MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Radni Piechowic zmienili zdanie ws. stadionu

Wiadomości: Piechowice
Poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 12:23
Autor: WAC
Fot. Użyczone/wizualizacja
Piechowiccy radni wyrazili zgodę na zarezerwowanie w tegorocznym budżecie miasta kwoty ponad 1,1 miliona złotych jako część wkładu własnego do modernizacji stadionu. Oznacza to, że w przypadku pozytywnej oceny projektu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki będzie zielone światło do rozpoczęcia inwestycji.

Zmiany w budżecie miasta, dotyczące między innymi pieniędzy na rozpoczęcie przebudowy stadionu były przedmiotem obrad rady miasta dwa razy. Za pierwszym razem uchwała minimalną różnicą 8:7 nie została przyjęta. Druga próba zakończyła się po myśli magistratu. Tym razem siedmiu radnych było za, 3 osoby przeciw, a jeden radny wstrzymał się od głosu.

Trudno orzec, czy wpływ na zmianę zdania przez część radnych miała gorąca dyskusja i wiele głosów krytycznych wśród mieszkańców miasta (z których wielu jest miłośnikami futbolu), czy też ponowna analiza korzyści jakie może mieć miasto z wynajmu obiektu.

Projekt budowlany przewiduje kompleksowe zagospodarowanie powierzchni stadionu. W stosunku do pierwotnych planów magistrat ograniczył nieco zakres prac i teraz ich koszt wynosi 5 milionów złotych. Suma ta w połowie miałaby pochodzić z dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu "Sportowa Polska - Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury sportowej – edycja 2018” oraz w połowie budżetu miasta. Magistrat chciałby rozłożyć inwestycję na 4 lata. W tym czasie miałyby powstać boiska ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem, nowe zaplecza sanitarno-szatniowe, trybuny oraz sieci wodociągowa i sanitarna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Drastyczne billboardy

Trwa rozbudowa SOSW

Spotkali się z Beatą Kempą

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~ 30-04-2018 15:59
Taaaa bo konczą sie p..rdzenia w stołki to i pieniadze sie znalazły...ale nic wam nie pomoze
~Gość 1-05-2018 8:28
Miała być kuchnia w przedszkolu- nie ma, mosty miały być wyremontowane albo rozebrane dalej straszą, mial być orlik przy gimnazjum- nie ma, miała być rewilatyzacja osiedla Szkolna- nie ma, mialy byc punkty widokowe- nie ma i tp. i t.d Ale bedzie stadion!!!! Brawo fantasta burmistrz i nie mniej radośni radni.
~ 1-05-2018 9:04
do: ~Gość (8:28)
Pojawiły się na to środki. Brawo dla ludzi zajmujących się sportem. Gwizdy dla wydziału infrastruktury.
~cza cza 1-05-2018 14:48
do: ~Gość (8:28)
Przekonajcie ich,że nie chcecie stadionu,tylko za te pieniądze niech wyremontują chociaż jeden most. Wybraliście ich,aby działali efektywnie na rzecz miasta,są Waszymi pracownikami.
~ 1-05-2018 9:02
Sztuczne, umieszczenie inwestycji budowy drogi na Norwida to było nietrafione posunięcie Burmistrza, którego mieszkańcy odpowiednio podsumują jesienią. Mieszkańcy ulic Prusa i Norwida brną w błocie, uczęszczają dawno już nieprzejezdną drogę do domów. Burmistrz chce budować stadion, gdy wyborcy mają nieprzejezdne drogi do domów, które cyklicznie są zalewane z powodu braku ka...lizacji deszczowej. Nonsens. Drogi są nieoświetlone i niebezpieczne dla dzieci. To skandal nadający się na odrębny artykuł. Proszę zwrócić uwagę na inne, sąsiednie gminy, które cały czas pozyskują środki z różnych źródeł. Działają budując szkoły, drogi, rewitalizując obiekty zabytkowe. Piechowice to słaby urząd z całą dla niego sympatią. Wypowiedź zmęczonego błotem mieszkańca, nie opozycji.
~piom 1-05-2018 9:28
A co na to wszystko gejzer intelektu radny powiatowy Rafał
~Rafał Mazur 1-05-2018 11:44
do: ~piom (9:28)
Przez 8 ostatnich lat nikt stadionem miejskim w Piechowicach nie był zainteresowany. W prawdzie Strategia Rozwoju Piechowic na lata 2010-2015 zakładała rozbudowę stadionu wraz z bazą noclegową –konsultacje 2009-2010, i na tym koniec Teraz, kiedy wybory samorządowe za pasem sprawa rozbudowy stadionu powraca niczym „odgrzewany kotlet”-to po pierwsze. Po drugie jest to dobry kierunek jako wewnętrzna determinanta rozwoju pod każdym względem. Nie mniej jednak: czas inwestycji 4 letni powinien być skrócony do lat 2, warto powrócić do modułów opracowanych w 2009r (m.in.informacja turystyczna,sala konferencyjna,) Drugą ważną rolę jaką pełni teren boiska to rola miejsca organizacji różnorodnych imprez okolicznościowych. Wybudowanie sceny lub też scena mobilna, która miała by być rozkładana przy okazji imprez okolicznościowych. Rozwiązanie takie daje możliwość łatwego przemieszczania sceny według aktualnych potrzeb. I sprawa najważniejsza to „zagospodarowanie” młodych ludzi,praca z najmłodszymi, oraz wzrost prestiżu miasta. Inną sprawą są możliwości finansowe miasta, tym bardziej ,że są tematy b.ważne: szkoły, drogi, wiadukty, kładka,przedszkola i wiele innych. Jednak podjęcie konsekwentnej realizacji poszczególnych zadań w ramach harmonogramu zagwarantowałoby realizację tej jak i wielu innych inwestycji w konkretnych latach, a nie skakanie z kwiatka na kwiatek co sprawie, że tak naprawdę nic nie mamy konkretnego, porządnego czym możemy nie tylko się pochwalić ale taż jako mieszkańcy Piechowic cieszyć się wartością dodaną. Pozdrawiam Rafał Mazur.
~piom 1-05-2018 16:11
do: ~Rafał Mazur (11:44)
Brawo ctrl+c
~Smiech 1-05-2018 9:49
Teraz przed wyborami pomysleli ze cos wreszcie przydaloby sie zrobic.... taaaa a gdzie byli wczesniej???
~... 1-05-2018 13:16
Ciekawe gdzie dzisiaj lans odstawia nasz Witold ? Zamiast zakasać rękawy i robić z Jarosławem od stadionu i Małgorzatą tam porządek pod nową inwestycję na którą pozyskał zgodę zaślepionych nim radnych to pewnie sìe włóczy po Jeleniach i okolicznych mięścinach żeby tylko być na zdjęciach. A w Piechowicach echo .................... . "SUPER GOSPODARZ".
~ 1-05-2018 17:29
do: ~... (13:16)
Startuje na prezesa KSWIK?
użytkownik facebook 1-05-2018 17:30
Wczesniej jakos kasy nie było na stadion.... teraz jak sie gosciowi kadencja konczy to i kasa sie znalazła
~Szurik 1-05-2018 22:08
Jeszcze nie ma zielonego światła na rozbudowę stadionu , a już rezerwuje sobie burmistrz 1,1mil. Na co pytam...? Tyle będzie kosztowała kampania PSLowski niedobitków w jesiennych wyborach . Za te 7 mil. to można postawić stadion od podstaw . Chyba że wzięli pod uwagę awans drużyny do ekstraklasy i razem z tym wiąże się zakup zawodników z ligi Brazylijskiej.Tak na serio to chyba ktoś chce coś na koniec podp....ć . Nic ta chłopina nie zrobiła dobrego dla miasta , wręcz przeciwnie pogrąża je , i trzeba to zatrzymać .
~xcx 1-05-2018 23:34
do: ~Szurik (22:08)
"mil." nie znam takiej jednostki to raz, dwa skąd najpierw jest podawana kwota 1,1, a nagle potem robi się w komentarzu 7 tajemniczych "mil."? trzeba wiedzieć w co się trafia w klawiaturę i czyta to przed wysłaniem. No, ale wiadomo chodzi tylko o to żeby wnieść coś "konstruktywnego" do dyskusji...
~Szurik 2-05-2018 10:36
do: ~xcx (23:34)
....dobrze że Ty razem ze sekretarzową i skarbniczką trafiasz w odpowiednie klawisze i potrafiłeś konstruktywnie wyjąć na konto z kasy urzędu na swoje pensje przez te 8 lat 3 miliony .Na początku napisali w wywiadzie że już zabezpiecza sobie urząd 1.1 mln . w tym roku a następnie przez następne lata do realizacji 5 mln. plus twoje delegacje teraz do Warszawy to następny milion i mamy te 7 mil 😂 Przestań tu czarować tancerzyku Piechowicki .
~xcx 2-05-2018 23:08
do: ~Szurik (10:36)
Nie wiem skąd te osobiste wycieczki, ale chyba się nie znamy. Mimo wszystko cieszę się, że pojawiła się już jednostka "mln." mi znana. I nagle 7 zamieniło się w 5 + jakieś bełkotliwe domniemanie , ale to już szczegół jak to, że zamiast "." powinien być przy takiej wartości przecinek. I tak cieszę się, że potwierdziłem tezę o "konstruktywności" tego posta. Pozdrawiam ;)
~Autostrda do nieba . 2-05-2018 14:51
Żeby w mieście ponad 5 tys. i drodze do kościoła odebrać taką fuszerkę ....to trzeba być talentem pokroju WR ... most bez chodnika z jednej strony!!! Żeby nie zapomniał że na boisku są dwie bramki .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Działka nad zabytek?

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Przez Izery po trójkącie

Basen otwarty od soboty (aktualizacja)

Nadbrzeżna gotowa

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1287
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%