaG Cysterski. Te kioski komputerowe są kolejnym elementem tego idiotycznego przedsięwzięcia! Projekt tego historycznego szlaku powinien zacząć się od EDUKACJI. Dlaczego w jeleniogórskich szkołach nie uczą nic o historii tej ziemi?! Dlaczego przeciętny mieszkaniec tego miasta nie wie że np. przemysłową produkcję cukru z buraków wymyślono tutaj... w Hirschberg!? Dlaczego w szkołach nie uczą kim byli prawdziwi rycerze tych ziem, czyli Schaffgotsch'owie?! Dlaczego nikt nie chce uświadomić mieszkańcom że kotlina jeleniogórska kiedyś była ODRĘBNYM PAŃSTWEM. Tak więc cały ten parking to PRZEKRĘT NA UNIJNĄ KASĘ! Założę się że jest niezgodny ze SIWZ.A 100m dalej stoi Pałac który obrócił się w ruinę!
~Ach... 17-04-2014 18:29
Radny Gajewski rozpoczął kampanię wyborczą,ale pomylił wybory majowe z jesiennymi! Niedawno, grzmiał w sprawie dróg i ich wykonania, kierował sprawę do prokuratury i wszystko się rozmyło - na kogo, to miał być straszak? Z tego wynika, że wszystkie działania robi pod publikę:(
Nοstradamus 17-04-2014 18:35
@DOLNOŚLĄZAK - Przewodniku od siedmiu boleści. Jak takim jesteś wielkim przewodnikiem to powiedz mi dlaczego Dolina Ogrodów i Pałaców liczy 27 pałaców (patrz mapka) i dlaczego na hasło: "Hirschberger Tal" znajdujemy wspaniałą stronę w Wikipedia opisującą 49 pałaców i dworów!? Powiem Ci ... dlaczego. Różnica wynika z tego że w tym mieście nie ma ani jednego znawcy historii, może poza Kapitanem Zamku Chojnik, tylko .............. Wracaj do domu, ZA BUG!
Nοstradamus 17-04-2014 18:37
Wara Wam od Gajewskiego, siedzicie w urzędach miasta i szczekacie z urzędowych komputerów, ale to się skończy, tragicznie się skończy. Jakem Nostradamus przepowiadam Wam że cała WASZA Polska skończy się wielkim ogniem. Będą płonąć urzędy i ratusze w całym kraju... i nie będzie już *... GRUBEJ KRESKI, co najwyżej GRUBA LINA.
~Gość 17-04-2014 18:55
No p.Łużniak może tam nauczy sie porzadnie parkować a nie na chodniku po którym chodza ludzie ,to tak na marginesie szp. Łużniak a temat to my znamy z tym parkingiem niewypał PO ... gratulacje.
~Ciekawe... 17-04-2014 19:09
Olaboga... "Nostradamus", przestań ośmieszać się, nie warte to żadnych pieniędzy.
~rozsądny 17-04-2014 19:40
Osoby osiągające wiek emerytalny, nie powinny startować w wyborach.
~@ 17-04-2014 20:41
Te, rozsądny, ty też zostaniesz emerytem! Ale do rzeczy: nie jest źle, kranów w WC jeszcze nie pod...prowadzli!
~cieplic 17-04-2014 20:51
po pierwsze o tej sprawie już było na Radzie Cieplic - i co i na tym się skończyło nikt nie drąży tego tematu nie słownie tylko w czynach -pukać do radnych , pukać do władz miasta to pytam po co się w takim razie spotykać, radzić jak z tego nic nie wynika Ciepliczanie jakby mogli to by do sklepu wjechali autami ,aby zrobić zakupy. Lokalizacja jak najbardziej trafna- do centrum piechotką to 3 minuty,ale lenistwo górą
~krzyk 17-04-2014 21:12
Przenieść tam targowisko z Mieszka. Za jednym zamachem pozbędziemy się sy.fu z centrum i teren z infrastrukturą będzie dobrze wykorzystany
~mkamiński 17-04-2014 21:44
W sumie dobrze, że temat został wywołany, bo mało kto z mieszkańców wie, gdzie jest ulica Langego, która sama w sobie nie stanowi atrakcji godnej odwiedzenia zarówno przez tutejszych, jak przez turystów. Kto by pomyślał, że mamy tam darmowy, ładny, oświetlony parking z toaletą, tak blisko centrum Cieplic, dostępny też dla autobusów! Dla mnie to to też zaskoczenie, bo nigdy miasto się nim nie chwaliło. Może miasto powinno śmielej pokazywać, co fajnego udało się wykonać z unijnych środków? Przecież to żaden wstyd. Pozdrawiam, Miłosz Kamiński
rymcycymcy 17-04-2014 21:58
Turyści nie dojrzeli do zwiedzania Cieplic opracowanego przez pracowitych urzędników ! :) ...karać, karać i jeszcze raz karać ! :) ...albo wymienić !
~jeż 17-04-2014 22:04
Parking jest pustynią. I nie wystarczą niewybredne ataki na radnego G. bo stwierdza fakt obiektywny.Faktem jest ,że istnieje, a więc wymaga właściwych działań promocyjnych aby spełniał swoje przeznaczenie. Jeśli reakcja p. Łużniaka na uwagi radnego jest autentyczna, to jest to bufonada i brak stylu
~warszawiak12 17-04-2014 23:30
a ja chce parking
~do 20:41 18-04-2014 0:09
Jestem emerytem. W Radzie, powinni zasiadać młodzi wiekiem a nie duchem. Można być wysportowanym, poprawić sobie urodę i co z tego... gdy inaczej postrzegasz, dzisiejszą rzeczywistość. Jak ma się 67 lat i więcej, a jest się sprawnym, zdrowym i mającym odpowiednie finanse, to najwyższy czas rozwijać swoje hobby, zwiedzać świat, spędzać czas z przyjaciółmi i wnukami, a rządzić ... pozwolić młodym.
~do jeż 18-04-2014 0:29
Twój wpis spowodował, że obejrzałem relację z obrad rady i nie zaważyłem, aby to była bufonada, a raczej konkretna odpowiedź. Na świecie są miasta, gdzie parking usytuowany jest kilka kilometrów przed centrum i nikt się nie dziwi. A my jesteśmy wygodni, lubimy podjechać pod same drzwi.
~Schengen 18-04-2014 1:44
No żesz ...!!! Panie Łużniak ! Ktoś tę ... lokalizację w projekcie wskazał !!! Taka znajomość potrzeb mieszkańców i turystów jak profesjonalizm aktualnych kacyków. Dzięki Marcin, ale pierwszym posunięciem - wciągającym Zofię Czernow nakreśliłeś kierunek i sposób działania. Nie można wzorem Pana Premiera patrzeć w obiektyw i łgać. Naród może głupi, ale każdą blaszkę można przeginać określoną liczbę razy. Mam wrażenie, że do zmęczenia materiału się zbliżyliśmy....
~JG 18-04-2014 2:59
To samo jest z parkingiem w Sobieszowie, wybudowanym dla pseudo tras do narciarstwa biegowego. Z wielkim budynkiem, nie wiadomo po co. Bo Unia dała pieniądze. Parking służy glównie miejscowej zmotoryzowanej chuliganerii do wykręcania bączków na placu. Śnieg na trasach "narciarskich" tej zimy był tak może z kilka dni. Tylko dlatego budynek przy parkingu nie jest jeszcze zdemolowany, bo ten parking powstał później niż ten w Cieplicach. Pan Gajewski niech się lepiej zainteresuje bzdurnymi inwestycjami, które ma pod nosem. Tak się składa, że parking w Cieplicach jest dużo bardziej potrzebny, bo jest w centrum i korzystają z niego całe Cieplice, a w Sobieszowie tylko narciarze, którzy przyjadą pobiegać. O ile jest śnieg, o co na takiej wysokości bardzo trudno.
~ 18-04-2014 8:33
domagam się naprawienia ul.kasprowicza ,tamtędy nie da się iść a co dopiero jechać autem !!!
~ 18-04-2014 8:35
wyczółkowskiego to też dramat
~Mamy dosyć! 18-04-2014 10:32
Jeleniogórscy opozycyjni radni nie rozumieja swojej misji. Drodzy panowie radni: papajowcy, ci z PiS i SLD. Nie po to zostaliście wybrani, by tylko w okresie przedwyborczym błyszczeć szokująca aktywnością. A poza tym czasem gnuśnieć, przewracać oczami i nudzić się podczas obrad Rady. Ten parking istnieje od kilku lat. Radni na czele z Gajewskim wiedzieli o tym doskonale. Przez kilka lat nie zrobili nic, by tą sprawę wyjasnić. Czekali na odpowiednią okazję. Radni opozycyjni nie rozumią tego, że ich obowiązkiem jest bieżąca, pozytywna, ciągła praca na rzecz miasta. Nie czekanie na okazję, by krytykować, jęczeć, narzekać , słać donosy na nasze miasto do telewizji, NIK i prokuratury. By kompromitować nasze miasto w oczach Polski. My takich radnych nie potrzebujemy!
~... 18-04-2014 13:05
A radni partii rządzącej nie muszą pracować na rzecz mieszkańców? Tak to zabrzmiało. I może problem leży w tym, że radni są partyjni, jak za komuny. Różnica taka, że wtedy była tylko jedna. I jeszcze; nie rozumieją - właściwa forma.
~1 18-04-2014 22:51
A w tym miejscu ś.p. szwagier za życia uprawiał tam piękne pomidory, dopóki nie zdewastowali tam szklarnię.
~do 13:05 18-04-2014 23:25
Ale o co ci chodzi? Chyba radni rządzący coś robią, skoro powstają kolejne inwestycje. Co to za wymówka, że radni opozycyjni nic nie robią, bo nic nie robią radni rządzacy?
~do 2:59 19-04-2014 0:06
Ty zawsze to samo, uparłeś się na tą inwestycję! Trasa ta jest całoroczną i służy korzystającym z niej. W weekendy parking jest oblegany. W dni powszednie, gdy z tras korzystają dzieci z pobliskiej szkoły jest zdecydowanie mniej samochodów osobowych, więcej autokarów z turystami udającymi się na zamek Chojnik, parking jest darmowy. Parking w Sobieszowie i ten w Cieplicach jest potrzebny, ponieważ z roku na rok przybywa zmotoryzowanych turystów.
~do 00:06 19-04-2014 1:11
Ale bredzisz. W weekendy parking oblegany? Niby przez kogo? Przez ludzi ciągnących pod Sobieszów, żeby pobiegać sobie na 2 kilometrach asfaltu? Na dodatek już popękanego (po niecałym roku od oddania do użytku tej inwestycji). Czerwoną farbą elegancko obwiedziono ubytki, żeby jakiś rolkarz sobie karku nie skręcił. Przypomnę, że parking jest na 50 autokarów. Jak tam bywam, to widzę prawie wyłącznie mieszkańców z psami robiącymi po drodze kupki na asfalcie. Dno i jedna wielka fuszerka, podobnie jak większość innych inwestycji w Karkonoskim Parku Narodowym (np. remonty szlaków, które po roku ponownie nadają się do remontu a często stają się po remoncie wręcz bardziej niebezpieczne).
~ 19-04-2014 17:24
Popieram Nostradamusa !!!!! STO PROCEN SLUSZNA UWAGA. Ta .... ekipa lubi szastac na ... kasa. Nie wazne na co i ile ,aby do przodu. Brak racjonalnosci planow w stosunku do potrzeb. Parking jako miejsce pracy samochodowych zlodziei, na zadupiu bez monitoringu. Proponuje zaparkowac tam rzadowe limuzyny, a bedzie sprawdzian realiow tego kraju. Stado bezmozgowych kanciarzy. TAK BUDUJE SIE TEN ROZKRADZIONY KRAJ
~do 01:11 19-04-2014 17:48
Jak tak Ci się tam nie podoba, to po co tam chadzasz . Propozycja - nudzisz się i wszystko Ci się nie podoba, to przygotuj ciekawy projekt, znajdź teren i postaraj się o odpowiednie fundusze i go zrealizuj! Chętnie skorzystam, mieszkańcy i turyści na pewno też :)
~Zdzich 19-04-2014 18:59
Ten parking jest i był potrzebny Cieplicom co z tego jak wielu mieszkańców nie wie, że on istnieje. Brak jakichkolwiek informacji. O salonach masażu dowiemy się nawet z... ale o parkingu nie. Dzisiaj pod kościołem aż się kłębiło, że nie można było przejść a parking stał pusty bo nie jest w interesie radnych taka informacja !
~ten parking 19-04-2014 20:27
Może to dla Niemców?
~do 17:48 19-04-2014 21:59
A co to za odpowiedź? Co ma chodzenie do wywalania pieniędzy przez miasto na durne inwestycje? Mnie też się nie podoba i to bardzo - wywalanie pieniędzy w błoto. I wcale nie muszę tam chodzić. A ty potwierdziłeś, że nie masz argumentów na obronę tych ścieżek nartorolkowych, skoro stać cię tylko na taką odpowiedź.
~do 21:59 20-04-2014 4:51
Czy zauważyłeś, że artykuł mówi o parkingu w Cieplicach! Jeśli chodzi o wywalanie pieniędzy w błoto, to jest takie przysłowie "medal ma dwie strony" Trasy w Sobieszowie były budowane z myślą o uczniach z miejscowej szkoły i zawodnikach z miejscowego klubu, które mogą swobodnie tu trenować i nie tracić czasu na dojazdy do Jakuszyc.Można tu też przeprowadzać zawody. A przy okazji z tras mogą korzystać mieszkańcy i turyści. Nikt nie dziwił się budowie skoczni w Wiśle, z której korzysta garstka dzieciaków, ale za to jesteśmy dumni z osiągnięć A.Małysza,K.Stocha. Miejscowy klub ma osiągnięcia zajmuję 3 miejsce w województwie, 21 w Polsce. I choćby dla nich było warto to zbudować. Jeśli chodzi o parking, by jeszcze więcej korzystało z niego - potrzebna jest odpowiednia informacja.
~ 20-04-2014 12:36
Ad.~ Nostradamus. Jako rodowity jeleniogórzanin /nie z za Buga/, były "komuch", odbarwiony z czerwieni - po kwarantannie - u Narodowych Chrześcijan, przyjmuję na lewy policzek wymierzony przez Ciebie cios. W ten świąteczny czas nadstawiam Ci prawy policzek abyś mógł sobie - do woli po chrześcijańsku - na mnie po używać. Przesyłam Ci Wielkanocne serdeczności, radując się wraz z ogromem rodaków: Alleluja Jezus żyje!!! DOLNOŚLĄZAK.
~do 04:51 20-04-2014 15:15
Co za brednie. Skoro niby trasy są przeznaczone dla uczniów miejscowych szkół, to po co ten ogromny parking na 50 autobusów? Wszyscy będą dojeżdżać swoimi własnymi brykami spod domów? Po co ten wielki budynek, który ciągle stoi zamknięty na trzy spusty? Nie masz zwyczajnie pojęcia po co budowano te trasy i zmyślasz co rusz to nowe bajeczki. Co do samych tras, to wcale nie musiały powstać one w parku narodowym. Kolejna rzecz to wykonanie. Odwalono kompletną fuszerkę bez żadnego odwodnienia i efekt jest taki, że beton już się wykrusza, po niecałym roku od oddania inwestycji do użytku. Poza tym jest tam mnóstwo śmieci wzdłuż tych tras, których nie ma komu sprzątać. Chodzą tam mieszkańcy na spacery z psami, które robią kupy gdzie popadnie. Ta inwestycja nie broni się pod żadnym względem!
~ 20-04-2014 16:02
Taki parking i owszem, powinien byc przy obwodnicy Zabobrza, by kierowcy TIRow mogli stanac na odpoczynek, nocleg czy sobote i niedziele. Jest sanitariat, ladny plac i duzo miejsca,ktos dolozylby bar i bajkowy punkt dla driverow. Ale cos takiego w centrum zasmrodzonego kurortu?????? cos tutaj nie tego, moze CBS rozwikla bublowy wrzod.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

50–lecie parafii w Bolesławcu

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkali się z Beatą Kempą

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1418
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%