MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Radni powiatu o bezpieczeństwie

Wiadomości: Powiat
Czwartek, 29 marca 2018, 8:06
Aktualizacja: Piątek, 30 marca 2018, 8:04
Autor: WAC
Fot. WAC
Sprawami bezpieczeństwa oraz opieki społecznej zajmowali się m.in. radni powiatowi podczas swojej kolejnej sesji, która podobnie jak miesiąc wcześniej odbyła się gościnnie w budynku Uniwersytetu Ekonomicznego w Jeleniej Górze.

Podczas obrad radni wysłuchali informacji o stanie bezpieczeństwa w powiecie jeleniogórskim. Mówił o tym zastępca komendanta powiatowego policji mł. insp. Bogumił Kotowski . Z przekazanych informacji wynikało, że w minionych dwunastu miesiącach na terenie powiatu dokonano około 3 tysięcy różnego rodzaju przestępstw, co oznacza niewielki wzrost (o 130) w stosunku do roku poprzedniego. Liczby te są jednak zdecydowanie niższe niż jeszcze kilkanaście lat temu. Policjanci w 2017 roku interweniowali ponad 26,6 tysiąca razy, dokonując przy tym około 2000 zatrzymań. Większość z nich dotyczyło osób pijanych zatrzymanych do wytrzeźwienia. Na drogach doszło do 68 wypadków, w których zginęło 7 osób. Zatrzymano 180 pijanych kierowców oraz 53 rowerzystów. B. Kotowski zwracał uwagę na specyfikę służby funkcjonariuszy w naszym powiecie, tak licznie odwiedzanym zwłaszcza w sezonie letnim i zimowym przez turystów.

Gościem sesji była też dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Jolanta Bagińska. W swojej relacji na temat działalności kierowanej przez siebie instytucji w 2017 roku skupiła się głównie na jej nowych zadaniach. Pierwsze z nich jest związane z zapisami tzw. Karty Polaka, nakazujących wypłatę specjalnych świadczeń naszym rodakom z Ukrainy. Drugie dotyczy uruchomienia przy instytucji Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Centrum Interwencji Kryzysowej. J. Bagińska przypomniała, że w PCPR otwarto nowy dział - zapobiegania przemocy w rodzinie.

W trakcie sesji radni powiatu podjęli też uchwałę o zwolnieniu mieszkańców Piechowic, z ulic których nazwy uległy zmianie w ramach porządkowania ładu przestrzennego, z opłat administracyjnych związanych z wymianą dowodów rejestracyjnych i praw jazdy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Teatr z połową dofinansowania!  

Spotkanie ze Smarzowskim

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Jak zwykle 29-03-2018 11:26
najważniejsi są pod wpływem alkoholu. Może w końcu ktoś zajmie się bezpieczeństwem zwykłych i starszych osób. W blokowisku Zabobrze i nie tylko bardzo trudno namierzyć złodzieja. I nie tylko tam. Przypomnę ulicę Nadbrzeżną i kobietę zamkniętą w łazience. Może w końcu ktoś przejrzy na oczy zajmie się propagowaniem monitoringu w blokowiskach i nie tylko. To nie przypadki. To bardzo dobrze zorganizowana banda. Mająca swoich obserwatorów i ludzi przemiłych chcących słuchać. Śmiem twierdzić, że są to ludzie pracujący wszędzie tam, gdzie można zdobyć informacje, poruszają się samochodami "wypasionymi". Są mili, uczynni, pomocni dla innych. Jedni nadają inni wykonują. Wszystko zaczyna się i kończy na konferencjach i gadaniu. Piękne życzenia świąteczne na drzwiach klatek schodowych od Zarządu Spółdzielni. A gdzie ogłoszenie "Szanowny mieszkańcu dbaj o swoje bezpieczeństwo i zamykaj drzwi na klucz" ". Takie ogłoszenia znikają bo nie są od Zarządu. Nie wspomnę o rozeznaniu po kradzieży.
~ 29-03-2018 13:01
do: ~Jak zwykle (11:26)
Takie uwagi to zgłaszaj do Miasta.
~ 29-03-2018 14:31
do: ~ (13:01)
Do jakiego miasta?
~ 29-03-2018 15:18
do: ~ (14:31)
Do miasta gdzie jest ulica Nadbrzeżna, gdzie jest osiedle Zabobrze. Właśnie do tego Miasta :D
~ 29-03-2018 17:17
do: ~ (15:18)
Właśnie to zrobiłam. Zgłosiłam to co większości jest wiadome. Nie zyjemy na bezludnej planecie. Zajmujemy stanowiska nie po to zeby sie lansowac tylko po to zeby pomagac pracowac w swoim fachu i robic to rzetelnie. Jak cos nie gra to zastanowic sie poszukac bledow i szukac rozwiazan.
~obas 29-03-2018 12:43
Samo przysłanie na sesję zastępcy komendanta jest obelgą od policji dla Rady. Powinien być komendant, a jak nie miał całej wiedzy to przyjść z zastępca i wszystkimi co trzeba. Jak potem przyjdzie prosić o kasę na radiowozy i sprzęt to Radni powinni go rozliczyć - nawet zawnioskować o odwołanie do wyższego komendanta - bo już widać, że współpracy nie ma....
~Bambo 29-03-2018 21:05
Jak radni, politycy radzą o sprawach bezpieczeństwa, czuje się zagrożony!!! Statystyki, statystyki...... i co z nich wynika? Radni podnieśli paluszki i co... Wzrost o 130 czego? Sztuk, %, ... Jednak jest lepiej niż kilkanaście lat temu?... Co 5, 10, 20 lat temu?.... Czyli generalnie jest dobrze, a indywidualnie jest żle?...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rzemiosła zdobią drzewa

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Ktoś zniszczył choinki

Toyota Nowakowski przejmuje Grabarów – nowy salon już otwarty!

Od niedzieli z nowymi przystankami

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
977
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%