MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Radni przegłosują odwołanie od decyzji RIO

Wiadomości: Powiat
Poniedziałek, 25 lipca 2016, 7:22
Aktualizacja: Wtorek, 26 lipca 2016, 8:25
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
W najbliższy czwartek (28.07) radni powiatowi zagłosują, czy rada będzie odwoływać się od decyzji Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu. Na początku lipca RIO unieważniła bowiem decyzję Rady Powiatu Jeleniogórskiego i podjęła swoją uchwałę w sprawie udzielenia absolutorium zarządowi powiatu za wykonanie ubiegłorocznego budżetu.

- Decyzja w tej sprawie należy do całej rady, dlatego zwołałem sesję na najbliższy czwartek (28.07), by dać radnym możliwość wypowiedzenia się – odpowiada Eugeniusz Kleśta, przewodniczący Rady Powiatu.

Tymczasem w dalszym ciągu w zawieszeniu pozostaje jeszcze kwestia wniosku dotyczącego odwołania całego zarządu powiatu, o którym prezydium rady informowało podczas zwołanej konferencji prasowej 23 czerwca br.

- Obecne rozstrzygnięcie RIO blokuje złożenie takiego wniosku na podstawie uchwały o nieudzieleniu absolutorium zarządowi Powiatu Jeleniogórskiego, bo uchwała została unieważniona – wyjaśnia Eugeniusz Kleśta. – Oczywiście radni mogą taki wniosek ponownie złożyć na podstawie innych argumentów, ale czy złożą, nie wiem. Ja nie jestem autorem tej inicjatywy, więc czekam na decyzje radnych, którzy prowadzą obecnie rozmowy, jak uzdrowić sytuację w powiecie, ale myślę, że jakieś konkrety zapadną nie wcześniej niż we wrześniu, bo przez cały sierpień prace komisji są wstrzymane. Obecnie priorytetową sprawą jest kwestia odwołania się od decyzji RIO lub przyjęcie jej – podkreśla Eugeniusz Kleśta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Dachowanie w Radomierzu

Porównaj ceny z Jelonką.com

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~sajmon 25-07-2016 7:42
Miasto tonie w długach :) przy korycie kwiczą :) zarządu komisarycznego się boicie ?? Może stadion sobie postawicie :)
~ 25-07-2016 7:51
A angela wie że przegłosują. Wynik wiadomy, to nie trzeba głosować. Szkoda kasy. Może w tej głupocie zdoła dodać znak zapytania w tytule?
~a nie 25-07-2016 8:59
A wg mnie nie przegłosują, bo by sie ośmieszyli 2 gi raz. Absolutorium nie zostało udzielone aby odwołać zarząd, jest inny sposób na odwołanie więc teraz go wprowadzą, bo ten absolutoryjny by za długo trwał. Zanim rozpatrzone zostanie to teoretyczne odwołanie i wejdzie w zycie to juz może zarząd i starosta dawno być zmieniony więc nie wejda w tą procedurę, bo im zależy na czasie
~PO 25-07-2016 9:08
Powiat jeleniogórski utonie z taką starosta Aniu podaj się do dymisji bo opisz całą Platformę
~kol 25-07-2016 9:34
Ludzie czego wy wymaganie od kobiety przecież ona wczesniej pracowała w banku nie byla nawet kierownikiem tylko zwykly urzednik potem w ochronie srodowiska terz przy biurku i tu wreszczie starosta i przeroslo to panią Anię to widac po starostwie stracone 4 lata
~jkjhkjhj 25-07-2016 10:29
Lepiej, żeby PiSowcy czytali apel poległych pod Smoleńskiem z okazji bitwy pod Grunwaldem.
~rany julek 25-07-2016 10:58
ta baba jest tak tępa że aż żal, stanowisko z politycznego klucza, wstyd wstyd wstyd!!!!! myśli że sie przyspawała do stołka, kompletna i..... diotka
~ 25-07-2016 11:04
Radni ".....prowadzą obecnie rozmowy, jak uzdrowić sytuację w powiecie." Radni, debatę o uzdrowieniu sytuacji w powiecie powinni poprzedzić przebadaniem samych siebie. Czy aby niezdrowa sytuacja w powiecie nie jest spowodowana wskutek choroby niektórych radnych.
~c 25-07-2016 11:35
Nawet w muzycznym radiu redaktor zapora zauważył że nasz powiat jest najbrzydszy w całej kotlinie. Kiedy zapytał dlaczego tak jest pani starosta odpowiedziała że tamtędy jeżdżą rowerzyści samochody osobowe i tiry. BRAWO PANI ANIU ZA SPOSTRZEGAWCZOSC. Jaki starodta taki powiat. Polecam raport regionalny chyba piątek 7:30
~kierowca 25-07-2016 11:59
pani Aniu przy drogach powiatowych latają jeszcze komary i muchy końskie to tak aapropo dziurawych dróg
~masakra 25-07-2016 12:27
Myślałam żeby zostać starostą to trzeba mieć odpowiednie kwalifikacje, a tu wystarczy tylko zapisać się do partii politycznej, hahahaha
~do Sajmon 25-07-2016 14:10
tu nie chodzi o rade miasta a o powiat
~A.H. 25-07-2016 20:06
Co za szczęście dla polityków , że ludzie nie myślą".
~nicek 25-07-2016 20:18
Starosta jeszcze pracowała w marketingu oraz w szkole. Widać jest dobra, bo radni wiele już się nauczyli w tej kadencji. Nigdy jeszcze nie otrzymali takiej lekcji jak od tej baby. Teraz dowiedzieli się, że istnieje takie coś jak prawo. Jeszcze nie wiedzą, jak go używać? Oby nie musieli się dowiedzieć, co to jest sprawiedliwość. Wcześniej czy później ona ich dosięgnie.
~ 25-07-2016 20:58
Szanowni Radni /bezradni/. Nie kompromitujcie się. Zamiast jak, kogo, kiedy wysadzić z taboretu - rozważcie jakie zadania powiat winien realizować. Rada jest po to ażeby doradzać, wspomagać Zarząd. Warto zastanowić się nad pozyskaniem źródeł finansowania zamierzeń gospodarczych. Jest ich ogrom. Niestety środki finansowe są rachityczne. Rado od radzenia ustalcie priorytety oraz zabezpieczenia finansowe. Wspomagajcie Zarząd. Póki co jesteście żałośni. Kompromitujecie się !!!!!
~aetheth 25-07-2016 22:40
Do zaczynającego do słów "Szanowni Radni". Rada nie jest po to aby doradzać. Zadania rad powiatów zostały ustalone przez Sejm w ustawie o samorządzie powiatowym i nie ma tam ani jednego zadania w zakresie doradzania komukolwiek w czymkolwiek, kiedykolwiek. Co do priorytetów to Rada Powiatu Jeleniogórskiego uchwaliła te priorytety w maju br. w Programie Rozwoju Powiatu Jeleniogórskiego na lata 2016-2020. Zalecam więcej studiowania prawa samorządowego i uchwał opisywanej tu rady....
~ 26-07-2016 2:58
W ustawie o samorządzie powiatowym nie ma ani jednego zdania zakazującego Radzie doradzania oraz wspierania Zarządu Powiatu w czymkolwiek i kiedykolwiek. Nie ma również zapisów nakazujących Radzie, podejmowania działań powodujących destrukcję oraz dezintegrację zespołu jaki tworzy garstka ludzi, którym powierzono kierowanie powiatem. Funta łonowych kłaków nie są warte uchwały rady wewnętrznie skłóconej, która nie współpracuje z Zarządem i odwrotnie. Szkoda, że powiat to nie okręt podwodny, którego kadrę dowódczą stanowią ludzie z o mentalności radnych powiatu. Szanowni samorządowcy powiatowi jest nadzieja, że zatopicie samych siebie. Jak już to nastąpi jedynym kołem ratunkowym to ogólnopolska likwidacja powiatów. Bo tak naprawdę nikomu do niczego potrzebni nie jesteście.
~ 26-07-2016 18:19
Pod warunkiem, że na kłakach są mendy;-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Powrót Bitwy o Basztę

Pamięci poległych

Ile dostaną sołectwa?

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1076
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%