MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Radni: jeleniogórska uchwała śmieciowa do poprawki!

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 20 marca 2013, 7:24
Aktualizacja: Wtorek, 23 kwietnia 2013, 16:55
Autor: Angela
Fot. Angela
Zbyt późno rozsyłane deklaracje, tłumaczone przez radnego R. Szymańskiego zapowiadanym końcem świata, brak kampanii informacyjnej, zbyt wysoka cena, brak e–deklaracji i wiele innych – to uchybienia w jeleniogórskiej uchwale śmieciowej, które wczoraj (19.03) jeleniogórscy radni wyliczali podczas sesji. Na posiedzeniu zmieniono bowiem tylko jeden z punktów uchwały przyjętej przez rajców warunkowo przed nowelizacją nowej ustawy o odpadach komunalnych.

Wczoraj (19.03) radni jednogłośnie przegłosowali zmianę w uchwale podjętej w grudniu 2012 roku. Dotyczyła ona częstotliwości opłat za odbiór nieczystości, który miał się odbywać kwartalnie z płatnością z góry.Teraz zmieniono to na rozliczenie miesięczne. Zdaniem radnych to konieczna zmiana, ale nie ostatnia. Dyskusję rozpoczął radny Krzysztof Mróz.

- Kiedy klub radnych Prawa i Sprawiedliwości składał wniosek o taką zmianę w uchwale przyjmowanej w grudniu 2012 roku, prezydent nawet tego nie wziął pod uwagę – mówił Krzysztof Mróz. – Cieszymy się, że chociaż teraz się zreflektował i ta poprawka się pojawiła, ale oczekujemy, że kolejnym krokiem będzie obniżenie stawek, które są najdroższe w regionie – wytykał radny Prawa i Sprawiedliwości.

Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry zaprzeczał, że jeleniogórskie ceny za wywóz śmieci są najwyższe i wyjaśniał, że ostateczna wysokość stawek zostanie ustalona po przetargu.
Miłosz Sajnog, przewodniczący Klubu Radnych Razem dla Jeleniej Góry mówił, że uchwała wymaga sporych zmian, a radni czekają na wywiązanie się prezydenta z obietnic, danych radnym w grudniu 2012 roku.

- Przypominam, że wówczas radni przyjęli uchwałę warunkowo – mówił Miłosz Sajnog. – Wszyscy czekaliśmy na nowelizację ustawy i mieliśmy zapewnienie prezydenta, że tuż po jej wejściu w życie, do jeleniogórskiej uchwały zostaną wprowadzone poprawki. Nowelizacja wprowadza możliwość zastosowania ulg, składania e-deklaracji, wprowadzenie systemu mieszanego i wiele innych rozwiązań. Tymczasem dzisiaj przyjmujemy jedną zmianę, którą można było wprowadzić w grudniu i na tym się kończy. Ta uchwała wymaga dopracowania i uważam, że powinniśmy ją dopracować póki jest jeszcze na to czas – mówił Miłosz Sajnog.

Wiele emocji wśród radnych wywołała wypowiedź zastępcy prezydenta H. Papaja, który informował, że obecnie poczta polska roznosi deklaracje śmieciowe, które mieszkańcy będą musieli złożyć w ciągu najbliższych 14 dni.

- To granda i skandal – mówił Krzysztof Mróz. – Co urząd robił przez ostatnie 2,5 miesiąca? Dlaczego deklaracje rozsyłane są dopiero teraz? Za chwilę będą święta, a ludzi zmusza się do natychmiastowego złożenia deklaracji. -Trzeba było chociaż dzisiaj wydłużyć ten okres o dwa tygodnie. Widzimy, że prezydent i urzędnicy robią to, co jest dla nich wygodne, a czas sobie przypomnieć, że to my jesteśmy dla mieszkańców, a nie odwrotnie – dodał K. Mróz.

Hubert Papaj na zadane pytania jednoznacznych odpowiedzi nie udzielił. - Lubię dyskutować z radnymi, ale merytorycznie – mówił. – Z panem, panie radny Mróz merytoryczna dyskusja jest niemożliwa - dodał.

Z odpowiedzią radnemu K. Mrozowi pospieszył natomiast partyjny kolega, Rafał Szymański (PiS), który ironicznie wyjaśniał, że jedynym logicznym powodem, dla którego urząd nie rozesłał deklaracji wcześniej, był ogłoszony w grudniu 2012 roku koniec świata. - Urzędnicy najwyraźniej stwierdzili, że nie ma sensu nic robić, bo i tak świat się za chwilę kończy, więc deklaracje nikomu potrzebne nie będę – drwił Rafał Szymański.

Słów krytyki nie szczędził również Oliwer Kubicki (PiS), który pytał o kampanię informacyjną, prowadzoną przez miasto w zakresie nowej uchwały śmieciowej. - Jeśli ta kampania zostanie przeprowadzona źle, a wszystko na to wskazuje, bo miasto ograniczyło się tylko do rozesłania tydzień wcześniej czyli wraz z deklaracjami ulotek informacyjnych, to ludzie nie będą płacić – mówił radny Oliwer Kubicki. – Niedawno mówiłem, że rozgrywki klubowe w Platformie Obywatelskiej niczego dobrego miastu nie wróżą, bo radni zajmują się sprawami partii, a nie miasta i to jest jeden z namacalnych dowodów – dodał.

W tym samym tonie wypowiadał się radny Ireneusz Łojek (PiS), po wypowiedzi którego do dyskusji ponownie włączył się Miłosz Sajnog. - Od trzech lat składam wnioski z poprawkami, ale lądują one w koszu i nikt nawet nie raczy się nad nimi pochylić – mówił. - Dzisiaj prezydent wyszedł z sali najwyraźniej uważając, że ta sprawa go nie dotyczy – dodał.

Na co Hubert Papaj odpowiedział: - Jeśli od trzech lat składa pan wnioski, to proszę mi odpowiedzieć na pytanie, do kogo pan składał je trzy lata temu, kiedy był pan zastępcą prezydenta, bo chyba nie do siebie.
Po wyjaśnieniu Miłosza Sajnoga, że w tym okresie, o którym mówił, wiceprezydentem już nie był, padło z jego ust kilka pytań.

- Proszę sobie darować te złośliwości i odpowiedzieć mi na pytania: Czy naprawdę wszystkie nasze wnioski są złe tylko dlatego, że są nasze? Jeśli tak, to ja będę je przekazywał radnym, których akceptujecie, proszę tylko mi wskazać taką osobę – dodał M. Sajnog.

Dyscyplinować radnych próbował Janusz Wojtas, który wyjaśniał, że konflikty wewnątrz Platformy nie mają nic wspólnego z pracą radnych, a od przygotowywania uchwał jest prezydent i jego służby. Po długim wywodzie m.in. na temat konwentu burmistrzów i prezydentów, zakończył: Wiem, że wielu radnych chce się tutaj popisać przed mediami, ale apeluję, by wrócić do merytorycznej dyskusji – mówił J. Wojtas.

Ostatecznie po kilku kolejnych wymianach zdań, poprawkę do uchwały przegłosowano jednogłośnie. Nie padły jednak żadne deklaracje, że w najbliższym czasie pojawią się kolejne poprawki do jeleniogórskiej uchwały śmieciowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

"Leniuchem" do kolei na Kopę

Krakowska gotowa!  

Komentarze (55) Dodaj komentarz

~łubudubutoja 20-03-2013 7:46
Zabrali się "od dupy strony" Pierwsze to składowisko ,recykling ,sortownia ,następnie koszty ,a co będzie z tymi sortowanymi .Ja jeszcze nie czytałem takiej dokładnej informacji o odbiorze śmieci .Wszelkie info są takie PO główkach.A dlatego tak się dzieje że problemem zajmują się politykierzy a nie fachowcy od środowiska.
~ZORRO1 20-03-2013 7:47
No to fajnie dba o Nas nasz prezydent Jeleniej Góry nie dość że nie ma pracy i nic się nie zanosi na lepsze ,podatki podwyższa ,na śmieciach też chce zrobić interes życia to normalnie masakra co się u nas dzieje ludzie nie mają pieniędzy na podstawowe opłaty czynszu,wody,energii to jeszcze chcąc nam dowalić kosmiczne cenny za wywóz śmieci najwyższe w całej Polsce ,wielu ludzi te opłaty pogrążą jeszcze bardziej i długi ich będą rosły w nieskończoność jak tu żyć normalnie jak człowiek nie wie co z groszem zrobić zjeść zrobić opłaty no to mamy "zajączka" na święta :)
~nn 20-03-2013 7:50
jeden ze zdjecia 8 bardzo dobrze sie bawi a drugi 17 łancuszkiem sie bawi i to sa rajcy
~sumienie 20-03-2013 8:12
24/24 M.Z. "Boże odpuść im bo nie wiedzą co czynią"Amen.
~ 20-03-2013 8:19
Większość to bezdennie gł...i ludzie siedzący albo z "nadań", albo z zasiedzenia, oni potrafią tylko siedzieć , trzymać się stołków, i świadomie lub nie szkodzić normalnym ludziom (bo Ci co do nich przychodzą - petenci mają cechę śmiertelnie ich przerażającą - aktywność, inicjatywę, a przestraszony pies gryzie !. Łatwiej na Księżyc dolecieć, niż taki układ ruszyć ! Nikt tego chyba jeszcze nie liczył, ale sądzę że: opłaciłoby się tym wszystkim pasożytom płacić połowę ich pensji w zamian za zakaz zbliżania się do ich urzędów !
~ 20-03-2013 8:20
niestety ale 28 zl to jest najwyzsza stawka nie tylko w regionie ale i w Polsce i niech mi tu nie mowiea ze nie - wystarczy posluchac i poczytac ze inne miasta i gminy maja po 9 zl a najwyzsza stawka to 16 zl np wroclaw , lubin , legnica , warszawa chelmno gorzow - tylko tu sa chyba skupieni najwieksi niszczuciele spoleczenstwa - likwidacja miejsc pracy jaka nastapila po 90 roku i trwa nadal stawia jeleniogorzan w czolowce ludzi biednych i wykluczonych nie wspomne o masowym wyludnieniu, nie ma chyba bloku mieszkalnego z ktorego 50 % wyjechalo, o to chodzi ratuszowi by zrobic miejsce chetnym niemcom na nasze domy i tereny ktore tak masowo odwiedzali z sentymentu za utraconym rajem?
~po 20-03-2013 8:34
Współczuję wspólnotom mieszkaniowym, gdzie miasto posiada wysokie udziały, kto zapłaci za śmieci najemców jesli gmina nie wpłaca zaliczek? Wspólnoty mieszkaniowe powinny mieć mozliwość pomniejszania wpłat o zalełości gminy z tytułu nieczystości. Wśród radnych mamy zarządcę i mam nadzieję, że problem zostanie rozwiązany
~no 20-03-2013 8:53
Co z wspólnotami, które nie mają terenu na którym można postawić pojemniki? Nie mogę znależć żadnego rozporządzenia
~ 20-03-2013 9:14
http://1zdaniem.salon24.pl/494879,zafundujmy-im-mundurki-w-szykowne-wiezienne-paski
~rumcajs54 20-03-2013 9:28
A do tego dochodzą koszty nowego etatu ds. "śmieciowych". Ogłoszono konkurs (vide BIP).
~Bolko. 20-03-2013 9:39
Legnicka Spółdzielnia Mieszkaniowa, stawki: 13,70 zł. i 17,80 zł.
~ja 20-03-2013 9:40
Segreguję śmieci, które firma sprzedaje i ma kasę. Dodatkowo płacę frycowe - podatek śmieciowy. Zamiast do firmy idzie na konto urzędu. Konia z rzędem temu kto to rozliczy. Pozdrawiam.
~rumcajs54 20-03-2013 10:01
Do 8.53: sprawę tę normuje m.in. właśnie regulamin utrzymania porządku i czystości w gminie. Można dogadać się z inną wspólnotą lub z gminą i wspólnie utrzymywać ten teren (za stosowną opłatą) lub wydzierżawić grunt na tzw. poprawę warunków zagospodarowania - jeśli związany jest z danym budynkiem. A że w Jeleniej Górze jest ciasno nie będzie łatwo. No, i ta segregacja - etykietki, "łabądki", tetrapaki ect., ect. Nie sztuka bowiem stworzyć prawo, sztuka stworzyć je tak aby móc je skutecznie egzekwować. Nie każdy to jednak potrafi, nawet na szczeblu centralnym niestety...
~ 20-03-2013 10:27
HABEMUS PAPAJ
~/ 20-03-2013 10:31
Na stronach ISI EKO deklaracje i regulamin do poczytania...i wiele innych ciekawostek.
~przed 20-03-2013 10:33
zrobic referendum i wywalic tę całą bandę złodzieji
~pożondny 20-03-2013 10:39
Ja deklaruję się nie produkować śmieciów. Bo mam urządzenie, które wszystko poza metalem rozdrabnia na kawałki nie większe od paznokcia. I taką mase spokojnie spuszczam sobie w kiblu. A metal sprzedaję na złomie. Zaś baterie i inne syfy zostawiam w lesie w Niemcach, bo raz w tygodniu jeżdżę tam po towar. Takim sposobem nie produkuję żadnych śmieciów co je trzeba opłacać. I tak wypełnię deklarację.
~jj 20-03-2013 10:43
Pytanie do Pana Papaja: Jeżów 12,- i 18,- Podgórzyn 13,3 i 15,- Szklarska (liczone od zuzycia wody ale wychodzi średnio) 12,1 i 14,25 to gdzie do cholery jest drożej skoro nie są nasze stawki najwyższe?
~ 20-03-2013 10:48
mam firmę usługową i opłatę pobieram za i po wykonaniu usługi, Jak im zapłacę z góry to nie UNIOSĄ
~"56+" 20-03-2013 11:49
a czego wy oczekujecie? jestem za referendum i wywalic tych nieudaczników, arogantów, kłamczuchów i przekrętasów!!!
~Jak długo 20-03-2013 11:50
Ale wybraliśmy nieudaczników,a co gorsze nie można ich tak łatwo przegonić. Inne okoliczne gminy potrafiły załatwić to dużo taniej i dodatkowo jeszcze w ramach opłat wywoź gruzu i odpadów wielkogabarytowych.
~prezydet 20-03-2013 12:12
Aja emigruje do USA mam dosc tego bagna
~jj 20-03-2013 12:13
Możemy sobie pisać, Cmplex przecież powiedział, że gdyby się przejmował tym co piszą na forach to by wylądował w zakładzie zamkniętym. Mamy jasność gdzie prezydent ma swoich mieszkańców w głębokim....
Nοstradamus 20-03-2013 12:34
A co z ludźmi w JG którzy mają np. umowę z SIMECO? Odpowiadami za SIMECO bo oni o tym niestety jeszcze nie wiedzą: A więc zgodnie z art. 11 ust. 1 ustawy zmieniającej przewidział, że „właściciel nieruchomości, który w dniu wejścia w życie ustawy ma zawartą z np. SIMECO umowę na odbieranie odpadów komunalnych jest zwolniony z uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, o której mowa w art. 6h ustawy zmienianej w art. 1, w okresie obowiązywania tej umowy, nie dłużej jednak niż przez 18 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy”. Natomiast w art. 14 ust. 1 mówi o tym że SIMECO będzie mogło odbierać śmieci z JG 12 miesięcy od wejścia w życie ustawy czyli do 1 lipca 2014, po czym to SIMECO rozwiąże z nami umowę, z jakimi skutkami prawnymi ...niestety niekorzystnymi dla SIMECO.
~Wild men 20-03-2013 12:48
23 marca wychodzimy na ulicę, proponuję, byśmy też poszli pod nasz ratusz. Obudźcie się, koniec gnębienia nas, nie jesteśmy niewolnikami, mamy prawo do godnego i spokojnego życia, to co oni robią, to jest powolne zabijanie nas, byśmy z...hli zanim dożyjemy emerytury na którą płacimy ciężko zarobione pieniądze. Ludzi celowo wciągają w długi, by mieć nas w garści, by odebrać nam nasze prawa, dodatkowo oprócz długów dochodzą gigantyczne koszty sądowe, gdzie sprawy są prowadzone za naszymi plecami, jakbyśmy nie wiedzieli, że mamy jakiś dług, którego nie możemy spłacić, to nam jeszcze dowalają inne niepotrzebne koszty. Banda złodziei i nic więcej, do kamieniołomów z nimi.
~Wild men 20-03-2013 13:00
http://forum.interia.pl/stawki-oplat-za-wywoz-smieci-tematy,dId,2172850,strona,1#pst59875307
~skarbnik 20-03-2013 13:02
Fstydze sie za swoje miasto SMROD BROD I UBUSTWO
~znawca 20-03-2013 13:13
PO już dawno straciło(-cili) mój głos. Po prostu nie warto iść na wybory bo nic to nie daje. I tak będą nas dalej okradać w majestacie prawa, bo inaczej nie da się określić działań naszych WŁADCÓW.
~Boss 20-03-2013 14:41
Nie wierzcie w bzdury w starej UE nikt nikomu nie nakazuje sortować śmieci żadną ustawą tam po prostu panuje taka moda wynikająca z edukacji i kultury ekologicznej na każdym wysypisku są sortownie śmieci ,separatory w Polsce był czas na wybudowanie takich urządzeń i dostosowanie wysypisk do wymogów unijnych nie zrobiono tego bo naczelnym zadaniem kacyków partyjnych jest przeżeranie publicznej kasy i wyłudzanie funduszy unijnych na potrzeby kolesi teraz cały koszt bezczynności ,olewania tematu przenosi się na obywateli a wzrost cen za śmieci wynika z przymusu płacenia kar których będzie coraz więcej za brak wykorzystania energii odnawialnej,za brak oczyszczalni za niedostosowanie wielu przepisów NORMALNOŚĆ TO KRAJ BEZ KACYKÓW PARTYJNYCH WSZELKICH OPCJI I ICH INTERESÓW ZROZUMCIE TO
~gość II 20-03-2013 14:47
Cała ta władza nadaje się do śmieci.
~do 13:13 20-03-2013 14:56
Tu nie masz racji - właśnie trzeba iść na wybory i zagłosować odpowiednio. Nie oddanie głosu przybliża cwaniaków do rządzenia, bo ich zwolennicy pójdą i na nich zagłosują i mamy to co mamy - od lat Ci sami są wybierani. Nasza bierność pozwala nas łupić.
~mts 20-03-2013 15:03
Stawka 28zł za osobę, najwyższa w Polsce została!!!By żyło się lepiej!!!Dalej głosujcie na PO, a będzie jeszcze lepiej!!!
~alexpand52 20-03-2013 15:14
Od wczoraj gdy Grodzińskiego zaklepali w kozie i klęczy w kącie na grochu , radni muszą nadrobić stracony czas, nasze pieniądze i swoje prawa odebrane przez tego idywiduum z ORA w Walbrzychu. Naprzód, życzę sukcesów. Lecz zabierzcie Grodzińskiemu mandat bo gdzieś schował i nie chce oddać.
~emek 20-03-2013 15:46
ja tam widzę samych głąbów, co manipuluja ludzką kasą,,,
~Do emka 20-03-2013 15:50
Przeciwieństwem "ludzkiej kasy" jest kasa nie ludzka, która żadnym manipulacjom nie podlega.
~macie 20-03-2013 18:02
Macie rację Oni się nie interesuja mieszkańcami.Głosują jak im partia każe.Nawet od niewidomych Pawlukiewicz nie broni niepełnosprawnych i ubogich ytlko podnosi ręce za podwyżkami biletów,czynszów, wody, parkingów i smieci. Rozpędzic to towarzystwo na cztery wiatry.A już miało byc referendum.
~ 20-03-2013 18:08
DOLNOŚLĄZAK. Czy fotka nr 3 przedstawia radnych niezależnych? Jest zatem szansa powołania Klubu Radnych Niezależnych. Na przewodniczącego proponuję radnego Ładzińskiego, który - moim zdaniem - jest niezależny nawet od samego siebie.
~ 20-03-2013 18:14
Cd. z godz. 18:08. Na sali obrad odnotowałem nieobecność magistrackiego szefa od dialogu. Czyżby po wykonaniu wyczerpującego zadania, związanego z ostatnimi wydarzeniami i zamieszaniem w Radzie Miasta, udał się na zasłużony wypoczynek. Być może w zaciszu swojego gabinetu przygotowuje kolejną intrygę DOLNOŚLĄZAK
~ 20-03-2013 19:07
Radni pieniazki biora bez skrupulow, ale dzialaja skandalicznie. Tyle obrad i epilogiem ich wypocin za ludzkie pieniadze jest poprawka. ZA CO TYM NIEUDACZNIKOM SIE PLACI TAK SPORE PIENIADZE? U pracodawcy takie buble oznaczaja BRUK, co na to pZawila?
~kicikicipies 20-03-2013 19:15
No dobra. POgonicie ich, wy wszyscy SILNI W PYSKU. I kogo wybierzecie? Ale konkretnie.
~wucczerwonyh 20-03-2013 19:23
Szymański to ten xxx? Rzeczywiście, koniec świata się nam należy, jak takie egzemplarze będą rządziły. A wtedy zapomną o śmieciach, o wodzie, o wszystkim co powinno być na pierwszym miejscu. Swoją drogą, tylko ostatni idiota wierzył w TEN koniec świata. I odkładał obowiązki.
~@ 20-03-2013 19:56
Rafał Szymański... Radny na miarę Końca Świata?
~ 20-03-2013 19:59
Papus wez się za siebie.Legnica 13,7/17,6 zł.Wałbrzych 12 /20 zł.Głogów 12,5/ 16 zł. Łódz 12,69 /16,5 zł.Katowice 14/ 20 zł.Jelenia 18 /28 zł za osobę zameldowaną, bez przetargu ( cenę ustalono z kapelusza,aby kolegom żyło się dobrze).Lepiej by było gdyby kukułeczka kukała i go w zaświaty zabrała.
~Gość 20-03-2013 20:15
Mam takie zapytanie do p.Papaja i do p.Zawiły ile wynoszą panów pensje i diety które panowie pobieracie każdego miesiąca i ile z tego jest z naszych podatków ,bo jeśli ja płace w tym mieście podatki to chcę to wiedzieć ja mam na rękę 1250 zeta mój czynsz jest 350zeta z ogrzewaniem jesli jast zima lagodna i oszczędzam woda 55 zeta woda tvi 18,50 prąd 65zeta gaz 55 zeta to niech mi panowie powiedza jak tu żyć za takie pieniądze panowie może zamieńmy się na jeden miesiac ,albo wynocha darmozjady z tej funkcji prezydenta i zastepcy bo nie mam zamiaru łozyc na was wiecej ani jednego grosza i to mowie szczerze nie dam ani jednego grosza podatku w tym miescie na takich darmoajadow jak wy p Papaj i Zawiła
~Wild men 20-03-2013 20:38
Przemówmy prezydentowi do rozsądku: http://um.jeleniagora.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1359&Itemid=263&lang=pl
~cieplic 20-03-2013 21:46
jezeli ostateczna kwota bedzie ustalona po przetargu to po co teraz mamy w deklaracji wpisywać te kwotę. Nie ma kampanii nie mówi się ze trzeba rozwiązywać umowy z MPGK czy też SIMEKO. jak mają o tym wiedzieć ludzie starsi, którzy nie mają internetu czy tez telewizji regionalnej Gdzie sa te kubły na segregację , bo ja z workami muszę zaiwaniać 800 m
~Pawi 20-03-2013 22:04
precz z PO i ich śmieciami!!! to nasi radni są winni takiej drożyzny!!!!!!!!!!!
~Jarema 20-03-2013 22:05
Syn ministra ma fabryke kontenerów na śmieci i musi miec zbyt
~ 20-03-2013 22:47
A ja się pytam co na to "celebryta cieplicki". Nawoływał do referendum przeciwko prezydentowi i co wyjechał cz juz nie ma odwagi się podpisać.
~Bambo 20-03-2013 22:59
To znaczy, że co? Radni obradowali o samych sobie? Tak śmieci trzeba do kosza na śmieci, a radnych odwołać i do ................. na śmieci, czy może w inne miejsce?...............Bo ja wiem na zielona wyspę. Na Bobrze...
~spółka zło 20-03-2013 23:22
Ustawę śmieciową skierowano do Trybunału Konstytucyjnego. Poczekamy. A w deklaracji im wpiszę, że mogę sprzedać moje posegregowane śmieci. Metal, papier, PET i inne. Ceny umowne.
~sumienie 21-03-2013 3:56
Co tam śmieci ,wartość złotówki leci .TVNy trują nam ,a Rostowski doprowadził finanse na skraj wysypiska śmieci.
~WRÓŻKA 24-03-2013 13:02
IM WIĘKSZE MIASTO TYM TAŃSZA OPŁATA ŚMIECIOWA ,BO MNIEJSZE KOSZTY WYWOZU ,TRANSPORTU ŚMIECI. BEZMÓZGOWCY. jAK MAM WIĘKSZY URODZAJ TO TANIEJ SPRZEDAJĘ BURAKI BY LUDZIE KUPILI TAKIE JEST PRAWO RYNKU. CZY CYMBAŁY U WŁADZY NIE ZNAJĄ MATEMATYKI ? CO MOŻNA KUPIĆ ZA 1000 I ILE KUPIĘ OPAKOWAŃ DO WYWÓZKI? ZA G.Ó.W,N.O. I WODĘ PŁACĘ ODDZIELNIE. WYMELDOWAŁEM SIĘ Z TEJ DZIURY.
~oburzony 25-03-2013 18:48
Smiechu warte rozsylaja deklaracje smieciowe dostalem25 marca z terminem zlozenia do 30 mmarca tak licza sie z mieszkancami!!!!!!!!!
~Krzysztof 44 26-03-2013 13:34
Realia:na podwórku stoi pojemnik na śmieci 120l/60 kg opróżniany 1 raz w tygodniu przez MPGK.Systematycznie,elegancko: kilka lat mieszkałem sam opłata wynosiła ostatnio niewiele ponad 22 zl.Kilka lat tamu do domu powróciła córka z dziećmi,zwiększył się stan zaludnienia,ale pojemnik nadal jest ten sam i spokojnie wystarcza.W wyniku wspaniałej uchwały RM opłata za śmieci zwiekszy się z ok.22 do 90 zl miesięcznie.Moim zdaniem to oczywisty B A N D Y T Y Z M.Skąd taka cena,z czego ona wynika i czemu liczona od osoby?Ilość moich śmieci nie zwiększy się,dalej będę je segregował i kompostował.Nie jestem idiotą.Przyłączam się do wrocławskiego Ruchu Społęcznego Obrony Mieszkańców.Koniecznym jest dołączenie do nich.Nie dajcie się ogłupić.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Roboty na Dworcowej

70 drzewek na jubileusz

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Ćwierć wieku Teatru Maska

Zmiana na skrzyżowaniu

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
351
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%