MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Rada Powiatu o turystyce w naszym regionie

Wiadomości: Powiat
Wtorek, 7 października 2014, 8:35
Aktualizacja: Środa, 8 października 2014, 7:39
Autor: Mea
Fot. Mea
Zanotowano wyraźny wzrost przyjazdów turystów z Rosji i Ukrainy do powiatu jeleniogórskiego. Niemcy już nie dominują, tak jak w latach poprzednich. – Organizujemy wiele form promocji naszego regionu, by docierać do coraz większej liczby turystów – mówił Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału, Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze podczas 23 sesji Rady Powiatu Jeleniogórskiego.

Nasz region odwiedzają również goście z Wielkiej Brytanii, Włoch, Białorusi, Czech, Dani, Francji, Litwy oraz Holandii. Dzięki większej liczbie turystów, pojawiło się również więcej miejsc noclegowych. W 2013 r. funkcjonowało 458 obiektów noclegowych, oferując ponad 26 tys. miejsc o zróżnicowanym standardzie. Skorzystało z nich ponad 743 tys. turystów, w tym ponad 106 tys. obcokrajowców. Łącznie udzielono im niemal 2,5 mln noclegów. Niestety brak jest danych z agroturystyk oraz tzw. pokoi gościnnych, które stanowią znaczną część bazy noclegowej w powiecie jeleniogórskim.

Obiekty noclegowe podnoszą jakość swoich usług, świadczy o tym chociażby wyposażenie sportowo-rekreacyjne. Boiskiem do koszykówki lub siatkówki dysponują 64 obiekty, w 89. obiektach jest sauna, 51 oferuje zabiegi SPA, 68 prowadzi wypożyczalnię sprzętu turystycznego m.in. rowerów, nart, łyżew, rolek, czy też kijków nordic walking. Ponadto w 62. obiektach znajdują się pokoje zabaw dla dzieci, 120 dysponuje salami konferencyjnymi wyposażonymi w odpowiedni sprzęt, a 204 oferuje własną sieć WiFi.

Bardzo ważna jest promocja regionu. – W tym roku zwiększono środki na promocję powiatu w ramach porozumienia z gminami i miastami Regionu Jeleniogórskiego. Na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze utworzyliśmy wraz z Urzędem Miasta Karkonoską Informację Turystyczną. Prowadziliśmy projekty międzynarodowe „Karkonosze i Łużyce Górne” wydając 30 tys. przewodników turystycznych oraz projekt GreKo wymieniając się doświadczeniami w oświacie m.in. z Belgią, czy Holandią. Została opatentowana Marka Karkonosze i hasło „Mam w sobie Ducha Gór”. Co roku organizowane są Międzynarodowe Targi Turystyczne Tourtec oraz wręczane Liczyrzepy – nagrody Starosty Jeleniogórskiego - wymieniał Wiesław Dzierzba.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Więcej bobrów na jeleniogórskim Zabobrzu

Narodziny gnu białobrodych we wrocławskim zoo

Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego informuje

Bardzo słabe wyniki matur

Rzeźby dla Kowar

Jak zagospodarować przestrzeń – warsztaty

Zamknęli przedszkole z powodu koronawirusa

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
880
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%