MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Radni znów o baszcie grodzkiej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 26 października 2010, 8:08
Aktualizacja: 8:09
Autor: TEJO
Sprawa dzierżawy baszty grodzkiej wzbudziła wiele emocji na ostatniej sesji. Czy dziś będzie podobnie?
Fot. TEJO
Na ostatnim posiedzeniu rada miasta zgodziła się na dzierżawę baszty grodzkiej. Podczas dzisiejszej sesji chce własną uchwałę uchylić. Dlaczego? To wyjaśni się w ratuszu.

Rada miejska zbiera się na jednej z ostatnich sesji mijającej kadencji. W porządku obrad są, między innymi, projekty uchwał o zmianach w budżecie, a także o podwyższeniu kapitału zakładowego „Wodnika”. Radni ustalą też wysokość diet dla członków komisji wyborczych powołanych do wyborów rady jednostki pomocniczej (Cieplice), a także przyznają Gimnazjum nr 1 tytuł Zasłużonego dla Jeleniej Góry.

Rajcy zajmą się też ustaleniem stawek podatku od środków transportowych. W porządku obrad nie ma punktu dotyczącego umów ze spółkami kupieckimi. Być może zostanie on wprowadzony już podczas posiedzenia, które zaczyna się w ratuszu o godz. 9. Każda sesja jest otwarta dla zainteresowanych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Świętowali Złote Gody

Piechotą przez Stromiec na Okole

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~pkp82 26-10-2010 8:54
Panie Prezydencie i Rado Miasta prosze sie zajac zaniedbanymi i szpecacymi miasto reklamami w miescie. Rozumiem ze liberalne rzadzenie jest kluczem do rozwoju gospodarczego, ale jako miasto, ktore chce byc kulturalna i turystyczna? stolica Dolnego Slaska nalezy dbac o estetyke. To samo dotyczy Karpacza i Szklarskiej Poreby. Prosze podpatrzyc sasiadow i przejechac sie do Harrachova lub do Goerlitz. Powodzenia.
~emeryt48 26-10-2010 10:26
Komu przypadnie Baszta Grodzka ?????? - człowiekowi z dużą kasą - organizacje pozarządowe, które by działały w niej, nie mają szans, tak jest wygórowane i wyśrubowane obciążenia finansowe dla tego obiektu :(

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Od jutra Jarmark Bożonarodzeniowy

Młodzi Demokraci na Dolnym Śląsku mają nowego przewodniczącego

Rok niespełnionych obietnic

Uczniowie piszą listy...

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
861
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%