MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Rada murem stanęła za Sawickim

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 31 października 2007, 12:21
Aktualizacja: 12:25
Autor: ROB
Radny Zbigniew Sawicki w ławie klubu Platformy Obywatelskiej.
Fot. Agnieszka Gierus
Mąż skompromitowanej posłanki pozostanie szefem komisji rewizyjnej. Na jego rezygnację nie zgodzili się radni. Wsparł go Zbigniew Ładziński.

Zbigniew Sawicki po aferze łapówkarskiej z udziałem jego żony Beaty, zrezygnował kilkanaście dni temu z szefowania komisji rewizyjnej rady miejskiej. Argumentował, że mógł jako radny Plaftormy Obywaletelskiej utracić zaufanie wyborców i kolegów.

Jednak radni na wtorkowej sesji nie przyjęli jednak jego rezygnacji. W głosowaniu nikt nie był za, tylko niektórzy wstrzymali się od głosu.
Sam Zbigniew Sawicki po głosowaniu podziękował głosującym za wyrażone w ten sposób poparcie i zapowiedział, że w tej sytuacji wycofa rezygnację i pozostanie szefem komisji rewizyjnej.

Na miły gest wobec radnego zdobył się też Zbigniew Ładziński z Lewicy i Demokratów. Przed sesją podszedł do Z. Sawickiego i dodał mu otuchy.

Sonda

Czy Z. Sawicki powinien mimo wszystko ustąpić?

Oddanych
głosów
80
Tak. To byłoby najlepsze wyjście
55%
Nie. Rada postąpiła słusznie, że się nie zgodziła
34%
Radni powinni zdymisjonować Z. Sawickiego
11%

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Tramwaj już po renowacji

Utrudnienia w Witkowie

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~Sen-Sei 31-10-2007 12:41
No Panie ROB nie tylko ZŁ rozmawiał z ZS. Czy jeden z radnych ma specjalne przywileje i został zauważony a reszta radnych nie ?
~waldek 31-10-2007 13:33
Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu
~J23 31-10-2007 14:38
O co to za chłop co zmienia tak często zdanie.On powinien zrezygnować wogle z mandatu radnego.On reprezentuje nie tylko PO ale też całą Jelenią Góre.Jedyna pocjecha jest w tym iż Pan Sawici nie jest rodowitym mieszkancem naszego miasta.Panie Zbyszku czy nic Pan nie wiedział o sprawach małżonki!!!!!!
~waldek 31-10-2007 14:38
Napisałem tylko prawdę, ale widzę,że boicie się Rady Miasta! Żenada!!
~oko 31-10-2007 15:17
jedno można tylko powiedzic na temat za murem Radni "JEŚLI WESZŁES MIĘDZY WRONY MUSISZ KRAKAĆ TAK JAK ONY " czy widział ktoś w krajach unieuropejskiej ze gdy członek rodziny łamie Prawo i to Polityk to druga jęgo połowa dalej jest Poiitykiem ......?? Poprostu honor i dobre imie mu nie pozwoli.
~sir 31-10-2007 15:20
ta solidarnosc radnych w niedoli kolegi wzrusza. no coz wyborcy wystawia panu Sawickiemu cenzurke. mam nadzieje ze bedzie mial pan odwage kandydowac w nastepnych wyborach by poznac opinie wyborcow.
ortanol 31-10-2007 15:38
Uważam, że to błąd- czas pokaże!
~M.K. 31-10-2007 16:52
Baranki podnoszą ładnie rączki jak trzeba. Rada Jeleniej Góry to banda nieudaczników szukających łatwego zarobku. Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd. Zero własnych poglądów...
~czytel 31-10-2007 19:16
Pana komentarz nie dotyczy tematu artykułu - TEJO
~Jacek 31-10-2007 19:30
Czy wina żony musi dotykać męża? Tak na prawdę to Rada opowiedziała się nie tyle za Panem Sawickim, lecz przeciwko publicznemu linczowi i przeciwko odpowiedzialności zbiorowej. Panie i Panowie Radni, jestem z was dumny, potraficie jak widać zachować się po ludzku. Nie odbieram tego gestu jako poparcia dla korupcji żony Waszego kolegi, lecz jako gest wyciągniętej ręki do człowieka który znalazł się w nieszczęściu i któremu należy pomóc. Dzisiaj zasłużyliście w moich oczach na pisanie Radny z dużej litery.
~M&M 31-10-2007 19:53
Zbiorowa odpowiedzialność w glowach różnych internautów to spuścizna mentalna po PRL.-u Czy Jarosław Kurski red. Gazety Wyborczej za wybryki słowne i wredne postępki swojego brata Jacka Kurskiego -posła PiS powinien przestac pisać? Dwaj bracia a całkiem inne charaktery. Tak jest często w wielu rodzinach. Moim zdaniem radni Jelonki mieli rację. I to by było tyle na dzisiaj.
~GRAF młody 31-10-2007 20:53
Rada powinna pozytywnie zaopiniować prośbę p. Sawickiego.
~bary33 31-10-2007 22:12
Teraz, po wyborach PO i pan Sawicki wracają do normy. Przetrwać!!!!!!!!!!!!! Cel! Gawiedź zapomni. Diety będą! p.s. Myślicie, że gdyby udało się Beacie wziąć te 100 tysięcy to Zbyszek by z nich korzystał?
~Tiger 31-10-2007 23:26
cyt. "Jednak radni na wtorkowej sesji nie przyjęli jednak jego rezygnacji." No tak.. Polska język trudna język ;)
~Pigs 1-11-2007 1:56
Idiotyczne jest ostatnie punkt w sondzie: "radni powinni zdymisjonować Sawickiego". Przecież rada nie może dymisjonować nikogo ze swego składu. Radny sam może złożyć mandat. A to co innego. Rada ma także możliwość podjęcia uchwały o wygaszeniu mandatu radnego, ale w szczególnych przypadkach literalnie wymienionych w ustawie. Samorząd nie może po prostu zdymisjonować kogoś, bo coś tam...
~ona 1-11-2007 11:07
Może najpierw powinien oddać wraz z małżonką owe 50000 PLN łapówki.
~Tyberiusz 1-11-2007 14:24
Decyzja rady miejskiej jest dosyc dziwna. Osoba sprawująca mandat radnego sprawuje go na mocy zaufania społecznego udzielonego mu przez wyborców. Jako małżonek osoby podejrzanej o popełnienie przestępstwa ( a w przypadku pani Sawickiej mimo ze nie zapadł wyrok skazujący to jasnym jest ze doszło do złamania prawa gdyż sama to publicznie przyznała) nie powinien sprawować funkcji publicznych, tym bardziej przewodniczącego jakiejkolwiek komisji a w szczególności rewizyjnej. Pan Sawicki zachował sie godnie i zrezygnował z piastowanej funkcji. Nie rozumiem dlatego skąd taka decyzja rady miejskiej. Można przyjąć ze pan Sawicki jest niewinny i nie wiedział o poczynaniach małżonki, ale to są tylko przypuszczenia , a co jeśli jednak wiedział? Znowu ktoś będzie musiał sie wstydzić jeśli sie okaże ze jednak nie jest niewinny? W końcu nawet jeśli sam nie brał udziału w przyjmowaniu łapówek to wiedząc o popełnionym przestępstwie nie zawiadomił prokuratury również popełnia przestępstwo. Nie powinno sie łajać publicznie Pana Sawickiego ale w tej sytuacji która zaistniała trzeba dać mu szanse usunąć sie w cień.
~SAWICKI 1-11-2007 15:08
Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Sytuacja w spółce Sanikom

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Porównaj ceny z Jelonką.com

Nowe boksy na stadionie

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2200
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%