MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Rada prawie w komplecie

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 15 maja 2007, 0:00
Autor: DOB
Fot. Krzysztof Knitter
Grażyna Malczuk od wtorku oficjalnie jest już radną. Ewa Dudziak wciąż czeka na złożenie ślubowania.

– Traktuję to jako spełnienie woli mieszkańców – powiedziała Grażyna Malczuk, która na wtorkowej sesji złożyła ślubowanie. Tym samym „kosmetycznie” zmienił się układ sił w radzie.
Lewica i Demokraci, z których listy startowała Grażyna Malczuk, ma 6 mandatów i jest samodzielnie drugim co do wielkości klubem.

Nowa radna ma co najmniej kilka pomysłów, które chce zrealizować w najbliższym czasie. – Po pierwsze utworzenie dzielnic i powołanie rad tych dzielnic – mówi. Rady takie opiniowałyby niektóre uchwały oraz przekazywała wnioski radzie miejskiej. Grażyna Malczuk zapowiedziała też, że będzie dążyła do wybudowania nowego ośrodka kultury na Zabobrzu.
– Miasto powinno także zwiększyć działania w kierunku powstawania rodzinnych domów dziecka – powiedziała Grażyna Malczuk.

Ślubowania nie złożyła we wtorek Ewa Dudziak, która miała zastąpić Danutę Wójcik (obie ze Wspólnego Miasta). O przełożenie tego punktu na następne posiedzenie wnioskował Miłosz Sajnog, szef klubu radnych WM.

– Zaskarżyliśmy do wojewody uchwałę o odwołaniu pani Wójcik i nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi – argumentował Miłosz Sajnog.
Rada przychyliła się do jego wniosku. Punkt o przyjęciu Ewy Dudziak do grona radnych będzie rozpatrywany na następnej sesji.

Ogłoszenia

Czytaj również

W trosce o bezdomnych

Dzień poza biurem  

Dzikie wysypisko przy ulicy Krakowskiej

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~Czekaj tatka latka... 15-05-2007 16:09
Przewodniczący Papaj złamał prawo. To tak jak z tą publikacja wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Art. 194. 1. W przypadku wygaśnięcia mandatu radnego wybranego w okręgu wyborczym dla wyboru rady w gminie liczącej powyżej 20.000 mieszkańców oraz mandatu radnego powiatu lub województwa, właściwa rada, po stwierdzeniu wygaśnięcia mandatu radnego, podejmuje na następnej sesji uchwałę o wstąpieniu na jego miejsce kandydata z tej samej listy, który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów, a nie utracił prawa wybieralności i nie zachodzi wobec niego przesłanka, o której mowa w art. 190 ust. 1 pkt 4. Ordynacja wyborcza nie przewiduje w tym przypadku możliwości czekania na jakieś tam stanowiska wojewody...
~Wyborca 15-05-2007 17:20
Karierowiczka wreszcie dorwala sie znow do wladzy!.Przez 3 kadencje nie zrobila nic dla ZABOBRZA i teraz znow obiecuje zlote gory.Ona ma to zakodowane jak kazdy SLDowiec!.Obiecywac,obiecywac a robic pod siebie!.To jest cala Grazyna Malczuk!.Kariera nawet po trupach ,ale wazne moje ,reszta sie nie liczy!!!.Otoz takich mamy Radnych ,ze najpierw swoj interes ,a potem zalatwiam swoje sprawy!.Niech ktos napisze co P. Malczuk zrobila dla ZABOBRZA przez 12lat bedac RADNA?!!!.A co zrobil jej PRZYJACIEL! P.SARZYNSKI!!!.Dzis RADNY poprzednio Vice PREZYDENT miasta!!!.
~KRYSTA/15-05-2007 15-05-2007 17:36
Tak się cieszyłam, że Pani Malczuk zniknęła, a tu proszę, niespodzianka i znowu bryluje na imprezach,oczywiście darmowych wyżerkach itp. Boję się włączyć telewizor, bo na pewno znowu zaczną się wywiady, wywiady wywiady, a z kim? No oczywiście z Panią Malczuk. Tak trwało krótko moje szczęście, kiedy Pani M. nie dostała się do Ratusza, no cóż może uda się następnym razem.
~Do przedmówcy 15-05-2007 17:37
Jak to co zrobiła pani Malczuk? Była pierwszą dyrektorką SP 11. A mało tak dziedzi się wychowało na początku lat 90-ych. Wtedy to były dobre czasy tego "molocha", szkoła miała wiele do zaoferowania. No a basen przy SP 11. Uczniowie klas III ze wszystkich jeleniogórskich szkół mogą w ramach wf tam spokojnie nauczyć się pływać.
~aite 15-05-2007 18:11
teraz to po rybkach. teraz to sobie można pokrzyczeć i ponarzekać na p. Malczuk , trzeba było skrzyknąć sąsiadów i głosować na kogoś innego.można ją nawet nie lubić , ale to ona dostała największą ilość głosów, co stwierdził sąd i będzie radną przez następne 4 lata. może tym razem stanie na wysokości zadania?
~wyborca2 15-05-2007 18:19
Do wyborcy. A coś ty sam zrobił dla miasta a chcesz innych oceniać?
~do - czekaj tatka latka... 15-05-2007 18:49
tak w roli przypomnienia to za tydzień jest ta sama sesja rady, bo dzisiaj została ogłoszona przerwa w obradach, wiec nie ma mowy o łamaniu prawa. Na przyszłaść lepiej przemyśleć swoją wypowiedź zamiast pisać głupoty :)
~w-p 15-05-2007 18:56
Wreszcie prawu i woli wyborców stało się zadość. Pani Radna Grażyno Malczuk, Pani zaangazowanie, wiedza, umiejętności i wola działania potrzebne są tej Radzie jak kani dżdżu. Wytrwałości.
~do do - czekaj tatka latka... 15-05-2007 20:24
Nie byłam na sesji więc nie wiem, że została podzielona na dwa posiedzenia... tak w roli przypomnienia to wojwoda juz nie jest stroną w tej sprawie pani/e mundry :)
~Brat Antosia 15-05-2007 21:59
A Pani Radna już na pierwszym posiedzeniu zaczęła się nudzić i czytała gazety. Szybko się zmęczyła prawda?
~mila 15-05-2007 23:35
Myślę, że większość jeleniogórzan wolała Panią Dobek.A "wytrwałość", którą ma pani Malczuk chyba odnosi się tylko do stołka ,bo więcej efektów jej działalności w poprzednich kadencjach raczej nie widać. Stagnacja w mieście po rządach SLD jest tak widoczna, że aż boli.
~do mila 16-05-2007 7:00
Masz rację, od tej kadencji zaczęła się stagnacja. Rozwój już był - za SLD.
~mężczyzna 16-05-2007 7:50
Większość Jeleniogórzan nie zna pani Dobek, w przeciwieństwie do pani Malczuk. Cokolwiek by o niej nie mówić - działa w polityce wiele lat...
~obi 16-05-2007 8:02
No Pani Kanlerz to SP 11 przysłużyła się na madal! Dzięki uporowi i zaangażowaniu cała jej rodzina "pracowała" w tejże szkole. To chyba się nazywa nepotyzm!? Ufajmy zatem ,że w podobny sposób będzie dbać o sprawy miasta i osiedla. No cóż, zatem róbmy swoje!
~Znakomicie 16-05-2007 8:15
Niechaj wiecęj bab rządzi Jelenia Górą, bo z tymi starymi chłopami to nijak nie idzie się dogadać.Skleroza wiekowa ,ze znajomością prawa administracyjnego na bakier ale na ładne dupki i długie nogi to lubią popatrzeć, poplotkować również o d.... Marynii?!!!Zapraszamy na seeesję Rady Miejskiej
~krauz 16-05-2007 8:38
dobrze ze p.wojcik poszla sobie z rady miasta bo tylko robila zamieszanie!niech handluje sobie na tym bazarku bo do rady miasta nie pasuje!jeszcze trzeba usunac sajnoga bo on tez jest piatym kolem u wozu!WIEC DO DZIELA!!!!
~waldek_a 16-05-2007 8:43
Zrealizowała się wola wyborców, a to że Pani Malczuk dopiero teraz została radną to wynik niechlujnej pracy komisji nr. 15. Takich ludzi potrzeba w naszej Radzie, bo przecież to nie tylko szkoła nr 11, ale również Kolegium Karkonoskie budowane od podstaw.Wyborcy przypominam, że Rada to nie kołdra, którą każdy szarpie w swoją stronę. Radny jest RADNYM MIASTA A NIE TYLKO DZIELNICY.
~K2 16-05-2007 11:06
Gratuluję Pni Grażyno. Może Pani rozrusza to zaspane i zaczytane bractwo.Pomysły bardzo mi się podobają. Zyczę szczęścia. A tak przy okazji może Rada ma jakiś pomysł co zrobić z radnym Czerkasowem bo chłop nie wie co robić strajkować czy spać na posiedzeniu rady a podobno miał tyle pomysłów na nową kadencję - jak tu robić aby nic nie robić i brać kasiorę.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Orszak Trzech Króli

Nowy dyrektor WORD

O minionym roku w schronisku dla zwierząt  

Co w budżecie Janowic Wielkich?

Harcerze grali z WOŚP

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
87
Tak
21%
Nie
74%
Nie wiem
6%