MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

Radni się kłócą, dzielnica cierpi

Wiadomości: Dolny Śląsk
Czwartek, 7 lipca 2005, 0:00
Aktualizacja: Środa, 18 stycznia 2006, 8:32
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Miała być perełką Karkonoszy, jest enklawą biedy.

Zamiast korzystać z położenia i być ozdobą miasta, to miejsce zamienia się w enklawę biedy i stagnacji. Drogi są dziurawe, brakuje boisk sportowych – denerwują się mieszkańcy. Do Jagniątkowa przyjeżdża coraz mniej turystów. My pozostajemy na uboczu i coraz bardziej się od nich oddalamy – uważa Jarosław Maciejak, właściciel pensjonatu Borowik.
Jego zdaniem w Jagniątkowie brakuje dziś wszystkiego. Działały w niej dwadzieścia cztery ośrodki wypoczynkowe. Teraz zostało pięć. Turystów przyjeżdża tam z roku na rok coraz mniej.

Nie ma już żadnej infrastruktury dla przyjezdnych. Brakuje porządnych dróg, chodników, parkingów czy podjazdów pod ośrodki. W zimie samochody nie mogą podjechać, bo drogi są źle odśnieżone, w lecie nie ma gdzie zaparkować auta – wylicza Piotr Białas z Hoteliku pod Dębem.
Właściciele pensjonatów skarżą się, że wszystkie działania przyciągające turystów muszą finansować sami. Podwyższają standard obiektów. Jednak nie mają pieniędzy na działania promocyjne.

Inni mieszkańcy zwracają uwagę, że Jagniątków to jedyne miejsce w Karkonoszach, gdzie trudno o zasięg sieci komórkowych. Narzekają na brak nie tylko inwestycji, ale i jakiegokolwiek planu dla tej części miasta.
W Jagniątkowie obecnie bezrobocie sięga czterdziestu procent wśród mieszkańców. Straszą ruiny byłej fabryki mebli i nieczynne ośrodki wypoczynkowe. Nie udało się doprowadzić gazu do całej miejscowości ani rozwiązać problemu ze skanalizowaniem osiedla.

Obecnie rada miasta nie przeznacza żadnych środków na rozwój Jagniątkowa. Wśród radnych nie ma zgody co do inwestowania w tej części miasta. Wiadomo, że inwestycje w centrum zawsze mają pierwszeństwo. Nie sądzę, aby do końca tej kadencji rady ta sytuacja uległa zmianie – wylicza Józef Gajewski, reprezentujący tę dzielnicę w radzie miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nietypowy finał Ligi Rocka

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~observer 8-07-2005 13:14
Odpowiedź prosta, miastem żądzą czerwoni, jak wygląda Maciejowa? - wstyd i hańba dla miasta. Miejscowośći dostające się pod administrację miasta upadają, przez nieudolne żądzenie, innym górskim wioskom wiedzie się o wiele lepiej.
~Sobieszowianin 9-07-2005 23:43
>Odpowiedź prosta, miastem żądzą czerwoni, jak >wygląda Maciejowa? - wstyd i hańba dla miasta. >Miejscowośći dostające się pod administrację >miasta upadają, przez nieudolne żądzenie, innym >górskim wioskom wiedzie się o wiele lepiej. na ulicy kamiennogórskiej w Sobieszowie jest nielepiej od nr 14 kończy się marny asfalt , zaczyna droga niczym ze średniowiecza , ostatnio przyjechał spych rozgarną drogę rozgrzebali i poszli sobie , i co z tego ? nic błoto jeszcze gorsze niż było a w jednej z gazet napisali że juz naprawione - śmiechu warte , ogródek "jordanowski" żecz opłakana: połamane ławki , a w nocy tak ciemno że strach tamtędy przejść mimo iż są tam latarnie i wystarczy wkręcić żarówki . inną żeczą jest budynek przy ulicy karkonowskiej niedaleko "białego lwa" ( ten z drewnianą "markiną" nad chodnikiem - obraz witający turystów jadących na chojnik , władze odremontowały po drugiej stronie rzeki mały park i chwała im za to ale co z resztą w tzw."małpim gaju" też nielepiej w nocy ciemno a w dzień też jakoś ponuro . Amen

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rowerowy jubileusz

Ruszył proces o zabójstwo w noc sylwestrową

Zygzakiem po ulicy

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Powalczą o puchar burmistrza

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
664
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%