MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Radni miejscy przyjęli kolejne uchwały

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 7 marca 2019, 8:19
Aktualizacja: Sobota, 9 marca 2019, 8:27
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami VI sesja Rady Miejskiej Jeleniej Góry, podczas której głosowano m.in. nad projektami kilku miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, wymogami dla wniosków budżetu obywatelskiego czy nadchodzącymi wyborami do cieplickiej Rady. Kwestia Statutu Miasta ponownie została przełożona, gdyż w projekcie jeszcze wiele trzeba poprawić.

Pod nieobecność prezydenta miasta, który przebywał w Poznaniu - o pracy między sesjami opowiadał pierwszy zastępca Janusz Łyczko. Następnie radni rozpoczęli rozpatrywanie projektów uchwał dotyczących miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Praktycznie bez dyskusji przyjęto plany dotyczące ulicy Wodnej (Etap A), oraz rejonu między ulicą Mickiewicza a Sudecką (koło cmentarza). Gdy przyszedł czas na plan dotyczący ul. Łomnickiej, dyskusja rozwinęła się. Radni zwracali uwagę na plac Różany, w sprawie którego mieszkańcy walczyli, aby nie było możliwości zabudowy i pozostał jako teren rekreacyjny. Mariusz Gierus zwrócił uwagę na brak konsekwencji w planie, bowiem jego zdaniem ujęty w planie zakaz zabudowy kłóci się z możliwością podziału i zbycia działek przez Miasto, przez co teren może przestać pełnić funkcję rekreacyjną. Ostatecznie za przyjęciem planu głosowało 14 radnych, a 8 wstrzymało się.

W dalszej części obrad przyjęto "Strategię Rozwoju Sudety 2030", która ma pomóc w wywalczeniu środków europejskich w następnej perspektywie finansowej Unii Europejskiej dla terenów południowych i zachodnich Dolnego Śląska. Kwieciste wypowiedzi towarzyszyły z kolei debacie nad projektem dotyczącym wymogów, jakie powinien spełniać projekt budżetu obywatelskiego. W tym przypadku radny Józef Rypiński nawiązał do jednego z wniosków, który ma być realizowany z JBO w 2019 roku - boisko w Maciejowej zyska nie tylko szatnie kontenerowe, ale i kosiarkę do murawy. Radny klubu PiS chciał się dowiedzieć, czy będzie mógł skorzystać z kosiarki, skoro realizowane projekty JBO mają być ogólnodostępne. Poza licznymi uśmiechami, odpowiedzi nie uzyskał.

W porządku obrad były też punkty dotyczące opłat za usuwanie i przechowywanie pojazdów na parkingu strzeżonym, programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi, programu DOMINO IV na rzecz osób niepełnosprawnych oraz zarządzenia wyborów do Rady Dzielnicy Uzdrowiskowej Cieplice. Odbędą się one 9 czerwca, a więcej na ten temat napiszemy w osobnym artykule.

Twoja reakcja na artykuł?

5
19%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
1
4%
Smuci
0
0%
Złości
19
73%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Zamknięta droga od Przełęczy Kowarskiej

Bobry na Zabobrzu

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Mikesz 7-03-2019 11:34
Radny Józef "Przecinek" Rypiński zawsze w obronie najważniejszych dla jeleniogórzan kwestii!!!
~Damian 7-03-2019 13:37
Józef "Kosiarka" Rypiński :)
~ 7-03-2019 21:42
Zdięcie nr 12 Pan Zbyszek,jak zwykle nie wie po co ale jest no bo jak by inaczej.
~j 8-03-2019 20:38
do: ~ (21:42)
Jak by było coś ważnego, to by to nie było...
~ 9-03-2019 16:30
Pan Zbyszek to specjalista od wypełniania ekranu statysta za społeczne pieniądze facet bez ambicji i wstydu zwykły karierowicz tak zwany WSZYSTKO I WSZĘDZIE aby tylko pokazać swoją gębę FE.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Z wrocławskiego muzeum do Książa

Budowa światłowodu w gminie Kamienna Góra

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
359
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%