MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Radni z zakazem posługiwania się nazwą PO

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 3 stycznia 2017, 8:40
Aktualizacja: Środa, 4 stycznia 2017, 8:06
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W Radzie Miejskiej Jeleniej Góry zakończyła się era Platformy Obywatelskiej. Formacja, która w minionych wyborach uzyskała najlepszy wynik (8 mandatów) praktycznie przestała istnieć. Po odejściu z klubu większości radnych, pozostali dostali zakaz posługiwania się nazwą partii.

Z komitetu złożonego z członków i zwolenników Platformy Obywatelskiej oraz Obywatelskiego Dolnego Śląska do Rady dostało się 8 osób: Bożena Wachowicz-Makieła, Anna Ragiel, Krzysztof Kroczak, Konrad Sikora (zastąpił Miłosza Sajnoga), Piotr Iwaniec, Piotr Miedziński, Leszek Wrotniewski i Alicja Szklarska. Czworo pierwszych pod koniec roku zdecydowało się odejść z klubu PO i utworzyć z Wojciechem Chadżym klub radnych „niezależnych”. Odszedł także Piotr Iwaniec, który pozostaje póki co niezrzeszony, z kolei Piotr Miedziński, Leszek Wrotniewski i Alicja Szklarska otrzymali od Zofii Czernow zakaz posługiwania się szyldem PO w Radzie Miejskiej.

Zatem jaki klub reprezentuje wspomniana trójka? - Zdania są podzielone – uważa P. Miedziński. - Wpłynęło do trzech radnych pismo pani Zofii Czernow, która powołując się na zapisy statutu Platformy wezwała nas do zaprzestania posiłkowania się nazwą i logiem Platformy Obywatelskiej. Z mojego punktu widzenia jest to niezgodne ze statutem partii, natomiast zastanawiamy się co z tym fantem zrobić, bo organ, który nie jest do tego powołany, czyli Koło w Jeleniej Górze taką decyzję podjął – dodał były szef klubu radnych PO.

Jak mówi P. Miedziński, wkrótce radni zdecydują, czy nadal firmować zamieszanie swoimi nazwiskami. - Być może będziemy radnymi klubu o innej nazwie, natomiast nieuczciwe jest z mojego punktu widzenia to, co zrobili radni, którzy zostali wybrani z list Platformy Obywatelskiej – ich wyborcy ocenią – stwierdził radny. - Jestem zdania, że jeżeli ktoś kogoś nie chce, to tam się nie wchodzi. Jeżeli koledzy robią prywatny folwark, to nie jest już moja formacja – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Młodzi głosują – wygrała Lewica

Spór o edukację seksualną

Komentarze (26) Dodaj komentarz

~... 3-01-2017 8:53
Jeden śpi w gminie Jeżów, drugi w gminie Podgórzyn więc może klub zamiejscowy!?!
~żałosne 3-01-2017 9:31
Śpią w swoich domach, bo ich na te domy stać. Pracują w JG i bez trudu udowodnią, że ich centrum życiowe to JG. Tylko zakompleksiona i ograniczona osoba używa cały czas tych samych argumentów :D
~Pigs 3-01-2017 9:49
" - Być może będziemy radnymi klubu o innej nazwie, natomiast nieuczciwe jest z mojego punktu widzenia to, co zrobili radni, którzy zostali wybrani z list Platformy Obywatelskiej – ich wyborcy ocenią – stwierdził radny. - Jestem zdania, że jeżeli ktoś kogoś nie chce, to tam się nie wchodzi. Jeżeli koledzy robią prywatny folwark, to nie jest już moja formacja – dodał." O matko i córko! Czy może to ktoś przetłumaczyć z polskiego na nasze.
~aa 3-01-2017 9:56
Popieram przedmówcę. Na pewno robią więcej niż p. Zawiła i cała reszta. P. Zawiła potrafi tylko finansować buble, takie jak stadion na Zlotniczej albo sprezentować basen szkole nr 10, który będzie tylko na wyłączność szkoły. I na to są pieniądze? A podobno oświata w naszym mieście ma taki duży dług...
~zz 3-01-2017 11:06
czyżby uwierzyli że pic będzie rządził wiecznie i uciekają co by nie stracić koryta?nawet nie wiedzą jak się mylą i ile na takiej postawie stracą.
~nie PO PISU 3-01-2017 11:17
bo gdyby radni szanowni PO Pan Miedziński, pan Wrotniewski i nic nie wnosząca do Rady Miasta Pani Szklarska -ani jedno wystąpienia nie mącili i nie byli przychylni PIS to by było ok. Mieliście działać na rzeczy miasta a nie toczyć prywatna walkę ,bo przegrali ze swoim kandydatem panem Obrębalskim
~Gdzie wasz honor? 3-01-2017 11:20
Świetny pomysł: Klub Radnych Zamiejscowych. W klubie oczywiście zamiejscowe gwiazdy: Wrotniewski i Miedziński. Gdybyście obaj panowie mieli choć trochę honoru odeszlibyście z Rady
~do 11:06 3-01-2017 11:24
To Obrębalski był kandydatem PO, Zawiła to rozłamowiec, któremu odpuszczono, bo Schetyna doszedł do władzy po rezygnacji Tuska. Nie wiesz, albo kłamiesz.
~swojak 3-01-2017 12:55
1. Zofia Czernow lubi mącić. 2. Konieczne od kilku lat jest powołanie zamiejscowego koła radnych z siedzibą w którejś z sąsiednich gmin.
~pic na wode 3-01-2017 13:12
czernow zawila luzniak pokoj same stare truchla kto to kupi hahahahah do domu starcow a nie do polityki juz wystarczajaco namieszali i nachapali sie
~Tuiteraz 3-01-2017 14:22
Najwięcej to zrobiła A.Szklarska. Musicie ją stopować ,bo się zapali.
kazimierzp 3-01-2017 15:02
@9:31! Jeżeli ich stać na domy w gminach Podgórzyn i Jeżów i tam muszą płacić należne podatki to niech tam osobiście wpływają na to co ich i ich współmieszkańców dotyczy! Prawo wyraźnie określa i to że jeden z wojewodów (wtedy z PO) obrócił kota ogonem to nie znaczy, że oni mogą być radnymi naszego miasta! Nie jestem miłośnikiem PO ale jeżeli większość tego ugrupowania stwierdziła iż to Schetyna jest przywódcą, a jego przedstawiciele każą się wynosić to... człowiek z zasadami by po prostu odszedł.
~ 3-01-2017 15:48
Farbowane lisy. Sami komuniści i sprzedawczyki.
~jt 3-01-2017 15:56
Już od długiego czasu czytam o tych wszystkich partyjnych przepychankach w Radzie Miasta i zastanawiam się czy i kiedy nastąpi taki czas że swoje przynależności partyjne szanowni wybrani Rajcy zostawią przed Ratuszem.Jesteście wybrani nie do kłótni politycznych a do ciężkiej pracy na rzecz miasta a wydaje mi się że o tym zapomnieliście po wyborach.Wasze kluby i klubiki w ogóle nas mieszkańców nie interesują.Bierzecie pieniądze to zacznijcie pracować na rzecz miasta a to nam obiecywaliście .A jeżeli nie potraficie to z honorem można złożyć mandat i powiedzieć że nas to przerosło i myślę że tak by było uczciwie.
~ 3-01-2017 16:35
to przypomina grę w zmianę krzeseł, których jest o jedno za mało.... grają tak na okrągło
~Iwo 3-01-2017 17:00
Każdy kto czuje się POstkomunistą powinien mieć prawo do powoływania się na schodzącą ze sceny politycznej partię PO, dawniej PZPR, a później SLD !!!
~do 17:00 3-01-2017 17:14
A co powiesz o swoim idolu niejakim prokuratorze P.??Teraz jest kolejny posełek twojej partyji na celowniku,który pacyfikował stoczniowców.Więc zanim naPISzesz coś o Postkomuchach to j.. się głową w mur.
~UPS 3-01-2017 17:22
Może zapytasz Szklarską a nie wyciągasz wnioski nie ta krowa co dużo ryczy daje mleko??????
~Gośc 3-01-2017 18:37
Wreszcie to PO zawszone sie rozlatuje i ta Czernow jak bogini no jeszcze troche i ja wykopia bo to jest nierób jakich mało zreszta jak wszyscy z PO
~mis 3-01-2017 19:17
G..... mnie to obchodzi z jakiej są partii, organizacji czy innej bandy, ważne aby ci ludzie chcieli zrobić coś dobrego dla miasta, a na razie tak nie jest. Miasto jest zaniedbane i brudne. Ostatnich gospodarzy wypędziliśmy w 1945. Teraz mamy tylko nieudonie administrujacych politykierów i urzędasów. To przykre, bo miasto ze swej natury jest jest bardzo ładne i mogło by być prawdziwa atrakcją.
~ 3-01-2017 19:33
Proponuję nazwę PO PO!
~Real 3-01-2017 19:42
Takie zabawy to proszę robić za własne pieniądze. Zasługujecie na, był taki przypadek i dociekliwy znajdzie, defenestrację. Zwykła banda w białych kołnierzykach przy korycie, nic więcej.
~wreszcie 3-01-2017 20:53
A może w ogóle zakazać używania nazwy PO w Polsce
~do KP z 15.O2 3-01-2017 22:53
I ty człowieku nie boisz się powiedzieć , że nie jesteś miłośnikiem PO ?! Dziw nad dziwy ! Kit nad kity! Fałsz i hipokryzja kogoś z gniazda UW.
~sumienie narodu 4-01-2017 0:26
Zakaz posługiwania się członkostwem PO jest uzasadniony,po wyrzuceniu ich z partii.Ale sądzę, że po tym wszystkim co PO zrobiła - a raczej nie zrobiła - czyli dopuściła PiS-iorów do władzy,należy się wstydzić tej przynależności.W połowie roku zaistnieje nowa partia,w której czołówka to Cimoszewicz i Frasyniuk.Oni stworzą partię, która zbierze wszystkie odpady (czyli nie zgadzających się z polityką pozostałych partii) oraz element labilny czyli nie głosujący.Spokojnie powinno wystarczyć do uzyskania 35-40 % głosów.A to się przekłada na 280 mandatów - zdecydowaną większość parlamentarną.I na to czekamy.Co się będzie działo wtedy z obecnymi rządzącymi?Zostawmy to historii.Niemniej nie będą mieli podstaw do radości i spokoju.A nowe władze muszą zacząć niszczyć te pisiorskie resztki po lasach.
~Pisowiec 3-02-2017 23:41
Te małe cwaniaczki z PO jak ten malutki Miedzinski,Wrotniewski,Papaj czy ta niedojda z Piechowic Mazur to najwieksza porazka Platformy Obywatelskiej.Jaka ona dzisiaj jest jest wlasnie wina takich osobników!!.Wyrzucic ich na zbity pysk raz na zawsze i bedzie jasno kto jest kim.Wynocha i nie wracać.Tak jak w PISie.Na wódz zrobiłby z Wami porządek-dwulicowcem i karierowicze.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trudny dojazd do SP 3

Hat–trick Mroza

Senator dziękuje wyborcom i rywalom

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
775
Tak
15%
Nie
64%
Nie wiem
21%