MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Radni naprawili swój błąd

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 26 lutego 2008, 14:55
Aktualizacja: 14:56
Autor: ROB
Fot. TEJO
Właściciele sklepów nie będą płacić fortuny za schody prowadzące do ich lokali. Rada miejska zmieniła opłaty za zajęcie pasa drogowego, tym samym naprawiając swoje wcześniejsze niedopatrzenie. Rajcy zlikwidowali także Jeleniogórski Ośrodek Dokształcania Metodycznego.

Pierwsza sprawa dotyczy kontrowersyjnej uchwały za zajęcie pasa drogowego. Radni podwyższyli opłaty od nowego roku, z 10 groszy do złotówki. Nie zdawali sobie jednak sprawy, że uchwała dotknęła najbardziej tych, którzy w pasie drogowym legalnie wybudowali np. schody prowadzące do lokalu.

Takich przypadków w mieście jest mnóstwo. Przykładem może być właściciel kwiaciarnii przy ul. 1 Maja. Płacił do tej pory ponad 300 złotych rocznie za schody, w tym roku przyszedł rachunek na ponad trzy tysiące złotych!
– Nie wiedzieliśmy, że ta opłata ma takie konsekwencje, nikt nam o tym nie mówił w ubiegłym roku, przedstawiając projekt – mówił radny Józef Zabrzański i obiecał, że błąd wkrótce zostanie wyprostowany.

I został, na dzisiejszej (wtorek) sesji. Rozdzielono opłaty w ten sposób, że właściciele sklepów zapłacą dziennie nie złotówkę, a 15 groszy za metr kwadratowy zajętej powierzchni.
- Docelowo chcemy, by takie budowle jak np. schody wyłączyć w ogóle z pasa drogowego. Wówczas nie będzie takich problemów. To jednak zajmie trochę czasu – powiedział zastępca prezydenta Jerzy Łużniak.

Radni podjęli też decyzję o likwidacji Jeleniogórskiego Ośrodka Doradztwa Metodycznego, znajdującego się przy ul. Leśnej. Placówkę próbowała ratować radna Grażyna Malczuk. – Ten ośrodek działa i szkoli nauczycieli – mówiła. Jednak radni nie dali się przekonać. JODM przestanie istnieć 31 sierpnia 2008r.

Na dzisiejszej sesji po raz pierwszy radni głosowali za pomocą elektronicznego systemu konferencyjnego. Kłopotów było sporo. Radni mieli problemy np. z obsługą sprzętu, a i zdarzało się, że nawet jak zgłosili się do dyskusji, to ich mikrofony nie włączały się. – Pierwsze koty za płoty – mówili.

– Taki system to dobra sprawa, ale kilka rzeczy trzeba dopracować – uważa Jerzy Pleskot, radny oraz przewodniczący rady poprzedniej kadencji. – Niektóre wystąpienia powinny odbywać się na stojąco, żeby sesja nie straciła charakteru uroczystości. No i podczas głosowań powinno być wyraźnie rozdzielone, kto jest za, kto przeciw, a kto się wstrzymuje.
Dzisiaj głosowano tak, że przewodniczący otwierał głosowanie i każdy wciskał przycisk, który chciał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mercedesem rozbił kilka aut

Jubileuszowy bieg w Szklarskiej Porębie

Wstrzymane prace przy oczyszczalni ścieków

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~gość 26-02-2008 16:51
To, że zlikwidowano JODM, to bardzo dobrze. To było zżeranie oświatowych pieniędzy.
~LuLu 26-02-2008 16:57
Radni mają kłopoty z elektroniką?? O matko, to ja nie chce takich BEZRADNYCH !!!!
~były radny 26-02-2008 17:37
a przepraszam, to była jednak dzisiaj sesja, bo nie miałem czau przyjść? Czy dziennikarza Jelonki przyszli z termosami na sesję, czy jest już automat na kawę w Ratuszu?
bryŻid bardot 26-02-2008 17:43
Miecio Fogg potrzebuje już raczej aparat słuchowy niż głośnomówiący ;-)
~ciekawski 26-02-2008 18:00
Zawsze zastanawiałem się,jak wygląda dzień pracy pracownika JODM?
~Obserwator II 26-02-2008 18:05
Brawo za odwagę w sprawie JODM-u! Dwie podobne placówki w jednym mieście ,to była chyba jednak przesada.
~el Griton 26-02-2008 21:28
Nareszcie- bez JODM-u.
~Aga---- 26-02-2008 21:47
to chodziło o sklep odziezowy przy ulicy 1 Maja 64 a nie kwiaciarnie. Kwiaciarni już tam dawno nie ma.
~ 27-02-2008 13:08
nadejszla wikopomna chwiła że naród będzie chandlował.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Chodnik na Krośnieńskiej  

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Parking na... przejściu

Klasyki zjechały do Kowar

Zatrzymany za narkotyki

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
562
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%