MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 24 września
im. Gerarda, Teodora

Radni "NIE" olali

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 3 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 3 kwietnia 2007, 14:12
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Rajcy nie przyszli na spotkanie z wyborcami, na które zaprosił lewicujący i antyklerykalny ruch Niezależnej Inicjatywy Europejskiej. Najbardziej zaskakująca była nieobecność przedstawicieli… lewicy.

Poinformował nas o tym Józef Pawłowski, były etatowy członek zarządu miasta w latach 1998 – 2002, współtwórca oraz animator jeleniogórskiego oddziału NIE.
Na spotkaniu nie pojawili się także ani prezydent Marek Obrębalski, ani jego zastępca Jerzy Łużniak, ani prawicowi, ani centrowi, ani lewicowi radni. Na tak zwane „herbatkowe” spotkanie w Piwnicy Rajców – poza zwolennikami NIE i mieszkańcami, nie przyszedł nikt.

– Radni nie raczyli nawet powiedzieć, że „mają to gdzieś”, i że nie w smak im wysłuchiwanie „nieuzasadnionych” pretensji byle wyborców. Że tak postąpili radni – członkowie prawicowych partii (PiS i PO) nie dziwi. Im motłoch jest potrzebny tylko na czas wyborów i tylko do „prawidłowego” głosowania. Że olali pozostali, którzy w samorządowej kampanii wyborczej zapewniali o stałym i bieżącym wsłuchiwaniu się w problemy mieszkańców (Nasze Miasto i Jelenia Góra - Nasz Dom) – niepokoi – pożalił się dość niewybrednie Józef Pawłowski.
– Że tak postąpili też radni reprezentujący lewicę (LiD), która jeśli chce mieć kiedyś jeszcze coś do powiedzenia w naszym Mieście, powinna odzyskać wiarygodność, ponownie zdobyć serca i umysły Jeleniogórzan – dziwi i poraża – dodał.

– Nie było władzy, ale byli wkurzeni mieszkańcy. To, co mówili, omijając przekleństwa (…) i mało realne postulaty, odnotowałem nie tylko dla potomnych – pisze Pawłowski.

Niektóre przedstawiamy zachowując pisownię oryginału:
– Prezydent w jeleniogórskich mediach piał, czego On to nie robi. A to wziął udział w tym i w tamtym. Liczne to były udziały. A co tak naprawdę zdołał już pożytecznego zrobić? Bo nie można Mu na plus zaliczyć rozdawania prezentów pod „tramwajem” dla niby ubogich dzieci, które było marketingowym jedynie widowiskiem.
– Prezydent głosi (nam o tym też napisał), że jest stale dostępny dla „szarego” obywatela. Niech więc raczy zobaczyć listę oczekujących, to mu zaraz rura zmięknie i farmazonów nie będzie pieprzył.
– Na terenie Miasta jest wiele specjalnych pojemników PCK, do których mieszkańcy mogą wrzucać zbędną im odzież, i która ma trafić do potrzebujących. A fakty są takie, że jest sortowana i lepsze „sztuki” idą na sprzedaż do „lumpeksów”. A potrzebujący? Ci najczęściej sami włamują się do pojemników, niszcząc je przy tym. Czy o to w tym wszystkim chodzi?
– „Caritas” jest poza społeczna kontrolą, nie spełnia więc, nie może spełniać roli przypisanej profesjonalnym samorządowym służbom pomocy społecznej. A te w Jeleniej Górze działają źle. Jeśli już Prezydent robi porządki w Urzędzie to niech zacznie od MOPS. Ten nie pomaga naprawdę potrzebującym, nawet do nich nie dociera.
– Co robią służby komunalne? Co zarządcy nieruchomości i miejskich dróg? Miasto jest brudne. Dotyczy to przede wszystkim ulic i klatek schodowych.
– Bilety miejskiej komunikacji zdrożały. A może by tak obniżyć diety radnym. Wtedy ceny biletów mogłyby pozostać na niezmienionym poziomie.
– Kto zapłaci za transport montaż i demontaż oraz eksploatację sceny będącej własnością Miasta, ustawionej na pl Ratuszowym w dniu 1 kwietnia? Przecież służyła ona uroczystościom religijnym. A te nie mieszczą się w zadaniach własnych samorządu.
– W kampanii wyborczej dr Obrębalski przywiózł Pana Edwarda Platę, przedstawiając go jako przyszłego sponsora Klubu Piłkarskiego „Karkonosze”. Czy coś z tego wyszło?

<b> Moim zdaniem </b>
Ruch NIE i jego „herbatkowe” (nie zawsze pito herbatkę) spotkania wrósł w jeleniogórski krajobraz, choć mityngi odbywają się raczej w hermetycznym gronie tych samych twarzy. Inicjatorzy zapraszali różne osoby, niekoniecznie o lewicowych poglądach. Gośćmi byli choćby były prezes Instytutu Pamięci Narodowej prof. Leon Kieres, czy rzecznik praw obywatelskich prof. Andrzej Zoll.
Na salonach NIE była też skompromitowana udziałem w „grupie trzymającej władzę” eks-posłanka Sojuszu Lewicy Demokratycznej Aleksandra Jakubowska oraz obecny wiceprzewodniczący Rady Krajowej SLD Jerzy Szmajdziński.
Gwoli wyjaśnienia: w niedzielę, kiedy odbywało się pechowe spotkanie NIE, SLD cieszyła się z sobotniego namaszczenia nowego powiatowego lidera, Grażyny Malczuk, która zastąpiła w radzie powiatowej rządzącego nią od 12 lat Józefa Kusiaka, byłego prezydenta miasta. W mieście przebywał też „na posterunku” poseł ziemi legnicko-jeleniogórskiej Jerzy Szmajdziński. Zapewne tam byli też radni z lewej strony, którzy pragną odbudowywać moc lewicy u władzy. Widać uznali, że były członek zarządu miasta, który z lewicowością się utożsamia, i jego ruch NIE nie jest im w tym do niczego potrzebny.
Konrad Przezdzięk

Ogłoszenia

Czytaj również

Rozbudowa szpitala  

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~sul 3-04-2007 10:34
To co zepsuli poprzednicy musza naprawiać obecni prezydenci.Podoba mnie się poniedziałkowe przyjmowanie skarg w Ratuszu.7-,6-4-,ro -letnie zaległości załatwianiu spraw mieszkanców miasta jest chyba ważniejsze.Ci co maja żaale i sprawy do załatwienia,załatwią w bezpośrednim kontakcie z władzą.Wystaczy sie umówić.
~radny 3-04-2007 10:50
Jestem radnym i nikt mnie na takie spotkanie nie zapraszał. Jaka była formuła zaproszeń ?
~z ubocza 3-04-2007 11:05
Następni ze sposobem na życie. Nic nie robić wszystkich opluwać i na tym zarobić. Po co nam tacy niezadowoleni i niepozytywnie myślący. 50 lat mieliśmy takich aż do znudzenia.
~jelenoigórzanin 3-04-2007 11:56
HEJ RADNY MOZE BYS SIĘ TAK PRZEDSTAWIŁ w końcu jesteś tam z woli ludu ??? i nie mówi się formuła zaproszeń tylko forma pozdrwawiam.
~JanorW 3-04-2007 14:12
Spotkania "herbatkowe", organizowane przez Pana J. P., są nastawione raczej na krytykanctwo, niż na budowanie. Byłem kilka razy na tych spotkaniach. Jak słusznie jest wyżej napisane, Pan J. P. w ubiegłych latach, był "etatowym członkiem zarządu miasta" i co zrobił, żeby nie było tego, co dzisiaj usilnie pietnuje. Przecież gdyby, nie porzednia ekipa i jej 12-letnie rządy w Jeleniej Górze (również z udziałem Pana J.P.), to dzisiaj nie byłoby takiej sytuacji. Świetny sposób na wykreowanie siebie, jako tego któremu zależy na dobru miasta: wczesniej partaczyć robotę, doprowadzić do sytuacji patologicznej, a kiedy Mu podziękowali, to pełna krytyka, jakie to obecne władze miasta są niewsłuch...jące się w głos ludu i niegospodarne !
~rak 3-04-2007 14:25
a co zrobil P.Pawlowski jak byl radnym z SLD DLA dzielnicy CIEPLICE a teraz krytykuje innych i czy placi czynsz za siedzbe w ratuszu swojej organizacji NIE.a
~tomek.jg 3-04-2007 14:25
Pawłowski to już by sam z siebie nie robił pośmiewiska. Nie dziwie się, że nikt nie przyszedł - jak miał wysłuchiwać tych pretensji to lepiej w domu siedzieć.
~Gn 3-04-2007 16:18
I ten darczyńca kondomów otzrymał jeszcze dotacje z funduszu alkoholowego na Komitet Praw dziecka...
~Obserwator 3-04-2007 17:48
A ja się dziwie, że się pan Pawłowski dziwi. Może w końcu otworzą mu się oczy i zauważy że ta cała organizacja "NIE" jest niepotrzebna. 3x NIE dla "NIE"
~RAKU 3-04-2007 18:11
zlikwidaował podobno izbe wytrzeźwień
~Członek Samoobrony 3-04-2007 18:14
Niedźwiecki,rozlicz się ze składek w Samoobronie a później innym wytykaj!!!!!!!!
~ben 3-04-2007 18:51
Dałby już Pan sobie Panie P. z polityką. Ja już nigdy Panu nie uwierzę. Potrafi Pan rozwalić wszystko i z wielką wprawą komunistycznego oficera LWP zabarwioną doświadczeniem z magla...
~Gn 3-04-2007 18:54
Mnie już rozliczyła (i uniewinniła) prokuratura;-)
~jeż 3-04-2007 19:20
krytyka "NIE", nie stoi w sprzeczności z coraz bardziej zauważalną nieefektywnością obecnego Prezydenta i jego Rady.Zauważalne jest również nachalne klakierstwo osobników takich jak SUL.
~tutejszy 3-04-2007 19:43
śmieszna ta niby polityka w wydaniu naszych "polityków" zaściankowych.no i to małpowanie liderów z warszawki.
~Bed Bojs 3-04-2007 20:38
Hohohoh... to nawet kolega Jozio K i Jozio S olali pana P? Ciekawe, przeciez tak ich reklamowal, tak piescil, tak zachecal, zeby na nich glosowac.. A oni nie chca:) I o co tu chodzi panie Jozefie??
~akt 3-04-2007 23:40
Przeciez to czerwony tekst,az razi w oczy!
~Kasia 4-04-2007 0:00
Dlaczego u nas się wytyka tylko danemu człowiekowi błędy, a nie patrzy się na to, co zrobił dobrego? Poznałam Pana J. Pawłowskiego już kilkanaście lat temu i uważam że to co robi jest godne pochwały. Być może jako były członek Zarządu Miasta nie ma pochlebnej opinii, ale taka rola mu przypadła. Atakujecie RS NIE, a byliście chociaż raz na spotkaniu? Poznaliście atmosferę tych spotkań? Jak możecie się na ten temat wypowiadać czytajac TYLKO artykuł i komentarz redaktora? Jeżeli kogoś na prawdę nie znacie, to nie wydawajcie o nim opinii.
~Leszek M. 4-04-2007 7:10
Józiolenie...
~Do Kasi 4-04-2007 18:54
Znamy znamy tego pseudo seksuologa.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Na Polanie praca wre!  

Wkrótce zegar wróci na "Majówkę"

Identyfikacja wizualna

Rok Anioła?

Poświęcili kapliczkę

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
858
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%