MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Radni zdecydowali o wsparciu Gminy Brusy

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 13 września 2017, 8:27
Aktualizacja: 13:46
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Podczas wtorkowej (12.09) sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry radni zdecydowali o udzieleniu z budżetu pomocy finansowej w formie dotacji celowej w wysokości 50.000 zł na likwidację skutków nawałnic, wichur, huraganów jakie dotknęły Gminę Brusy w województwie pomorskim, w powiecie chojnickim.

Szczegółowe warunki udzielania pomocy finansowej oraz przeznaczenie i zasady rozliczenia dotacji zostaną określone w umowie zawartej pomiędzy Miastem a gminą Brusy. Tym samym radni przychylili się do wniosku prezydenta, który wcześniej zapowiadał taki projekt. Dyskusja nie była zbyt długa, jedynie radny Rafał Szymański (PiS) wykazał się brakiem koncentracji podczas sesji, ponieważ w jednym z pierwszych punktów porządku obrad, kiedy to Marcin Zawiła opowiadał o pracy między sesjami – tłumacząc dlaczego wybrano Gminę Brusy. Być może radni doszukiwał się podtekstu politycznego, ale zastępca prezydenta Jerzy Łużniak powtórzył słowa swojego pracodawcy sprzed kilku godzin, tłumacząc, że gminę wskazał starosta chojnicki, określając ją jako „niemedialną” w przeciwieństwie do okolicznych miejscowości, które dzięki nagłośnieniu w ogólnopolskich mediach uzyskały większe wsparcie niż Brusy.

Brusy to gmina wiejsko-miejska, licząca ok. 13 tysięcy mieszkańców. W jej skład wchodzą 23 sołectwa: Brusy-Jaglie, Brusy Wybudowanie, Czapiewice, Czarniż, Czarnowo, Czyczkowy, Gacnik, Główczewice, Huta, Kinice, Kosobudy, Leśno, Lubnia, Małe Chełmy, Małe Gliśno, Męcikał, Orlik, Przymuszewo, Rolbik, Skoszewo, Wielkie Chełmy, Zalesie i Żabno.

To nie pierwsza taka sytuacja, gdy jedna gmina pomaga drugiej. Jelenia Góra otrzymywała wsparcie m.in. w wyniku powodzi w 1997 roku, a sama udzieliła jej w 2010 roku dla opolskich gmin Gorzyce oraz Kędzierzyn-Koźle.

Ogłoszenia

Czytaj również

Parking na... przejściu

Wypadek w Radomierzu

Nabór do "Planety Uśmiechu"

Komentarze (2) Dodaj komentarz

Zbigniew Rzońca 13-09-2017 20:32
Rząd dał ciała, to przynajmniej radni stanęli na wysokości zadania.
~ciekawski 14-09-2017 6:31
SZymański robi się na Morawieckiego

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Szybko zapomniany staw?

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Referendum coraz bliżej

Stalowe rumaki w Karpaczu

Czytelniczka: drogo i brudno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
791
Tak
37%
Nie
58%
Nie wiem
6%