Radex wyrównuje stan rywalizacji

Wiadomości: I-liga koszykarzy
Niedziela, 15 kwietnia 2012, 21:55
Aktualizacja: 22:20
Koszykarze AZS–u Radex Szczecin zrewanżowali się Sudetom Jelenia Góra za sobotnią porażkę wygrywając w niedzielę 83:72. W rywalizacji do trzech zwycięstw, której stawką jest pewne utrzymanie się w rozgrywkach I–ligi mamy remis 1:1.

Nasi koszykarze prowadzili w tym meczu tylko raz i było to w 2. minucie pojedynku, po celnej „trójce” Niesobskiego wygrywaliśmy 5:4. Później do głosu doszli przeciwnicy i 5 minut później prowadzili już 18:9. W końcówce pierwszej odsłony zdołaliśmy zbliżyć się nieco do gospodarzy – wynik na koniec otwierającej odsłony 25:20. Od początku drugiej ćwiartki obie ekipy grały kosz za kosz, dopiero przy wyniku 32:30 miejscowi zapisali na swoim koncie siedmiopunktową serię. Ostatecznie na przerwę obie drużyny schodziły przy rezultacie 48:39. Po zmianie stron rywale trzymali dystans, a ich przewaga oscylowała cały czas w granicy 10 punktów. Po 40 minutach na tablicy wyników było 83:72. W rywalizacji pomiędzy Radex-em, a Sudetami jest zatem remis 1:1, kolejne dwa mecze odbędą się w Jeleniej Górze – najbliższa sobota i niedziela.

AZS Radex Szczecin – Sudety Jelenia Góra 83:72 (25:20, 23:19, 19:15, 16:18)

AZS: Pacocha (18), Mielczarek (18), Wójcik (14), Raczyński (12), Koszuta (7), Balcerek (4), Dudek (4), Majcherek (3), Zarzeczny (2), Pytyś (1), Sudowski

Sudety: Niesobski (23), Prostak (20), Wilusz (10), Hajnsz (10), Balcerzak (6), Sterenga (2), Bukowiecki (1), Kozak, Józefowicz, Kijanowski