MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Radni zdecydowali o wsparciu Gminy Brusy

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 13 września 2017, 8:27
Aktualizacja: 13:46
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Podczas wtorkowej (12.09) sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry radni zdecydowali o udzieleniu z budżetu pomocy finansowej w formie dotacji celowej w wysokości 50.000 zł na likwidację skutków nawałnic, wichur, huraganów jakie dotknęły Gminę Brusy w województwie pomorskim, w powiecie chojnickim.

Szczegółowe warunki udzielania pomocy finansowej oraz przeznaczenie i zasady rozliczenia dotacji zostaną określone w umowie zawartej pomiędzy Miastem a gminą Brusy. Tym samym radni przychylili się do wniosku prezydenta, który wcześniej zapowiadał taki projekt. Dyskusja nie była zbyt długa, jedynie radny Rafał Szymański (PiS) wykazał się brakiem koncentracji podczas sesji, ponieważ w jednym z pierwszych punktów porządku obrad, kiedy to Marcin Zawiła opowiadał o pracy między sesjami – tłumacząc dlaczego wybrano Gminę Brusy. Być może radni doszukiwał się podtekstu politycznego, ale zastępca prezydenta Jerzy Łużniak powtórzył słowa swojego pracodawcy sprzed kilku godzin, tłumacząc, że gminę wskazał starosta chojnicki, określając ją jako „niemedialną” w przeciwieństwie do okolicznych miejscowości, które dzięki nagłośnieniu w ogólnopolskich mediach uzyskały większe wsparcie niż Brusy.

Brusy to gmina wiejsko-miejska, licząca ok. 13 tysięcy mieszkańców. W jej skład wchodzą 23 sołectwa: Brusy-Jaglie, Brusy Wybudowanie, Czapiewice, Czarniż, Czarnowo, Czyczkowy, Gacnik, Główczewice, Huta, Kinice, Kosobudy, Leśno, Lubnia, Małe Chełmy, Małe Gliśno, Męcikał, Orlik, Przymuszewo, Rolbik, Skoszewo, Wielkie Chełmy, Zalesie i Żabno.

To nie pierwsza taka sytuacja, gdy jedna gmina pomaga drugiej. Jelenia Góra otrzymywała wsparcie m.in. w wyniku powodzi w 1997 roku, a sama udzieliła jej w 2010 roku dla opolskich gmin Gorzyce oraz Kędzierzyn-Koźle.

Ogłoszenia

Czytaj również

Medale „Nauczyciel Kraju Ojczystego 2019”

Jubileusze małżeńskie

Tu też świętowali

Komentarze (2) Dodaj komentarz

Zbigniew Rzońca 13-09-2017 20:32
Rząd dał ciała, to przynajmniej radni stanęli na wysokości zadania.
~ciekawski 14-09-2017 6:31
SZymański robi się na Morawieckiego

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stoi kolej na Kopę

Radni KO przeciw kupcom?

Udany Piknik Strzelecki

Ulica Hirszfelda już po remoncie

Studium na początek

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
870
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%