MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Radni chcą odwołania zarządu powiatu

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 23 czerwca 2016, 13:13
Aktualizacja: Wtorek, 28 czerwca 2016, 16:05
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Angelika Grzywacz– Dudek
Przewodniczący Rady Powiatu Jeleniogórskiego Eugeniusz Kleśta oraz jego zastępcy: Krzysztof Wiśniewski i Leszek Supierz zapowiedzieli złożenie wniosku na najbliższej sesji (10 lipca) o odwołanie całego zarządu powiatu. Powód? Wewnętrzny konflikt i brak większości. – Obecna sytuacja może spowodować wycofanie się potencjalnych inwestorów oraz wstrzymanie środków na zadania realizowane przez powiat – wyjaśniał Eugeniusz Kleśta na czwartkowej (23.06) konferencji prasowej.

Krzysztof Wiśniewski podkreślał, że obecna sytuacja w starostwie powiatowym niepokoi nie tylko radnych powiatowych, ale i mieszkańców.

- Zarząd stracił większość w radzie, co uniemożliwia mu normalne funkcjonowanie i działa destrukcyjnie – kontynuował Eugeniusz Kleśta. - Brak stabilizacji i wewnętrzny konflikt może mieć naprawdę poważne konsekwencje. Takie, jak wstrzymanie przez wojewodę środków na zadania realizowane przez powiat czy wycofanie się potencjalnych inwestorów, bo nikt nie będzie chciał przekazać nam żadnych pieniędzy nie mając gwarancji, że zostaną one dobrze wykorzystane. Taki stan zawieszenia może też odbić się na jakości obsługi naszych petentów. Dlatego przygotowany został wniosek o odwołanie całego zarządu i powołanie nowego. Apelujemy do radnych: przywróćmy normalność w powiecie – dodał przewodniczący.

Wniosek ma być opiniowany przez komisję rewizyjną 27 czerwca, natomiast pod głosowanie ma zostać poddany na najbliższym posiedzeniu powiatowych radnych – 10 lipca br.

- To nie jest wniosek przeciwko staroście, ale przeciwko całemu zarządowi, który nie potrafi się ze sobą dogadać – podkreślał wiceprzewodniczący Krzysztof Wiśniewski.

- Wczoraj dowiedziałem się, że pani starosta udzieliła pisemnej nagany wicestaroście – dodał oburzony Leszek Supierz. – Przypominam, że podjęta została już próba odwołania starosty Anny Konieczyńskiej. Nie uzyskała większośc , ale wielu radnych negatywnie ocenia pracę zarządu powiatu – dodał.

- Zmniejszamy zakres naszych kompetencji i pola działania – uzupełniał przewodniczący Eugeniusz Kleśta. – W poprzedniej kadencji oddaliśmy już powiatowy szpital, Szkołę Mistrzostwa Sportowego, a teraz mamy oddać LO w Kowarach. Jak tak dalej pójdzie, będziemy powiatem kadłubkowym, od Turtecu, spotkań noworocznych i wyjazdów promocyjnych, a tego nie chcemy – dodał przewodniczący.

Starosta jeleniogórski Anna Konieczyńska ze spokojem odpowiada, że zarząd nie ma sobie nic do zarzucenia.
- Decyzja o odwołaniu zarządu należy do radnych, takie są prawa demokracji – odpowiada Anna Konieczyńska. – Efekty pracy zarządu są widoczne w powiecie, w tym ubiegłoroczne remonty dróg czy remont budynku Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze. Zarząd rozmawia ze sobą, decyzje podejmujemy trzema głosami jednomyślnie, dlatego nie bardzo rozumiem radnych. Owszem, są konflikty personalne, które zdarzają się wszędzie, ale ja przychodzę do starostwa i pracuję. O to też proszę wszystkich innych. Tu mamy pracować na rzecz powiatu i to jest dla mnie najważniejsze. Oczywiście, że można powiedzieć, że stajemy się powiatem kadłubkowym, ale trzeba pamiętać, że jesteśmy powiatem turystycznym, który w ubiegłym roku odwiedziło ponad 3 mln turystów (wg statystyk policji), a szkołę w Kowarach oddajemy po to, by ją ratować. Demografia jest nieubłagana. W strukturze połączenia gimnazjum z liceum, szkoła ma szansę przetrwać, a status miejscowości ze szkołą średnią jest zupełnie inny niż bez takiej szkoły, więc tak naprawdę chcemy wspomóc Kowary i tamtejsza władza i radni są temu przychylni – dodała A. Konieczyńska.

Odnośnie nagany dla wicestarosty, Anna Konieczysńska powołuje się na kodeks pracy. – Starostwo jest jednostką, która funkcjonuje zgodnie z prawem pracy i jeśli pracodawca zwraca się do pracownika o wyjaśnienie jakieś sytuacji, to wypadałoby by ten pracownik się do tego odniósł. Tymczasem wicestarosta Paweł Kwiatkowski zapytany o przekroczenie kompetencji dotyczących samodzielnego wydania decyzji o wycince drzew w Janowicach Wielkich, nie odniósł się do mojego pisma z 13 czerwca br. Natomiast na sesji 15 czerwca powiedział, że jeśli będzie ciężka zima to moje pismo wsadzi sobie w buty, a jeśli zima będzie lekka to oprawi w ramkę jako dowód arogancji. Dlatego otrzymał karę dyscyplinującą, bo kategoria przekroczenia uprawnień jest kategorią bardzo poważną. Trzeba pamiętać, że podlegamy takim samym prawom jak każdy pracownik w każdej firmie, niezależnie od tego, czy pełnimy funkcję starosty czy wicestarosty – dodała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Zapuszczone okolice Drzymały

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~anonim2 23-06-2016 13:41
w miescie odwołac trzeba kurdupla bo juz mu sie chyba we łbie pomiszało
~kuku 23-06-2016 14:13
niech sie te pieniacze sami odwołają, a nie wymuszają odwołanie zarządu powiatu bo im przy korytku za mało funfli. Poszło bydło do koryta i jeszcze im mało, pies ich trącał.
~yestOK 23-06-2016 14:17
Nasmarkanie asfaltu w stare dziury przez KR Siedlęcin Pani Starosta nazywa "remontami dróg", hehe, dobre sobie. Za to remont budynku Starostwa to rzeczywiście wielki sukces. wszystko inne przy tym blednie.
~brexit 23-06-2016 14:28
Powolanie tej pani na stanowisko Starosty od samego poczatku bylo ogromnym nieporozumieniem siedzenie w banku to nie samorzad ale to ustalil PSL I PO czyli byly prezes I kulawy kowboj ktory tylko potrafi namieszac tak więc pretensje miejcie sami do siebie
~gluś 23-06-2016 15:34
dziwny twór ten powiat, komu to i po co?
~ksawercia 23-06-2016 15:48
PSL od lat robi to samo; nie ważne dokąd, nie ważne jak, ważne za jakie stanowiska idzie się po władzę. Dzisiaj PiS (Partyjniactwo i Synekury) rządzi więc z nimi w powiecie PSL-owi po drodze a jutro z kim?
~tak jest 23-06-2016 16:00
Przecież nie od dziś wiadomo, że jeden z nich bardzo bardzo chce zostać Wce Starosta, pan Jakiel będzie wtedy mógł wrócić na powiatowe komnaty a i jeszcze kilku innym rewolucjonistom z otoczki coś przy tym skapnie. Władza i woda sodowa to jedno! Proponuję iść dalej i niech wszyscy jak jeden złożą mandaty radnych, ale tego nie zrobicie !! strach przed utratą kasy jest większy niz dobro mieszkańców powiatu, finansowanie go itp. Żal na to wszystko patrzeć.
~RABELBA 23-06-2016 18:05
A po co nam Powiat i cała zgraja do utrzymania ?
~do anonim2 23-06-2016 21:44
Kurdupla to trzeba odwołać z Rady jednej z Gmin ościennych. Zakała samorządu, który parę lat temu w mieście próbował szabelką machać. A tak nawiasem mówiąc, czy nie szkoda wam czasu w Powiecie na odwoływanie? Zacznijcie działać bo 2 lata już wam minęło. Ocknijcie się ludzie i do roboty.
~ 23-06-2016 22:14
ile czasu ma na odpowiedz Pan v-ce starosta na pismo Pani starosty z 13.06 - czy natychmiast-? to dlaczego my obywatele czekamy na odpowiedz z urzedow 1 miesiac ewentualnie 14 dni- wiec co tu pieprzy ta baba o demokracji, a co do odpowiedzi jaka otrzymala no coz jakie pytanie taka odpowiedz- skoro razem sie bankietowalo to teraz trudno odroznic sluzbowosc od zazyłosci
~ 23-06-2016 22:16
a Pani Starosta to pracuje czy tylko pozuje do zdjec
~ 23-06-2016 22:17
rada miasta rada powiatu rada gminna - ile tych cwaniakow utrzymujemy!!!!!!
~munio 23-06-2016 23:07
zacząć trzeba od tego tam prezydenta, kolejno przegonić, dać po 600zl jak nam niech pokażą jak są zaradni nasi radni bezradni
~Podgorzyn_irek 23-06-2016 23:07
Każdy wie o co chodzi Panowie chcą podzielić władzę. Panowie Wiceprzewodniczący czają się na stołki, szczególnie pan radny z Podgórzyna który zna się na wszystkim jak i w gminie tak i w powiecie. PSL -owcy zawsze trzymali się stołków. Fakt ten zarząd to porażka, kto widział Vicka i członka zarządu w terenie zajmują się pierdołami zamiast robotą. Zazdrości że kobieta potrafi więcej operatywna, zaangażowana, pracowita. Pis szykuje przewrót ale dopóki nie zwerbują dwóch radnych nic nie zrobią, chyba że szala przeważy w drugą stronę wówczas poleci przewodniczący....ale polityka jedni i drudzy w szachu....
~bumtarabum 24-06-2016 5:44
Zdjęcie nr 5...... :-).
~dgfasgas 24-06-2016 8:15
Ciekawa jakie kwalifikacje i doświadczenie zawodowe ma Leszek Supierz, żeby zostać wiceprezesem KARR. Chyba takie jak jego szef, Piotr Miedziński. Napatrzą się chłopcy telewizji i myślą że najlepszą ścieżką do kariery jest roz...rzanie wszystkiego. Prowincjonalna polityka i prowincjonalni politycy.
~ 24-06-2016 8:18
Witam.arogancja przepychanie-wicestarosta.komuna się skończyła.i przypominam to nie zebrania partyjne pzpr lub dawniejszych ludowych związków sportowych.kultury za grosz.zmienić to towarzystwo na młodych energicznych,wykształconych i z klasą.I jeśli ,to ma ogródek i niech chwasty pieli.A jak drogi są wyremontowane Pani ubierze szpilki i przejdzie bocznymi duktami.ach te stołki-za dużo nimi przesuwają i brak im stabilności chwiejne.podnieść swoje 4-l-ki i w teren .zamienić długo-pisy na łopaty i kilofy.zmieni się pozycja w pracy i jak mózg się dotleni zmieni myślenie.nastąpi zmęczenie materiału.i z pokorą usiądą na stołkach i docenią na czym siedzą ile biorą i za co .i będą wzdychać och jak dobrze że nikt nie widzi,że my nie pracujemy.
~poza tematem 24-06-2016 8:19
tak pustej i głupiej baby to w całej PL ze świeczką szukać ...
~bora bora 24-06-2016 9:23
przykład wielkiej brytanii pogonic rade
~do 08:19 27-06-2016 11:05
sugerujesz, że Starosta to wyjątkowa osoba?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Wsparcie leczenia po zawale

Wybieramy Prezydenta RP

Bobry na Zabobrzu

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2080
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%