MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Radni przyznali honorowe tytuły i nagrody Miasta

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 3 lipca 2015, 9:35
Aktualizacja: Sobota, 4 lipca 2015, 7:02
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemo
Zasłużony dla Miasta Jeleniej Góry, Honorowy Obywatel Jeleniej Góry oraz Nagroda Miasta Jeleniej Góry – to wyróżnienia przyznane siedmiu osobom na ostatniej przed wakacjami sesji Rady Miejskiej.

Zasłużony dla Miasta Jeleniej Góry, Honorowy Obywatel Jeleniej Góry oraz Nagroda Miasta Jeleniej Góry – to wyróżnienia przyznane siedmiu osobom na ostatniej przed wakacjami sesji Rady Miejskiej.

Praktycznie wszystkie wskazane osoby jednomyślnie zostały wyróżnione, jedynie przy głosowaniu tytułu Zasłużonego dla Miasta Jeleniej Góry dla Stanisława Schuberta od głosu wstrzymała się radna Danuta Wójcik.

Zasłużonymi dla Miasta Jeleniej Góry zostali:
Ewa Pelzer - wnioskodawca: Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem. Działaczka charytatywna, kulturalna, poetka. Od blisko 30 lat działa charytatywnie na rzecz osób poszkodowanych przez los, dotkniętych ciężkimi, przewlekłymi chorobami, niepełnosprawnością i niedostatkiem.

Stanisław Schubert - wnioskodawca: grupa radnych. Współzałożyciel Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych – organizacji, która oprócz Jeleniej Góry działa również w Toruniu, Gdańsku, Krakowie, Gliwicach i Cieszynie. Poza działaniami na rzecz osób niepełnosprawnych jest znany z inicjatyw obywatelskich, działa w Karkonoskiej Koalicji Organizacji Pozarządowych, a w ramach akcji Fundacji Batorego organizował debaty „Masz głos, masz wybór”.

Krzysztof Kowalczyk - wnioskodawca: grupa radnych. Ksiądz dziekan dr Krzysztof Kowalczyk od wielu lat służy pomocą i wsparciem osobom niepełnosprawnym, organizuje spotkania i integruje środowisko, m.in. poprzez Liturgiczne Spotkanie Świąteczne Osób Niepełnosprawnych. Za swoją pracę w 2014 r. otrzymał z rąk wicewojewody dolnośląskiego Brązowy Krzyż Zasługi

Honorowym Obywatelem Miasta Jeleniej Góry został:
Wiktor Marconi - wnioskodawca: Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Przez wiele lat charytatywnej działalności wspierał jeleniogórskie szkoły, przedszkola, kościoły, domy spokojnej starości i wiele innych organizacji. Zawsze otwarty i życzliwy, chętnie służy pomocą.

Nagrodę Miasta Jeleniej Góry otrzymali:
Teresa Adamowicz - wnioskodawca: Stowarzyszenie Osób przewlekle Chorych „Pomocna Dłoń”. Od ponad 16 lat jest działaczką społeczną w organizacjach pozarządowych, a od 10 lat sprawuje funkcję prezesa Stowarzyszenia Osób Przewlekle Chorych „Pomocna Dłoń”. Za zaangażowanie i pracę społeczną , jak i wolontariacką w 2009 r. otrzymała tytuł Dolnośląski Wolontariusz Roku.

Adam Wolak - wnioskodawca: Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów – zarząd oddziału rejonowego w Jeleniej Górze. Od urodzenia jeleniogórzanin, artysta rzemieślnik – samouk. Wykonuje współczesne rekonstrukcje oraz ratuje XVI-XVII w. detale zabytków w Jeleniej Górze i innych miastach Polski oraz za granicą. Wykonywał prace przy Kościele Łaski, a także w Krzeszowie, Lubiążu, czy ambasadzie Polski w Wiedniu.

Janusz Lewiński - wnioskodawca: Klub Tenisowy Jelenia Góra. Licencjonowany trener tenisa ziemnego pełniący społecznie funkcję wiceprezesa ds. szkolenia. Pod jego kierunkiem dzieci, młodzież i dorośli uczą się gry w tenisa. Jego podopieczni zdobywali trofea na arenach krajowych, jak i międzynarodowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zygzakiem po ulicy

Promocja strony usługowej z Wrocławia za pomocą… pozycjonowania

Poświęcili kapliczkę

Komentarze (32) Dodaj komentarz

~Gość 3-07-2015 9:59
No i na tym polega praca naszej z........j rady i to my podatnicy palcimy na te bzdety i nic nie warte posiedzenia ,a do roboty obiboki by sie wzieli i miasto posprzatali a nie nagradzac i wyrozniac sie ,co za kraj darmozjadow i marnotrastwa publicznych pieniedzy bo przeciez za darmo te nagroty to chyba nie sa tylko z podatnikow kieszeni rozdawane a czy mnie kto pytal czy ja chce kogos nagadzac,moje podatki tezna to ida
~brawo 3-07-2015 10:16
dla radnej.
~Le1Kiepury 3-07-2015 10:23
Kolosiostwo i nic wiecej. Ostatnie posiedzenie przed wakacjiami? Przecie wy nic nie robicie to jakie wakacjie?
~ 3-07-2015 11:34
Pani Teresa Adamowicz to jedna z nielicznych, która w pełni zasługuje na nagrodę
~MIESZKANKA 3-07-2015 11:46
Gratulacje dla P. Teresy Adamowicz!!!
Dzidek 3-07-2015 11:49
Gratulacje dla Pani Adamowicz. ;)
~gluś 3-07-2015 13:07
a czy ta grupa radnych wnioskująca o tak zaszczytny tytuł dla tej drugiej osoby zapoznała się z opinią środowiska np. osób z niepełnosprawnością które to od lat piszą listy otwarte do Prezydenta Miasta i Starosty by ukrócić działania tej osoby, która obarczają winą za skonfliktowanie środowiska i działanie na jego szkodę, a że działa w Polsce to niech go tam nagradzają jeśli zasługuje a warunki do działania kson stworzyło i tworzy miasto jelenia Góra, czy te działania tak szeroko opisane są w ramach wolontariatu czy w ramach kolejnych pieniędzy budżetowych, bo jeśli ta druga opcja to jakie to zasługi jak organizacja świadczy usługi na rzecz niepełnosprawnych za pieniądze państwa, co do tych organizowanych debat to czy faktycznie są one bezstronne czy ze wskazaniem?
~cdn 3-07-2015 13:09
Pani Anna Ragiel też zagłosowała za kandydaturą pana z kson? Pani Aniu czy Pani nie wstyd?
~ 3-07-2015 14:07
Wszyscy po jedyne jednej kasie prawy do lewego lewy do prawego
~gluś 3-07-2015 15:01
na obradach nie było Radnego Obaza, Radnej Wachowicz-Makieła i przed głosowaniem wyszli Radny Dziedzic i Radna Bałkowska droga redakcjo prosimy o rzetelne podawanie informacji, dziwne że przed głosowaniem Przewodniczący RM uprzedził, że jak będą burzliwe dyskusje to będzie odbierał głos - czyżby czegoś się obawiał: taka to jeleniogórska demokracja :(
~Obywatel Z 3-07-2015 15:02
Pani Anno, to chyba jakieś przeoczenie. Nie wierzę, że ktoś tak rozsądny jak Pani oddał głos na "szefa" KSON-u. Chce wierzyć, ze to była pomyłka. Nagradzać mieszkańca, który dzieli Jeleniogórzan. Nieprawdopodobne!
~cieplicc 3-07-2015 17:59
kolesiostwo i bałwochwalstwo ot co ...
~jaguarek 3-07-2015 18:34
A w jakich okolicznościach te tytuły można odebrać ??? A jak ktoś nie zasłużył a dostał ? Co brano pod uwagę ???
~do jaguarek 3-07-2015 18:47
takie czasy że po 25 latach demokracji nagradza się byłych członków PZPR w jednym rzędzie z klerem
~Ccc 3-07-2015 20:21
Brawo dla Stasia. Tak trzymaj i nie przejmuj się haterami z JG 😉
~do gluś 3-07-2015 21:17
Proszę sprawdzić dokładnie jak wyglądało głosowanie na "zasłużonych", "honorowych" i "nagrodzonych". O ile mi wiadomo radnych nie biorących udziału w głosowaniu było znacznie więcej !!!!!
~gluś 3-07-2015 21:39
no właśnie dlatego apel do redakcji by to rzetelnie podała ,tym bardziej że załączone do artykułu zdjęcie jest zupełnie nieadekwatne do sytuacji i wprowadza w błąd, że Pan Dziedzic i Pani Bałkowska brali udział w głosowaniu
~sasiedzi 4-07-2015 7:42
Gratulujemy panu Adamowi Wolakowi takich osiągów
~gluś 4-07-2015 8:27
Pan Adam Wolak faktycznie to wyjątkowa osobowość, tyle talentów a taka skromność :)
~cmok 4-07-2015 9:48
Układziki koleżeńskie, polityczne i społeczne - taka rada Naszego Miasta. Książenta miejscy niedługo będziemy ich po rękach całowali na przywitanie.
~Lib-socjal. 4-07-2015 11:11
Gratulacje dla wszystkich. Wisi mi, kto - w chwili głosowania - opuścił salę obrad i czy dopięta do artykułu fotka jest adekwatna do wyników głosowania. Uznanie budzą wszyscy uhonorowani. A, że "Jelonka" skonstruowała artykuł i upstrzyła zdjęciem tak jak chciała nic w tym złego nie ma, wszak dziennikarstwo dzielimy /podział subiektywny/ na: wysokiej klasy, niszowe, podłe, prowokacyjne, prześmiewcze, propagandowe, polityczne, intryganckie,....etc. Ocenę jaki rodzaj dziennikarstwa uprawia "Jelonka" pozostawiam czytelnikom. Ja twierdzę, że publikacje "Jelonki" są super rzetelne i na bardzo wysokim poziomie. Warte komentowania!!!
~do Lib-socjal. 4-07-2015 13:22
Panu?Pani może być to obojętne - żyjemy w wolnym kraju, ale setkom osób które doznały wielu przykrości a czasami krzywdy nie jest obojętne, że radni podjęli taką decyzję i też mają do tego prawo by protestować, prawo prasowe natomiast nakazuje przedstawiać rzetelnie informacje tu nie ma odstępstw
~do wyżej 4-07-2015 15:01
Pana, Pani /?/ zdaniem: jaki rodzaj dziennikarstwa uprawia "Jelonka"? Czy publikacja P.Koczałki ozdobiona fotką z wizerunkiem 2 radnych jest rzetelną informacją? Człowieku, o jakich krzywdach, przykrościach wyrządzonych setkom osób prawisz?
~też do wyżej 4-07-2015 18:38
w przypadku tego artykułu ta fotka sugeruje, że min. Ci Radni głosowali za przyznaniem tych tytułów a Oni przed tym punktem obrad wyszli a po nim na dalsze wrócili, co widać na relacji tv z tego posiedzenia rady, co do przykrości i krzywd to ponad 100 osób i kilkanaście organizacji pozarządowych zrzeszających nie tylko niepełnosprawnych kilkakrotnie występowało z listem otwartym do władz przeciwko działaniom prezesa kson i tam opisywano metody jego działania, tolerowanie pisania donosów przez jednych niepełnosprawnych do ZUS na niepełnosprawną osobę uważa Pan/Pani za etyczne i godne zasłużonej osoby dla Jeleniej Góry?
~ 5-07-2015 17:45
Jeśli radni wyszli, to powinni mieć potrącone za nieprzepracowane godziny. Za co biorą diety? Należy podać do publicznej wiadomości, kto opuszcza głosowania. To jest uchylanie się od świadczenia pracy na rzecz miasta, z którą to pracę radni pobierają wynagrodzenie w postaci diet!
~ 5-07-2015 17:49
Jeśli radni byli przeciwni, to powinni oddać głosy na nie, a nie udawać świętoszków. Jesteście wybrani przez obywateli tego miasta po to, aby nas reprezentować godnie, a nie uciekać od głosowania i zmywać się do domu. To po co startowaliście w wyborach do rady miejskiej?
~zdziwiony 6-07-2015 8:00
Jak można odznaczyć taką osobę jak Schubert!? Pani Danusiu W. - brawo za odwagę! Pani Anno R. - wstyd!
~bbb 6-07-2015 14:15
gratuluję Stasiu
~uczciwie 6-07-2015 14:59
Stasiu gratulacje!!!!!! Nareszcie Cię docenili.....Jestem bardzo rozczarowana wyborem niektórych..
~uczciwie 6-07-2015 22:22
Jak nie trudno się domyślać, że te wpisy to towarzystwo wzajemnej adoracji.....A Pani Ania ma swój rozum i wie kto co robi dla innych. Dziwi mnie bardzo, że Pani Adamowicz została tu wymieniona... Pytam za co????? Stasiu gratuluję Ci !!!!!!!!!
~TeresaP. 6-07-2015 23:25
Gratulacje dla Pana Schuberta !!!Bardzo dobrze,że został doceniony.
~do TeresaP 21-07-2015 22:31
gratulacje składa Pani za działania tego pana przed 1989r za czasów komuny czy po?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Doczekają się ronda

Budują chodnik do TCTA

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
686
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
4%