MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Radni powołali Ośrodek Interwencji Kryzysowej

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 29 września 2017, 5:53
Aktualizacja: Sobota, 30 września 2017, 6:41
Autor: WAC
Fot. WAC
Sprawom społecznym oraz budżetowym była w większości poświęcona kolejna sesja Rady Powiatu Jeleniogórskiego, która odbyła się 28 września. Wśród uchwał, podjętych przez radnych była ta powołująca Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej.

Nowa instytucja, będzie funkcjonowała w dwóch pomieszczeniach budynku przy ul. Podchorążych, w których znajduje się Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowy Urząd Pracy oraz część wydziałów Starostwa Powiatowego. Osoby z terenu powiatu znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej będą w nim mogły skorzystać z pomocy między innymi psychologa, pedagoga i prawnika.

W związku z przekazaniem powiatowi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej dodatkowych środków w wysokości 900 tysięcy złotych z rezerwy subwencji oświatowej, rada dokonała korekty po stronie dochodów tegorocznego budżetu. To bardzo dobra wiadomość dla znajdującego się w trudnej sytuacji finansowej samorządu powiatowego.

- Na początku roku dziurę w budżecie naszych jednostek oświatowych szacowaliśmy na około 1,5 miliona złotych – mówi starosta jeleniogórska Anna Konieczyńska. Teraz dzięki pieniądzom ostatnio przekazanym przez MEN, uruchomieniu rezerwy w budżecie powiatu oraz oszczędnościom jest szansa że zbilansują się one na zero.

Podczas sesji radni wysłuchali również sprawozdania z wykonania uchwały budżetowej za pierwsze półrocze 2017 roku. W tym okresie wykonanie budżetu na poziomie wydatków wyniosło 43,47 proc. rocznego planu, zaś po stronie dochodów 47,11 proc.. Oznacza to nadwyżkę w wysokości 1,7 miliona złotych.

W trakcie obrad radni przyjęli między innymi uchwały: w sprawie przyjęcia oceny
stanu zabezpieczenia przeciwpowodziowego powiatu jeleniogórskiego za rok 2016 oraz w sprawie przyjęcia programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

W KSON–ie dzieje się

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~zaboberek 29-09-2017 8:36
" Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej."Co to za nowy twór,przecież istnieje już Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie,które jak nazwa wskazuje,powinno pomagać rodzinie w czasie kryzysu. To nic innego jak tworzenie stanowisk kierowniczych dla "znajomych króliczka". Nic dziwnego,że jest duża dziura budżetowa .
~Kierowaca 1-10-2017 8:44
Chciałbym być przy kontroli radiowozów czy wszysrkie przejdą.badania tech jestem pewny że nie .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Kolorowe wakacje w MDK

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Zmiana prezydentury w Rotary Club Jelenia Góra  

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
264
Tak
48%
Nie
40%
Nie wiem
12%