MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Rada seniorów działa

Wiadomości: Janowice Wielkie
Niedziela, 25 listopada 2018, 6:30
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 listopada 2018, 7:17
Autor: WAC
Fot. użyczone
Z inicjatywy Gminnej Rady Seniorów Janowic Wielkich, na terenie tej miejscowości zostało ustawionych kilka ławek, z których korzystają nie tylko osoby starsze.

Ustawienie ławek na ulicach Janowic Wielkich jest jednym z pierwszych efektów działania powołanej Gminnej Rady Seniorów.

- Do tej pory na terenie Janowic Wielkich bardzo brakowało ławek, na których można przysiąść w drodze do lekarza lub sklepu – mówi przewodniczący Gminnej Rady Seniorów Kazimierz Angielski. - Znajdowały się one jedynie w okolicach dworca kolejowego. Dlatego po sygnałach od osób starszych wystąpiliśmy do Urzędu Gminy z prośbą o zainstalowane kilku ławek. Stanęły one przy najdłuższej ulicy 1 Maja, przy drodze na cmentarz i do Miedzianki.

Montaż ławek to nie jedyny pomysł radnych – seniorów.

- Mamy wiele inicjatyw, które chcemy wdrożyć, aby aktywizować i integrować naszych seniorów - mówi K. Angielski. - Już teraz w świetlicy wiejskiej organizujemy wspólne urodziny. Regularnie też spotykamy się. Nasi seniorzy bardzo chętnie uczestniczą również w prowadzonych w świetlicy kursach komputerowych

Twoja reakcja na artykuł?

7
54%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
38%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Przebudowa chodnika

Zamknięta droga Chomontowa

KSWiK odpowiedziało na zarzuty byłego wykonawcy  

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~zaboberek 25-11-2018 10:12
Tak się zastanawiam,kto tak lobbuje na rzecz Janowic Wielkich.Zauważyłem,że w ostatnim czasie jest bardzo wiele informacji na ten temat.
~?? 25-11-2018 11:17
Komentarzy malo, w wyborach nakreceni kandydaci pedzili jak szaleni do redakcji i pisali tuzinami puste komentarze by pokazac sie swiatu. Teraz zapanowala normalnosc.
~Gość 25-11-2018 12:12
A kiedy radna z wojanowa weźmie się za robote a nie pieniodze bierze za darmo . Wstytze mamy takom radnom co tylko na sfojom strone pcha porażka
~ 25-11-2018 13:49
Sami wybieraliście teraz narzekacie wybraliście Papaja i co On zrobił dobrego w szpitalu teraz grzeje du.ę gdzie indziej ,menele zniszczą ławki
~Pijaczka Sabinka 25-11-2018 14:15
Dobry pomysł ! F kowarach tesz jest mało ławek! A jak jes pogoda to fszystkie zajente pszez małolatuf albo kowarskich Latynosuf;) nawet nie ma gdzie sie goszkiej albo wiśniufki napić!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

Klasyki zjechały do Kowar

Czytelniczka: drogo i brudno

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
361
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%