MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 28 września
im. Marka, Wacława

Radni dobiją metodycznych doradców?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 13 maja 2008, 7:32
Aktualizacja: 15:09
Autor: ROB
Fot. TEJO
Kto będzie dokształcał jeleniogórskich nauczycieli? Przekonamy się już dziś. Radni na sesji zajmą się uchwałą w sprawie likwidacji Jeleniogórskiego Ośrodka Doradztwa Metodycznego. Jego zadania przejąłby DODN znajdujący się przy ul. 1 Maja.

Rada już wcześniej wyraziła zamiar likwidacji JODM-u, o czym pisaliśmy. Przeważały argumenty, że ośrodek jest daleko od centrum (znajduje się w Cieplicach przy ul. Leśnej) i przez to nauczyciele mają do niego utrudniony dostęp. Na nic zdały się tłumaczenia dyrekcji, że pracownicy JODM-u pracują głównie w terenie, czyli w szkołach. Co prawda decyzja jeszcze nie zapadła i rada może nie likwidować ośrodka, jednak jest do mało realne. Wszystko wskazuje na to, że dla załogi ośrodka dzisiejsze posiedzenie będzie pechowe.

Zlikwidowanych zostanie też 7 szkół. Jednak są to w praktyce placówki martwe, do których już od lat nie jest prowadzony nabór, a widnieją jeszcze w dokumentacji. Przykładem może być gimnazjum dla dorosłych przy Zespole Szkół Technicznych „Mechanik”.

Rada zajmie się też sprawami umorzeń wierzytelności wobec miasta, być może podjęta zostanie też długo oczekiwana uchwała o sporcie kwalifikowanym. Sesja rozpoczyna się we wtorek (13 V) o godz. 10.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jarmark Staroci był skromniejszy tym razem...

Docenili grupę wieńcową

Senator zachęca do głosowania na maszty

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~nauczycielka 13-05-2008 10:34
Ciekawe po co dwie instytucje na taką Jelenią. Racja! Zlikwidować jedną.
~Juhas z Lubiechowej 13-05-2008 11:41
Jak sądzę na podstawie wszystkich rzczy dostęnych klikwidacja tej placówki nierobów nad nierobami jest ze wszech miar uzasadniona.Bo i jaka racja przemawia za " metodykam" Przeciez " NAUCZYCIELE" czyli belfry są juz tak dkształcani, że kudy lakarzom do nich i ich wiedzy... Matura, Studia zakończone dyplomem mgr ( może g**o robić) potem różnego rodzaju kursy, pisanie konspektów na każdą lekcjęczyli przepisywania z lat poprzednich lub zrzynanie od kolegów., metodycy do których nawet dojście na ul. Leśna jest zbyt dalekie... Dojście czy dojazd samochodem!?! bo to jest główny środek lokomocji. Efekty? Okazuje sie, że 1) program przeładowany - nie dla dzieci szkolnych z kórych w ten sposó robi sie i...lów - bo bez korepetycji nie poradza.. 2) program na zasadzie każdy sobie rzepke skrobie; przykład z nieprerobieniem wszystkich lektur z gimnazjum co wyszło na ostatnim egzaminie, 3) żadania placiowe na poziomie Burmistrza Muiasta ( dowód Tow. Broniarz ad consortes). Ośrodek Metodyczny za daleko... bidactwa - nóżki sobie schodzą... Ech szkoda czasu na pisanie o sprawach od dawna powszechnie znanych.
~taaaak 13-05-2008 12:39
Nareszcie właściwa decyzja. Natomiast przejmowanie zadań przez DODN, to jest nieporozumieniem, to JODM w nieudaczny sposób próbował przejmować zadania DODN koncentrując się na "robieniu kasy". W szkołach doradców nauczyciele widzieli jedynie gdy doradca kompletował kursantów.
~biznesłumen 13-05-2008 13:36
Najbogatsze miasto w Polsce - aż dwa ośrodki metodyczne. Może otworzyć dwa Urzędy Miasta?
~MK 13-05-2008 14:18
Nikt nie chce doradców dobić.Większość i tak będzie mogla pracować dalej.Są dobrzy.Tylko teraz będą mogli pracować w systemie doskonalenie i dokształcania z pełnym wykorzystaniem potencjału DODN i Biblioteki Pedagogicznej.Trzy placówki w jednej strukturze w centrum miasta.Temu rozwiązaniu należy tylko przyklasnąć.Szkoda tylko,że musiało upłynąć tyle lat, aby do tak prostego i logicznego rozwiązania wreszcie-dojść!!
~Edukator 13-05-2008 14:18
Mam nadzieję, że w murach DODN doradztwo metodyczne nabierze nowej jakości i przestanie być tylko czymś o czym o czym każdy słyszał, ale nie bardzo wie gdzie tego szukać...
~po co jodm 13-05-2008 14:33
Ja w szkole raz widziałem doradcę, jak przyszedł robić kurs dla nauczycieli, który pani dyrektor zakupiła w JODM i kazała wszystkim w nim uczestniczyć, aby nieszczęsny doradca mial quorum. Inna sprawa, ze większość nauczycieli albo nie interesowała ta tematyka, albo już wcześniej byli na takim kursie w DODN, który zawsze z nowinkami wchodzi pierwszy. To ja się zapytuję, po co takie doradztwo? A żeby tak doradca jeden z drugim znalazł stażystę czy kontraktowca w szkole, zapytał, w czym pomóc, pokazał jak napisać plan rozwoju czy dokuemntację wycieczki... A guzik: w szkole nigdy żaden doradca nie ofiarował mi pomocy, a ja sam korzystam z telefonów do pań z DODN, bo przynajmniej wiem, że są dobre i chętnie pomagają. Jako młody nauczyciel spoza JG nie wiem, gdzie jest w Jeleniej Gorze ulica Leśna, a do niedawna pojęcia nie miałem, że tam ktoś w ogóle jest dla mnie, zresztą podobno są jakieś wirtualne dyżury tylko. Tak że za takie doradztwo to ja dziękuję. Pozostanę przy wsparciu pań z DODN, nie dość że mam bliziutko do swojej szkoły, to jeszcze niezłą bibliotekę na miejscu. EOT
~gont 13-05-2008 18:56
JODM zlikwidują- nauczyciele odetchną! Kariera przez małe "k" tzw. doradców przypominała awans społeczny a'la lata 70. Nie poznaliśmy ich "po czynach", niestety!
~JELEŃ 13-05-2008 22:58
Jak funkcję JODM przejmie DODN to będzie likwidacja miejskiej placówki na zamówienie polityczne, żeby ratować czy tuszować słabość tej "rozbuchanej" przez Towarzysza Korzeniewskiego instytucji. Miasto, niech lepiej przejmie od Marszałka ten budynek i pod egidą JODM-u stworzy nowoczesny ośrodek szkoleniowo-metodyczny, niż wyprowadzać pieniądze do marszalka tylko dla zaspokojenia chorych ambicji niektórych osób. Ta instytucja powinna być miejska , podnosi ona prestiż miasta i zwiększa jego znaczenie w regionie, chyba że panu Szereniukowi na tym nie zależy, bo nie jest z tym miastem niczym związany.
~MK 14-05-2008 6:34
Do Jelenia z 22:58, panie LS wstyd, nie potrafi Pan pogodzić się z faktami.Jedna dobrze funkcjonująca placówka przy pełnym wykorzystaniu środków Marszałka, to dobre rozwiązanie.A środki nie są miasta tylko wynikają z subwencji oświatowej.Miasto na tym rozwiązaniu tylko może zyskać,nic nie straci.A od pana Korzeniewskiego może wreszcie odczepcie się.On od blisko 20 lat nie jest ze środowiskiem, które Pan reprezentuje i jak wiem nie możecie mu tego wybaczyć!!
~do JELEN 14-05-2008 6:45
Co za bzdura!!! To dopiero polityka! Pod egida JODM?! Tej wirtualnej formacji w wirtualnym zespole szkol? DODN przynajmniej widac i slychac. Jestes JELEN w tym umoczony? ...Popieram powyzsze "po co jodm". ...Nauczyciel.
~Brzytwa Ockhama 14-05-2008 7:24
Wreszcie ktoś racjonalnie myśli. Kilka lat temu PKP podobnie zaczęlo myśleć racjonalnie, a w tym roku po raz pierwszy od dziesiatkow lat odnotowały zyski. Miasto powinno oszczędzać na takich strukturach jak JODM, a za zaoszczędzone pieniądze moze dać lepiej pomoc zdrowotną albo dodatki dla n-li. Brawo prezydent Obrębalski & rada.
~Do MK i 06;45 14-05-2008 7:34
~Do MK 14-05-2008 7:42
Masz chyba rację ten gość/Z.K./ od 20 lat kłamie inaczej, a co najgorsze to część osób go nie potępia, może po latach........... zrozumieją swój błąd.
~Do MK i 06;45 14-05-2008 8:16
~kol. Korz. z ZMS 14-05-2008 11:49

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Policjanci też pomagali

Lodówka społeczna znowu jest dostępna

Nowa trasa przyrodnicza

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
1000
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
4%