MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Rada Miejska przed wakacjami

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 21 czerwca 2009, 12:38
Autor: komor
komor
Fot. komor
W tym tygodniu prezentujemy państwu nagranie ze spotkania czwórki radnych którzy podsumowują swoją pracę przed wakacjami. Rozmawiają, Grażyna Malczuk z LiD, Bożena Wachowicz-Makieła z Jelenia Góry XXI, przewodniczący rady miejskiej, Hubert Papaj z PO, Ireneusz Łojek z PiS. O wykonanych zadaniach, nie zawsze łatwej współpracy z prezydentem i wyjazdach do miast partnerskich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Śmierć na żwirowni

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~pikuś 21-06-2009 15:00
Niech powiedzą jakie języki znają radni którzy wyjeżdżają za granicę na spotkania partnerskie.
~hyhy 21-06-2009 17:17
na partnerskie? to pewnie "francuski perfect" :D zwłaszcza panie powyżej.
kazimierzp 21-06-2009 20:45
Od 1990 roku, czyli od początku samorządności w Polsce trwa ciągły konflikt pomiędzy tzw. organami wykonawczymi, a uchwałodawczymi. Radni (organ uchwałodawczy) bardzo chcieliby wpływać, decydować, załatwiać,... Przydenci, Burmistrzowie, Wójtowie (Organ wykonawczy) chcieliby mieć swobodę w działaniu i nie mieć ciagłego bata pod groźbą odwołania przez radnych. Do czasu wybierania przez Rady czyli do 2002 roku Burmistrzowie musieli podlizywac się radnym, załatwiać dla nich i ich wyborców rózne działania na skróty, często kosztem innych części gmin. Ustawodawca (Parlament RP))wprowadził bezpośredni wybór Prezydentów Miast, Burmistrzów, Wójtów i obecnie tylko suweren czyli wyborca może ich odwołac poprzez referendum, lub też nie wybrać na następną kadencję! I to jest prawidłowe! Inna sprawa jak te możliwości niektórzy Burmistrzowie wykorzystują! Przysłuch...jąc się tej dyskusji widać wyraźnie, że radni jeszcze nie pogodzili się z tym, iż są jedynie od określania kierunków działania władz miasta i od uchwalania lokalnego prawa i nic więcej! To od jakości tego prawa i precyzji w jego uchwalaniu zależy, czy Prezydent Miasta i Urząd Miasta będzie mógł jak najlepiej wykonać swoje, nałożone przez Radę zadania!
riot.rt 22-06-2009 7:48
Panie i Panowie jeszcze raz potwierdza się fakt jak sobie pościelisz tak się wyśpisz ,więc proponuję nagrodzić naszych radnych w następnych wyborach ,bo pisząc na łamach Jelonki to sobie nerwy psujecie proponuję naprawdę się zastanowić co do wyboru władz miasta no i oczywiście co za tym idzie pamiętajmy,że nasze podwyżki wody i prądu uzależnione są od tych osób które również obecnie zasiadają w RADACH NADZORCZYCH SPÓŁEK .
~obywatel jelonek 22-06-2009 8:00
Jak słucham Papaja to mi się rzygać chce, "z tego co wiem to już niedługo", z "tych informacji które ja pozyskałem", nic konkretnego, nawet nie wie ile ma urlopu, gadać żeby ładnie gadać., Broń nasz Panie Boże, Panie Buddo itd od takich ludzi, szczególnie tych ludzi którzy należeli do samoobrony jak Papaj -
~jg244 22-06-2009 9:04
Panie Kazimierzu! Tu nie chodzi o konflikt kompetencyjny pomiędzy władzą wykonawczą a uchwałodawczą o czym Pan dobrze wie.Żaden rady bez względu na opcję polityczną nie przeszkadzałby Panu Prezydentowi działać ,acz pod jednym warunkiem,że jakieś działania byłyby prowadzone.Ma Pan skalę porównawczą w zakresie działania poprzednich prezydentów więc wypowiadanie takich banałów wydaje się niepoważne.Rozumiem,że jako pracownik tego urzędu nie wypada aby mówił Pan na zewnątrz źle o swoim szefie - lojalność jest zawsze w cenie.Ale może byłoby uczciwie nie mówić nic.
~Po obejrzeniu .... 22-06-2009 9:44
Po obejrzeniu tego żenującego spektaklu, wiem napewno że w radzie jest klika interesów i prywaty, która łączy PO, SLD, PiS i JG XXI. To jest zwykłe chamstwo i bezczelność bronić organizowania sobie przez radnych zagranicznych wycieczek za pieniadze podatników. Jak tak lubią jeżdzić to niech jadą, ale za swoje własne pieniądze, a nie na mój koszt. Nie po to zostali wybrani, żeby sobie zwiedzać świat, ale żeby zajmować się sprawami miasta, tutaj, na miejscu! A na wycieczki to do biura podróży i za swoje pieniądze jechać! Jak na urlop to albo siedzą na d...pie, albo nad polskie morze, a jak za podatki mieszkańców to po całym świecie?! Tak to sobie wymyślili - pasibrzuchy bezczelne! Makieła bredzi coś o biznesmenach, choć z niej samej bardzo marny biznesmen i nie zna tematu, Malczuk nie potrafi nawet wymówić nazwy miasta (mówi "Tajlor", a powinno być "Tajler" - Tyler (Teksas)), Łojek ściemnia o współpracy z Cervią, a pojechał z Łużniakiem (PO) żeby się odstresować we Włoszech za pieniądze podatnika i nie przeszkadza mu towarzystwo platfusa, a Papaj twierdzi że tak jest bardzo dobrze! 17 minut rozmowy o niczym. Piją sobie z dzióbków, bo tak działa klika partyjnych samolubów w Jelonce. Jedyne co z nimi trezba zrobić to pogonić z wiktu podatnika. Niech sobie żyją i świat poznają za własne pieniadze. Jedyną kompetentną osobą jest tutaj pan Marconi. To dobrze, że mądrymi pytanimi obnażył tych nierobów.
~tutejszy 22-06-2009 10:01
W wypowiedzi kazimierzap: "inna sprawa jak te możliwości niektórzy Burmistrzowie wykorzystują!". Ja nie odbieram tego jako pochwały aktualnego Prezydenta!
~mm 22-06-2009 14:13
Co fakt to fakt, stosunków z miastami partnerskimi nie ma żadnych! Bo boją się tam pojechać? boją się krytyki? a kogo interesuje miasto partnerskie w Meksyku czy też w USA? na jakiej stopie możemy być partnerami? może zacieśnijmy współpracę przygraniczną? bo teraz ludzie wolą jechać do Czech niż zaglądnąć do Jeleniej. Fajnie mieć wpisane że jesteśmy partnerami "100 miast", zadać sobie jednak należy pytanie "co z tego?"
~ 22-06-2009 15:17
FAKTYCZNIE ZASŁUŻYLI NA WAKACJE !!!!! MOŻE NA BEZTERMINOWE ???
~ana 30-06-2009 17:26
Istotnie partnerstwo?Paranoja .Wyjazdy za pieniadze podatnika alez czemu nie...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zamienili przejście w parking

Klasyki zjechały do Kowar

Czytelniczka: drogo i brudno

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

Odpust na Śnieżce

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
487
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%