MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

R. Prystrom. Przez miłość do miasta do zwycięstwa w wyborach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 15 października 2010, 7:24
Aktualizacja: Sobota, 16 października 2010, 14:14
Autor: TEJO
Fot. TEJO
„Bo kocham to miasto” – to nie tylko hasło kandydata na prezydenta, lecz także tytuł książeczki, którą napisał. Kojarzy się sentymentalnie, ale jej zawartość to program wyborczy Roberta Prystroma, który tę pozycję rozda wyborcom, aby mieli podstawę do rozliczenia tego polityka. O ile wygra samorządowe starcie.

Lider „Wspólnego Miasta” bodaj jako pierwszy oficjalnie ogłosił, że będzie kandydował w listopadowych wyborach. Uczynił to ponad rok temu. I jako jeden z ostatnich zaczyna medialną kampanię wyborczą. Ale – jak podkreśla – wiele działań poczynił już wcześniej i liczy na wyborczy sukces. – Idziemy do wyborów, aby je wygrać – nie owija w bawełnę Robert Prystrom.

Podkreśla też, że swój program ma gotowy od dawna. W odróżnieniu od kontrkandydatów, którzy teraz dopiero go piszą. Zapewnia, że będzie grał fair. – Nie tak, jak jeden z moich konkurentów, który – korzystając z poselskiej poczty – zachęca wyborców do wsparcia swojej kandydatury. Robert Prystrom sam wyjdzie do ludzi i rozda im swoją książkę „Bo kocham Jelenią Górę”.

To swego rodzaju wyborczy manifest z częścią poświęconą na prezentację autora i jego biografii, z rozdziałami o tym, w jakim stanie miasto przejmie prezydent, który wygra wybory, a także z zarysowaną wizją Jeleniej Góry przyszłości. – Książeczka także podstawa do ewentualnego rozliczenia mnie z moich deklaracji – mówi otwarcie.

Dla kandydata Prystroma ważna jest rzeczywistość tu i teraz. – Wielu kandydatów roztacza wielkie wizje z tramwajami i kolejką miejską. To też jest istotne, ale dużo bardziej znaczące będzie, że zwycięzca listopadowego starcia spotka się z rzeczywistością, którą trzeba będzie uzdrowić – mówi Robert Prystrom.

A tu – zdaniem kandydata Wspólnego Miasta – pracy nie zabraknie, bo Jelenia Góra jest w kiepskiej kondycji. – Wzrastające wykluczenie społeczne, drastyczny brak mieszkań, niewydolny system odśnieżania i oczyszczania miasta – wylicza Robert Prystrom. Nie obiecuje, że wszystko to zniknie jak z pomocą czarodziejskiej różdżki. Zapewnia jednak, że wie, jak poprowadzić miasto, aby wyszło na prostą.

Jednym z rozwiązań, które proponuje, jest decentralizacja zarządzania Jelenią Górą i przeniesienie ośrodków decyzyjnych z ratusza i z ulicy Sudeckiej do poszczególnych dzielnic, które zamierza utworzyć. – Zabobrze, Centrum, Cieplice, Sobieszów, Jagniątków, Goduszyn i Maciejowa – wymienia Robert Prystrom. W każdej z dzielnic powstanie zakład gospodarki komunalnej zajmujący się wszystkim, co związane z miastem: od mieszkań do utrzymania czystości. – Z perspektywy MPGK przy ulicy Wolności nie zawsze dobrze widać, jakie są potrzeby w odleglejszych częściach miasta. Im decyzje będą zapadać bliżej mieszkańców, tym korzyść dla wszystkich większa – mówi.

Kandydat zamierza także przekazać część kompetencji decyzyjnych urzędnikom niższego szczebla. – W urzędzie pracują ludzie inteligentni, którzy często są sfrustrowani, bo mają związane ręce decyzją szefów. Ci z kolei mają mnóstwo pracy i nie zawsze decyzje zapadają tak szybko, jak chciałby tego petent. Będzie lepiej zarówno dla urzędników jak i dla mieszkańców, jeśli cały proces zostanie uproszczony – tłumaczy Robert Prystrom.

W swoim programie zamierza także skupić się na dzielnicach zaniedbanych, w których – jak mówi – drzemie potencjał. W Goduszynie zamierza zachęcić do współpracy gminę Stara Kamienica i zbudować blisko stadniny Mostar pole golfowe i boisko. Przy węźle raszyckim i grabarowskim chciałby dać bodziec właścicielom gruntów do inwestowania w firmy ekologiczne i w gastronomię.

W kampanii Prystroma (jak twierdzi, będzie ona dojrzalsza, bo i on sam przez lata pracy w samorządzie i aktywnym udziale w życiu miasta dojrzał i nabrał doświadczenia), nie zabraknie akcentów związanych ze Spółką „Wodnik”. – Zamierzam zamrozić ceny wody na najbliższe cztery lata. Znaczka podwyżka, którą straszą władze spółki i samorządowcy wcale nie jest koniecznością, a woda już jest wystarczająco droga – mówi kandydat.

Deklaruje też, że priorytetem będzie likwidacja tzw. podwójnych opłat oraz wyposażenie w wodomierze wszystkich mieszkań komunalnych. – Dziś z powodu rozbieżności w klasach dokładności wodomierzy głównych z domowymi użytkownikom nalicza się horrendalnie wysokie dopłaty. Starsze małżeństwo z ulicy Wolności ma dopłacić, na przykład, 11 tysięcy złotych za dwa lata! To niedopuszczalne. Wszelkie takie przypadki obejmę abolicją, a regulamin spółki zmienię jednym zarządzeniem, do czego zawsze ma prawo prezydent – zapowiada Robert Prystrom.

– Jeśli wygram wybory, wymogę też na Wodniku, aby zminimalizował straty. Dziś to około 45 procent wody zużywanej przez mieszkańców. To tak jakby obok wybudować drugą Jelenią Górę – mówi prezes Wspólnego Miasta. Dodaje, że dopuszczalny poziom strat wody (z powodu różnych awarii i innych przypadków losowych) to najwyżej 15 procent.

Wspólne Miasto wystawi także listy we wszystkich okręgach. W przyszłym tygodniu wyborcy poznają nazwiska osób startujących z czołowych miejsc. Robert Prystrom chciałby uzyskać w radzie sześć mandatów. Deklaruje, że jest gotowy do współpracy z każdym, kto zgodzi się na realizację jego programu. Konwencja wyborcza Wspólnego Miasta ma odbyć się na początku listopada przy okazji ósmych urodzin stowarzyszenia.

Robert Prystrom już raz kandydował w wyborach samorządowych na urząd prezydenta miasta. W 2002 roku otarł się o sukces. Wszedł do drugiej rundy, gdzie przegrał z Józefem Kusiakiem (SLD) różnicą około 700 głosów. W poprzednich wyborach nie mógł wziąć udziału ze względu na zaszłości prawne. W miejsce R. Prystroma wystartował Miłosz Sajnog, który wygrał pierwszą turę, a w drugiej uległ Markowi Obrębalskiemu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Minister finansów: Nie planujemy zwiększenia kwoty wolnej od podatku

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Komentarze (81) Dodaj komentarz

~Leon 15-10-2010 7:47
Bo we mnie jest s...x!!! Powodzenia
~HE? 15-10-2010 7:55
Jak raz? W 1998 roku też chyba startował, potem 2002 i ostatnio miał startować ale przez problemy z prawem nie mógł i swoim nazwiskiem wspierał kampanię Sajnoga to razem chyba już 3 razy jeleniogórzanie powiedzieli temu panu że NIE MA SZANS chyba to taki wieczny przegrany
~ALf 15-10-2010 8:03
Nie ma Pan szans na wygraną kojarzy się Pan ludziom z problemami i hamowaniem wszystkich spraw.
~cd 15-10-2010 8:03
i jeszcze jedno..... chciałbym dokładnie wiedzieć czy to był wyrok sądowy ( i czego dotyczył, oświadczenia lustracyjnego czy majątkowego?) że nie mógł startować w 2006 roku w wyborach Nie wiem czy ktoś, kto chyba "mijał się z prawdą", daje gwarancję że będzie sprawiedliwie rządził
~... 15-10-2010 8:19
Jakby był wyrok sądowy to nie mógłby startować \"Jelonku\"?. Pomówić kogoś nie znaczy, że jest ktoś winien, a może się mylę?. Ja pamiętam zwrot ponad 4 milionów złotych z Wodnika do mieszkańców, wykup mieszkań za 1% i uratowanie szpitala. Dość skuteczny ten \"krzykacz\".
~... 15-10-2010 8:27
Wykup mieszkań za 1 % przegłosowała Rada Miejska na wniosek radnego Dziedzica (kadencja 1998-2002).
~... 15-10-2010 8:42
Jakby był wyrok sądowy to nie mógłby startować \"Jelonku\"?. Pomówić kogoś nie znaczy, że jest ktoś winien, a może się mylę?. Ja pamiętam zwrot ponad 4 milionów złotych z Wodnika do mieszkańców, wykup mieszkań za 1% i uratowanie szpitala. Dość skuteczny ten \"krzykacz\".
~z gazety 15-10-2010 8:47
2006 rok --- Robert Prystrom, kandydat „Wspólnego Miasta” i PiS musiał zrezygnować z kandydowania, ponieważ nie minął jeszcze rok od warunkowego umorzenia sprawy karnej. Prystrom oskarżony był o sfałszowanie zeznań podatkowych. Ordynacja wyborcza wyklucza czynne prawo wyborcze dla osób, które są w konflikcie z prawem....i co Wy na to ?? kryształ? ;))
~... 15-10-2010 8:55
Jak umorzona to niewinny. Proste rozumowanie jest najlepsze;). To tylko pokazuje strach przeciwników, bo wtedy wygrałby wybory w "cuglach". Wnioski nasuwają się same:)
~Kubicusss 15-10-2010 9:03
Ale kolejny śmieszy kandydat mówi o tym co zrobił w sumie w latach 2000-2005 - a co teraz ? jeśli ten Pan o dokonaniach mówi że uratowali szpital tylko kiedy to był? jeszcze u władzy był Kusiak. Z Wodnikiem tak samo to tez za czasów jak był jeszcze radnym. A teraz się chwali że mieli jedną radną która nic dla naszego miasta nie zrobiła. MASKARA !!
~Jacek 15-10-2010 9:10
Z polityka teraz będzie drugi Mickiewicz :D nie wyszło mu w polityce to może będzie dobrym pisarzem. Fajne zajęcie na stare lata
~krzysiekM 15-10-2010 9:11
Nawet nie macie pojęcia ile młodych osób będzie na niego głosowało.Do mnie bardziej dociera jego program niż innego kandydata- tramwaje, to chory pomysł!A co do jego przeszłości, to jak mawiają górale:"Każdy za uszami cosik mo!"A jak chcemy świętego na prezydenta to może Benedykt XVI.
~wyborca 15-10-2010 9:12
Trzeba przyznać liczne protesty,hapeningi Prystroma i jego ludzi uratowały szpital.Panie Prystrom ma pan czwarte miejsce w rankingu opini szans.Lepiej pomóż Pan ludzim z "narzędziówki" Wykorzystasz pan swoje predyspozycje i zaoszczędzisz pieniądze.boZaplanowano dawno temu zniszczyć wszystko co polskie. Polacy mają być fizycznymi robolami bo takie mamy teraz prawo tylko dla ż...ostwa amerykańskiego. Zabierajcie co jeszcze możecie ukraść i znikajcie tam gdzie jeszcze można przeżyć ,to moja rada. Obecne prawo jest tak skonstruowane że Wy chłopcy związkowcy i Wasza załoga zostaniecie z ręka w nocniku takie to będzie kołowanko w prywatyzacyjnej daleko idącej formie rozkradania kolejnego zakładu bez załogi. Zostaną tylko śmieci do posprzątania i asfalty do zwinięcia właśnie za zupkę regeneracyjną. Taka będzie zapłata dla Polaka głuporobola. Polaków w Polsce już nie ma jesteśmy mniejszością narodową i niedługo zmienimy Nazwę, Flagę , Historię o Polsce. Na razie minimalna płaca za obiecany d
~ 15-10-2010 9:13
Prystrom w cuglach... To dobre...
~Kumaty 15-10-2010 9:18
Facet chory na wladze.Byle z kim byle miec wladze. Taki nigdy nie ma dosc,zawsze mysli o sobie .Nawet sojusz z Urbanskim 4 lata temu widac to teraz , ze Ci panoeie znow ida razem po wladze.Jeden populista drugi wieczny karierowicz Wspanialy duet nam sie szykuje .Jeszcze do kompletu niech wezma Wojcikowa Danusie i bedziemy mieli doborowe towarzystwo w Radzie.No nie to istne JAJA.Zobaczcie kto pcha sie do wladzy w tym miescie !!!!!. Wieczny karierowicz , facio z nie jasnym wyrokiem ,i kobita co kupcow zrobila w cyco .Kazdy mysli o sobie i co Wy na to ????!!!!Urbanski mieszkaniec Jezowa to niech tam szuka swoich szans a nie tu w Jeleniej.Czyzby Lewica nie miala konkretnych juz ludzi ze kuma sie z Prystromem ????!!!!!.
~wie39 15-10-2010 9:19
....bo kocham ciepłą posadkę,niezłą pensyjkę,chcę ustawić rodzinkę i znajomych-to moje motto wyborcze
~Irek 15-10-2010 9:20
Młodych bardzo dużo zagłosuje ja , ty i ktoś jeszcze się znajdzie :) myślisz że 3 głosy wystarczą ?
~tricksi 15-10-2010 9:35
ja też zagłosuję na Prystroma
~kolega 15-10-2010 9:35
Ma Pan oczywiście rację, odnosząc sprawę do szerszego kontekstu i stanu państwa, bo każdą rzecz mierzy się całością, w której się jawi. Te same ideologiczne gabinety, które dopiero co głosily wolność, równość i braterstwo, dziś zrezygnowały z równości wobec prawa i zasady proporcjalności i głoszą już tylko wolność, która zawsze prowadziła do anarchii i autorytaryzmu. To oczywiście błędny paradygmat, który niszczy odwieczny porządek i same piękne hasła jak widać nie wystarczą, by nastało dobro.
~Iga 15-10-2010 9:38
dobrze Pan redaktor zauważył w tytule, że jest to książeczka, więc bajeczki z ksiązeczki polecamy dzieciom:-)
poprawna1 15-10-2010 10:04
http://www.ropoiwzk.com/gorace%20tematy/kampania.html
~peowiec 15-10-2010 10:12
Widzę jak kłócą się ludzie od M. Zawiły z ludźmi M. Obrębalskeigo o to kto jest ojcem "sukcesu" . POrażka. Robert wygraj te wybory, masz mój głos.
~ 15-10-2010 10:17
ja głosuję na p.Roberta bo jest spoko głosujcie na Prystroma
~ 15-10-2010 10:38
DOLNOŚLĄZAK. Kandydat, którego lekceważyć nie należy. Kampanię prowadzi nowocześnie. Widać, że jest doskonale przygotowany. Nośne hasła programowe, komponujące się z konkretnymi miejscami miasta. Nieuwikłany w partyjniactwo 4 głównych ugrupowań partyjnych. Onegdaj temu awanturnik i szalbierz, dzisiaj jakby nieco oszlifowany półszlachetny kamień. Pazurki jednak ma i gotów jest ich użyć w odpowiednim momencie. Moim zdaniem, ażeby mógł skutecznie załatwić wiele spraw, jako zastępcę powinien mieć Lenarda z partii rządzącej. Wg mnie taki duet jest coś w stanie zrobić dla mojego miasta. A tak na marginesie. Pomysł pola golfowego zrodził się w mojej głowie. Pole ulokowałem w rejonie Kowar, a następnie w rejonie Karpnik. W Kotlinie Jeleniogórskiej - w rejonie Karpnik - obecny wójt uruchomił kopalnię. Sądzę, że teren pokopalniany trzeba zrekultywować i tą część Rudawskiego Parku Krajobrazowego przeznaczyć pod pole golfowe. cdn
~kontra 15-10-2010 10:40
A ja wychodzę z bardzo prostego założenia... Wszyscy już byli u koryta, a Prystrom NIE i dlatego tym razem na niego zagłosuję, na zasadzie negatywnego elektoratu wobec Zawiły i wobec Obrębalskiego. Machałek i Urbański się nie liczą, bo nie są jeleniogórzanami i tyle w temacie :) Pozdrawiam Aśkę, Emilkę, Kubę i i ciocię Halinkę :)
~adamek jelenia 15-10-2010 10:43
a kto to jest Prystrom ??
~ 15-10-2010 10:51
cd z 10:38. Kopalni bym nie wyrzucał. Teren pozostawiłbym w ich władaniu. Swoje kopary i sprzęt ciężki kopalnia może wykorzstać przy rekultywacji oraz budowie pola. Zwolnił bym ich z opłat /na jakiś czas/ za dzierżawę gruntu. Z Karpacza i hotelo-knajp, a w szczególności od Gołębiewskiego w rejon Karpnik zapraszałbym kasiastych na golfa. Przyszłym samorządowcom gminy Mysłakowice polecam pod rozwagę ten temat, informując że najbliższe pole wraz z klubem golfowym znajduje się w okolicach Wrocławia. Przyszłe władze powiatowe winny wspierać ten pomysł.
~ 15-10-2010 10:59
cd. z 10:51. Moim zdaniem rejon Karpnik najbardziej się nadaje na pole golfowe, gdyż teren ten to nieskażony, malowniczy zakątek Kotliny Jeleniogórskiej. Kopalnia powinna zaniechać tu swojej działalności, tym bradziej że w Karkonoskim Parku Narodowym i w jego otulinie /otuliną jest także sąsiadujący z KPN Rudawski Park Krajobrazowy/ utworzono niedawno GEOPARK. I czynione mają być starania wpisania tej części regionu - wraz z Doliną Pałaców i Ogrodów - na listę światowego dziedzictwa kulturowego i krajobrazowego UNESCO. DOLNOŚLĄZAK.
~O boziu 15-10-2010 11:03
Tylko nie ten Prystrom! Masakra!
rymcycymcy 15-10-2010 11:41
On czuje miłość do tego miasta ? :) Warto jednak pamiętać, że z czasem ta ulotna ulatuje i zostaje tylko fizyczna - zwykłe p...lenie ! ;)
~student 15-10-2010 11:53
My STUDENCIAKI -Prystromek jest ,,spoko" Polibuda jest Zaaaaaaaaaa!!!!!!!!
~adamekjelone 15-10-2010 11:55
śmieszą mnie wypowiedzi osób które piszą że komentarze zamieszczają konkurenci. Dziwny kandydat że nie wierzy że ktoś krytycznie może na jego temat się wypowiedzieć. To jak zakładając że negatywne zamieszcza konkurencja to pozytywnie sam musi zamies...ć ??
~Zaskoczony 15-10-2010 11:57
Jeśli kandydat na prezydenta tak WIELE obiecuję, to widać, że chce zadowolić wszystkich a to jest utopia. Chcąc pozyskać wyborców obiecuję się cuda. Aby mnie tylko wybrali a po wyborach okaże się , że w budżecie nie ma pieniędzy i trzeba będzie podnieść mieszkańcom podatki , aby choć w części wykonać to co się obiecało, kto na tym wyjdzie na szaro my mieszkańcy. Już jednego bajkopisarza mieliśmy, teraz pojawia się następny. Jelenia Góra potrzebuję realisty, znającego strukturę miasta, konsekwentnego w działaniu a takim jest pan M.Zawiła.
~koliberek 15-10-2010 11:58
A znacie hasło wyborcze Zawiły...? "Jelenie GÓRĄ" W sumie mógłbym nawet poprzeć Zawiłę, ale nie bardzo mi się uśmiecha, aby w ten sposób sobie rogi przyprawić ;)
~yhm 15-10-2010 12:02
jak zwykle zadnych merytorycznych wypowiedzi ... nikt nie przeczytal nie sprawdzil ale jest na nie bo nie ... coz ... ciemna masa.
~Jacek 15-10-2010 12:15
a kto miał przeczytać jak wydrukował z 20 książeczek bajeczek :D to jaka była szansa przeczytania tych wypocin....
~do 9.19 15-10-2010 12:27
Jak ja lubię czas wyborów. Ile to człowiek się na czyta jak będzie super! Chcecie basenów, będziecie je mieli, znajdzie się też miejsce na pole golfowe i zbudujemy super lotnisko... bla, bla. Traktują mieszkańców i tych młodych i starszych, jakby Ci byli pozbawieni szarych komórek. Najlepszy kandydatem na Prezydenta będzie ten co obiecuję realne rzeczy. Ten co będzie miał odwagę zmienić niektórych urzędników, którzy latami są przyspawani do stołków zatrudniając młodych z wizją, takie zmiany już by dały efekty na plus. Który będzie chciał współpracować z inwestorami z zewnątrz a nie im utrudniać.Takim postępowaniem zdziała się więcej, niż czczym gadaniem. A niestety pan Prystrom zbyt dużo obiecuję ...
~do Jacek 15-10-2010 12:38
20 to ty masz chyba IQ
~ED 15-10-2010 13:00
Czym różnią się od siebie SLD, PO, PIS. Stosunkiem do Kościoła i gejów? tylko tym?
ross222 15-10-2010 13:26
Panie Prystom, niech pan nawet nie próbuje wmówić wyborcom o grze 'FAIR'. Jest pan ostatnią osobą na tej planecie która gra uczciwie!!!! Ostatnio na Zabobrzu zapukał do moich drzwi pewien mężczyzna, którego dobrze znam z widzenia. Człowiek ten gorąco namawiał mnie do głosowania na pana Prystrona. Miał przy sobie aktówkę z pańskimi materiałami, mówił o panu jak nawiedzony sprzedawca AmWay'a. I nie było by w tym nic nagannego, gdyby nie fakt ,że ten człowiek jest chory psychicznie. Leczy się od wielu lat był w szpitalach specjalistycznych, jest na rencie. Co mu pan obiecał? Czym omamił? Bardzo łatwo jest zniewolić umysł słabszych i biedniejszych od siebie, to potrafi każdy! Trzeba być wyjątkową ka...lią, całkowitym zerem pozbawionym jakichkolwiek wartości aby to robić. Pan Panie Prystrom, nie masz z tym problemów, podejrzewam ,że jest to jedyna 'umiejętność' jaką posiadasz !!!!
~ 15-10-2010 13:35
co za typ z ciebie rooss22
~do ross222 15-10-2010 13:41
powiedz prosze skad to zalozenie ze prystrom cos obiecal temu panu ? uknul sie w twojej glowie jakis spisek ? haha uwazaj bo na Ciebie juz tez szykuja pulapke. Na przyszlosc proponuje zapytac zamiast knuc jakies chore teorie :]
~antoine 15-10-2010 13:47
Jeśliby Prystrom kochał to miasto nie robiłby mu krzywdy, kandydując na prezydenta.
~socker 15-10-2010 13:52
Po przeczytaniu tych krewkich wpisów, zastanawiam się jaka jest prawda. CZy w tych 40 postach jest choć jeden od osoby, która przeczytała to o czym napisał Tejo? Wątpię. Ale ogień jaki idzie z obu stron w stronę gościa, który mówi całkiem sympatycznie o naszym miescie jest moim zdaniem znakiem, że ten zawodnik szczególnie liczący się w peletonie. Mam nadzieję, że wygra. Wszyscy wielbiciele i przeciwnicy piszą o jakiś głupotach, ale nikt nie podważa kompetencji i wiedzy o miescie pana Prystroma. Co więcej ja sam wiem, że to ktoś z głową na karku. Mnie przekonuje on przekonuje
~niekonkurent 15-10-2010 13:52
Niektórzy to wstydu nie mają.
~figa 15-10-2010 14:01
Ale bardziej od miasta kochasz Pan stanowiska i budżetowe (czytaj :nasze) pieniążki !!!!!!!!
~Wiem 15-10-2010 14:16
Nie sztuka jest rzadzic sie i wydawac podatnika pieniadze.Ale sztuka jest je zarobic.Jak na razie nikt nie przedstawil konkretnego planu zwiekszenia dochodow miasta co zrobi aby miasto zwiekszlo swoj potencjal gospodarczy.Co zamierza zrobic aby ludzie mieli prace i godnie zarabiali. obiecuja co nie zrobia ale pytam za jakie pieniadze i skad wezma i od kogo.Wybierzcie mnie a ja spelnie wasze zyczenia.Ludzie zejdzcie na ziemie. Skad naraz znajda sie pieniadze skoro miasto tonie w dlugach ,nie ma przemyslu .A pan Zawila to z nieba spadl. Ojciec opacznosci jeszcze jest poslem i z tego sie nie rozliczyl a juz obiecuje co on nie zrobi dla miasta.To samo Prystrom juz pokazal na co go stac .Kazdy wie za co wloczyl sie po sadach.Mysle ze Obrebalski jaki jest ale jak do tej pory ma czyste rece.Mysle ze miasto stac na inteligentnego czlowieka.A bedziemy mieli tyle w miescie na ile sami sobie zafundujemy.I to jest cala filozofia obiecanek. !!!!!
~socjolog 15-10-2010 14:35
Szanowni Państwo, o polu golfowym ja pierwszy składałem projekty. Można o tym poczytać m.in. na Wiadomościach24 w artykule: „Na prezydenta miasta nie trzeba mieś doktora”. Tylko, że temat ten nie jest na samorządową kampanię wyborczą w Jeleniej Górze i w całej Polsce. W golfa mogą grać tylko vipy i złodzieje. To nie są masowi wyborcy. Potencjalni wyborcy potrzebują pracy za godziwą pensję i chleba. A to mogą dać przyzwoite inwestycje. Pamiętamy wypadek śmiertelny kobiet wracających z pracy w Draexlmaierze. Wiecie ile zarabiają dziewczyny w hipermarketach czy Dr. Schneider? Pomijam warunki pracy. Niedawno zginęło 18 osób w przeładowanym busie, który wiózł je na plantację jabłek. Bo takie jest bezrobocie i ludzie zrobią wszystko dla kromki chleba. Druga sprawa to mieszkania i opłaty lokalne. Parkingi. I to jest program dla wyborców.
~do socjologa 15-10-2010 15:14
Grzesiu, bujaj się
~swetr 15-10-2010 15:32
1. Goduszyn to nie dzielnica to ulica. 2. Lepszy tramwaj niż pole golfowe. Przynajmniej większość stać na tramwaj nie na golf. Pana pewnie też nie bo tak naprawdę z czego Pan żyje? Czym się Pan zajmuje? Wie Pan coś o życiu, wychowywaniu dzieci,rodzinie? Ma Pan chociaż kota? 3. To może tak jeszcze na wójta Starej Kamienicy Panie Prystrom? Przez ostatni rok - dwa nie słyszałem o Panu nic. Teraz wydaje Pan książeczki? Proszę podać 5 spraw istotnych dla nas które te Pana stowarzyszenie zrobiło.
~ 15-10-2010 15:34
Panie Prystom, niech pan nawet nie próbuje wmówić wyborcom o grze 'FAIR'. Jest pan ostatnią osobą na tej planecie która gra uczciwie!!!! Ostatnio na Zabobrzu zapukał do moich drzwi pewien mężczyzna, którego dobrze znam z widzenia. Człowiek ten gorąco namawiał mnie do głosowania na pana Prystrona. Miał przy sobie aktówkę z pańskimi materiałami, mówił o panu jak nawiedzony sprzedawca AmWay'a. I nie było by w tym nic nagannego, gdyby nie fakt ,że ten człowiek jest chory psychicznie. Leczy się od wielu lat był w szpitalach specjalistycznych, jest na rencie. Co mu pan obiecał? Czym omamił? Bardzo łatwo jest zniewolić umysł słabszych i biedniejszych od siebie, to potrafi każdy! Trzeba być wyjątkową ka...lią, całkowitym zerem pozbawionym jakichkolwiek wartości aby to robić. Pan Panie Prystrom, nie masz z tym problemów, podejrzewam ,że jest to jedyna 'umiejętność' jaką posiadasz !!!!
~JG2 15-10-2010 15:39
Zło....i nie chcemy w rządzie!!! Taka miłość byle się dostać do koryta!!!!
~swetr 15-10-2010 15:43
U mnie też był taki jeden. Wpierw myślałem, ze to przepraszam "żul" nie to "od Prystroma ja jestem mówi" może bym dowiedział się więcej. ale ten zapach z ust.... trzasłem drzwiami.
~~~ 15-10-2010 16:00
a o Wojska POlskiego nic..
~mimimix 15-10-2010 16:08
temu panu juz dziekujemy... zrobi nam z miasta zasciankowy skansen bo zahamuje wszystkie mozliwe inwestycje mam nadz ze mieszkancy rozsadnie NIE ZAGLOSUJA na tego pana z watpliwa uczciwoscia bo pamietamy wszyscy jak na jelonce byl jednoznaczny filmik z panem w roli glownej...
poprawna1 15-10-2010 16:37
Robert, żal mi Ciebie. Nie masz szans na wygraną w wyborach prezydenckich. Twoja wznośna osiągnęła swój maksymalny pułap w przeszłości. Do tego spaprałeś ostatnie wybory. Mówię to nie dlatego, że Ci źle życzę, tylko umiem liczyć. W małym mieście to może jeszcze miałbyś szanse, ale nie w Jeleniej Górze. Tu przełożą się na wyniki badania sondażowe z całego kraju. I niestety wygra człowiek bez charyzmy, ale o wysokiej kulturze Marcin Zawiła. Ludzie będą wybierać między PO, PiS, SLD. Gdybyś ogłosił hasło: „Przez miłość do mieszkańców do zwycięstwa w wyborach” - to miałbyś więcej szans, ale „miasto” to pojęcie względne. Ludzi trzeba szanować. Wszystkich. I z tą zachłannością to przesalasz potrawę...
~ 15-10-2010 16:41
Po raz kolejny słyszę ze RP nie ma szans. Pierwszy raz 8 lat temu. Kolejny raz o braku szans słyszałem 4 lata temu. Tym razem pewnie tez nie ma szans... no ale sporo osób będzie na niego głosowało. Pytanie tylko z kim wejdzie do II tury. Wspomnicie moje słowa:)
~bu3las 15-10-2010 16:55
"Adamek jelenia" powyżej pyta kto to jest Prystrom? Znaczy, że nie jest jeleniogórzaninem. - Nikt nie zna tak problemów miasta jak Robert Prystrom. Wielokrotnie wykazał, że potrafi zabiegać o interes mieszkańców poprzez ich mobilizację jak np. w sprawie szpitala. Postkomuchowska koteria próbowała go utrącać donosami i uniemożliwić start w wyborach. Ale wytrwał - gratulacje Panie Robercie.
~Anty Prystro 15-10-2010 17:01
Nie martwcie sie Robert nic nie zahamuje ani w niczym nie bedzie przeszkadzał. Wszystko jest kwestią ceny. Może będzie kolejny filmik na jelonce z udziałem w roli głównej Roberta Prystroma Wszystko jest kwestią ceny. Oby nie Prystrom
~Bezrobotny 15-10-2010 17:05
Grzesiek tylko potrafisz krytykować.A co zrobiłeś jak byłeś przewodniczącym komisji bezrobocia???????????????
~hwg 15-10-2010 17:43
Kogoś przecież trzeba wybrać i lepiej, żeby był to ktoś, kto tu jest cały czas i zna miasto i jego problemy od podszewki. Kto nie czytał książ(ecz)ki pana Roberta lepiej niech się z nią zapozna - w siedzibie Wspólnego Miasta otrzyma darmowy egzemplarz. Prezydentura Jeleniej Góry jako zabezpieczenie, jeżeli nie zostanie się posłem - nie gwarantuje rzetelnego zarządzania sprawami naszego miasta, p. Zawiła dał nam już kiedyś taką próbkę swojego podejścia do jeleniogórskich interesów.
~Grzesiek 15-10-2010 17:51
te komisje w radzie sa tylko do brania kapusty, dlatego mnie wyrolowali i byłem bezrobotny...
~Roger 15-10-2010 18:37
Prystrom musi odejść!!!
~do 17.01 15-10-2010 19:09
Kurcze a jeszcze nie tak dawno czytałem na łamach Jelonki jaki to Prystrom jest hamulcowym dla Jeleniej Góry i komentarze bardzo niepochlebne, dziś czytam komentarze i z podziwu wychodzę ! Gołym okiem widać, że osoby odpowiedzialne za wizerunek bardzo się starają.
~były radny 15-10-2010 19:15
A jeszcze się rozpiszę chociaż nie jestem bohaterem tego wątku. Z tej komisji ds. bezrobocia to miałem jedynie taki pożytek, że dzięki niej i dyrektor PUP pani Filipczuk, obroniłem dyplom socjologa na temat bezrobocia. A politycy, i ci niższego, a zwłaszcza tego dużego szczebla to tylko umieją językami trzepać, ale nie na temat. Przykład katastrofy samolotu prezydenckiego i tego vw transportera. Wszyscy piszą spiskowe teorie dziejów zamiast szukać przyczyn tragedii u siebie. O możliwościach prezydenta w konstelacji z lokalnym biznesem napiszę być może przed druga turą wyborów na przykładzie Józefa Kusiaka, w zależności kto wejdzie do drugiej tury. O spotkaniach Prystroma (i mnie) z całą „elitą” Rady w PTTK, dobieraniu składu ławników i innych funkcji dla swoich nie wspomnę...
Tomy M. 15-10-2010 20:24
Bardzo dobry kandydat! Popieram!
~ 15-10-2010 20:50
Przy pierwszej okazji nagram Prystroma. Inaczej będzie "uchodzić za litościwego, dotrzymującego wiary, ludzkiego, religijnego, prawego" ,lecz "umysł musi mieć skłonny do tego, by mógł i umiał działać przeciwnie". Robercik naczytał się Machiavelli'ego i udaje. Po prostu wstętne.
~romi 15-10-2010 21:36
wyprowadź się chłopie z tego miasta dla jego dobra .
~Może Jutro 15-10-2010 21:41
Na korzyść Pana Roberta Prystroma przemawia bardzo wiele. Jest to człowiek kompetentny, znający bardzo dobrze problemy miasta. Nie można o nim powiedzieć, że jest człowiekiem znikąd, bądź - jak ma to miejsce w przypadku pani Machałek bądź p. Zawiły - jest oddalony od bieżących spraw w J. Górze. Ma pomysł, energię do działania, poparcie wielu ludzi i środowisk. Jego pomysły sięgają znacznie dalej niż tylko to co wynika ze sloganów, jakimi raczą nas wszyscy, bez wyjątku, kandydaci. Na przykład karta współpracy z organizacjami pozarządowymi to coś, co może zrewolucjonizować życie społeczne w Jeleniej Górze. Jest to uruchomienie ogromnego potencjału rozwoju miasta. I biorąc pod uwagę to, że inni kandydaci mało wiedzą na temat NGOsów, nie widzą potrzeby współpracy z nimi, to tylko Robert Prystrom gwarantuje, że zacznie się korzystać z zasobów wiedzy i zaangażowania członków tych organizacji. Między innymi dlatego ma on mój głos.
~jelgór 15-10-2010 21:56
Nie głosuję na Pana Roberta bo reprezentuje hasła pod publiczkę i ze szkodą dla budżetu miasta, których celem jest by elektorat socjalny woził się na gruncie ludzi cieżko pracujacych, biorących kredyty mieszkaniowe, rozwiązujących samotnie swoje problemy za swoje pieniądze. Zaniedbane dzielnice zostawmy ludziom, którzy sami je zaniedbali własną lekkomyślnością i niechlujstwem, konsumentów wody trzeba obciążać za wodę, którą zużyli, bo nie zużyły jej krasnoludki, a zły system odśnieżania to małoduszne krytykowanie: jak pada śnieg, nie można odśnieżąć, dróg jest mnóstwo, pługi kosztują, trzeba poczekać parę godzin czy dzień, a jeśli ktoś ma pecha i akurat jedzie w śnieżycę, to bezdusznoscią i małostkowością jest mieć zaraz żal do miasta o zaniedbania. Jednak na tych hasłach Pan Robert daleko nie zajedzie, bo elektorat socjalny popiera w słowie, ale nie przy urnie - lepiej pooglądac telewizor w niedzielę niż głosować, wszak "co nam to da". Dla elektoratu socjalnego - kapryśnego i niezbo
~Paweł Jel.Gó 15-10-2010 22:19
Kto nie czytał jeszcze książki to polecam. Przeczytałem ją i muszę powiedzieć że jestem pod wrażeniem. Widać że to przemyślana koncepcja na rozwój Jeleniej Góry i na lepsze warunki do życia. Widać że jest to program przemyślany no i raczej do zrealizowania tylko trzeba go wprowadzić w życie teraz tylko to zależy od nas mieszkańców na kogo postawimy krzyżyk. Mam dość nieprzemyślanych obietnic mieszkam w Jeleniej 35 lat i chce temu miastu pomóc bo jest strasznie źle. Panie Robercie w naszej rodzinie ma Pan wszystkie głosy. A tym co nie czytali polecam i dopiero zapraszam do pisania na Jelonce bo nie kiedy po prostu się ośmieszcie powtarzając bzdury bez pokrycia.
~ 15-10-2010 22:36
Ad: | ~Może Jutro | To prawda! Prystrom dobrze zna problemy miasta, to prawda, że jest taki ... nasz, że tu mieszka i wszyscy go znają. To prawda, że na początku był jakby ... pieniaczem, ale być może taki był styl jego konkurowania z ówczenymi przeciwnikami. To prawda, że spoważniał, że ma odwagę i nowatorskie pomysły, szczególnie związane z NGO. Karta współpracy (bardzo dobra!) była już kiedyś opracowana, ale urzędnicy Kusiaka nie rozumieli o co chodzi i bali się innowacji! Prystrom ma szansę zbudować partnerski sposób zarządzania miastem. Jeżeli oczywiście nie da się wmanipulować w partyjne bagno. Prystrom daje realne obietnice w przeciwieństwie do naszych /posłańców/. JUŻ CZAS CZAS DAĆ MU SZANSĘ. Niczego nie tracimy a możemy rzeczywiście wiele zyskać.
~Anty-kryzyso 15-10-2010 22:49
Doskonały kandydat ,chyba najlepszy - ma program , jest po politechnice -potrafił pierwszy sie doliczyć kantów wodnika i skutecznie zareagować , jako niezalezny nie musi obawiać sie wytycznych pryncypałów z Warszawy jak to jest w przypadku partii politycznych , ma zaplecze młodzieży i swój liczny elektorat .Jest jedyny który zmieni wizerunek urzędu i miasta ,wprowadzi nowa ożywiona krew w kierunku rozwoju gospodarczego - jest odmienny od rządzacych poprzednikow nieudacznikow ,opowiadaczy frazesów i ludzi bez inicjatywy gospodarczej gdyż pochodza z posad budzetowych .- a najgorsi to nauczyciele , historycy opowiadajacy przeszłośc , akademicy , - dlatego miasto sie nie rozwineło przez lata i mocno wyludniło tracąc całe rzesze nowego pokolenia. Obecnie miasto z przybudówkami podmiejskimi liczy ok.65 tys. ludzi . Bede głosował na Prystroma !! wraz z wszystkimi znajomymi.
~monsun 15-10-2010 23:04
Prystrom dobrze zna miasto i jego problemy , zna podwórka i wszystkie dziury, - trzeba dać sznse innemu do rządzenia miastem bo partyjniactwa ,kumoterstwa , korupcji mamy już dosyć .Robert Prystrom jest konsekwentny , wykształcony a do pomocy i wsparcia zawsze ma do dyspozycji najlepszych fachowców z dziedziny , organizacji pracy , zarządzania , przedsiębiorców , ekonomistów czyli tych co juz czegoś dokonali i czymś sie legitymuja - nie pochodza z klucza partyjnego. Przy prezydencie Prystromie miasto ożyje , zmieni wizerunek ,umocni się gospodarczo na mapie Dolnego śląska - trzeba dlatego dać szanse odmieńcom.
poprawna1 15-10-2010 23:09
Doktor Józef Kusiak był dwie kadencje prezydentem i miał duże zaplecze polityczne w Radzie. Trzecią kadencje przegrał z kretesem, bo wam się nie spodobał. Doktor Marek Obrębalski jeszcze jest prezydentem i ma duże zaplecze polityczne w Radzie. Na drugą kadencję PO go nie wystawia, bo się nie sprawdził. Robert Prystrom startuje już enty raz i nie ma zaplecza politycznego. Jak myślicie, co może zrobić prezydent bez zaplecza skoro prezydenci z zapleczem byli do bani? Robert. Spośród 250 moich znajomych na Naszej Klasie 60% przebywa na Wyspach, w Skandynawii i w USA. Co zrobisz żeby ściągnąć ich z powrotem do Jeleniej Góry? Ja mam to szczęście,że nie będzie mnie w Jeleniej w listopadzie. A poza tym rzygam wyborami. Polityk to najstarszy zawód świata.
~Ciepliczak 15-10-2010 23:49
Prystrom musi wygrać , bo inaczej bedzie stagnacja zwłaszcza kiedy ,łagodny bez charyzmy Zawila zostałby prezydentem ,wówczas sciągnie na etat miasta do ratusza Zoske ,spudłowną w biznesie i innych poplecznikow - rozwinie sie gadulstwo , towarzystwa wzajemnej adoracji , lament o wszelkich brakach i informacje o ogromnych potrzebach pienięznych dla miasta tak jak to juz było wcześniej za jego rządów.. Zapomnieć trzeba będzie o rozwoju gospodarczym , natomiast rozkwitnie rozrzutnośc "uzasadniona" , rady nadzorcze w wodniku ,MPGK , straże miejskie i inne nieproduktywne towarzystwa - .A kiedy nauczono humaniste Zawiłę zarządzania, kierowania i konsekwencji ? - czego nie brakuje Prystromowi przygotowanemu do funkcji prezydenta , wizji dla miasta posiadajacego zaplecze techniczne i merytoryczne .
~WM 16-10-2010 0:11
Ksiazeczki jak to ktos mowi sa dostrepne w siedziebie wspolnego miasta http://www.wspolne-miasto.pl/ jak wybra ktos inny a nie robert to zostanie stary uklad warszawski!!! a wtedy ja znikam z Polski na stale!!!!
~W-11 16-10-2010 9:36
Odi profanum vulgus et arceo - nieszczęściem wszystkich forów jest obecność niedouczonych matołów! Ich wpisy są żenująco prymitywne, niemerytoryczne, wręcz prostackie. Nie potrafią zrozumieć że przedstawiony im program jest konkretny i wizjonerski jakiego dotąd w "czerwonej kotlinie" nie było. Pan Robert Prystrom od ośmiu lat pracuje społecznie, nie był i nie jest uwikłany w żadne układy. Jest menedżerem! Nie był jeszcze prezydentem - dajmy Mu szansę!
~ 17-10-2010 12:09
ad.~socjolog 14:35. Możliwe że pierwszy składałeś projekty dot. pola golfowego. Jednak nie są one opatentowane. Mało istotne kto pierwszy. Istotne, że plan przestrzennego zagospodarowania jednej z gmin /dzielnic Kotliny jeleniogorskiej/ przewiduje taki obiekt. I nie jest to miasto Jelenia Góra, czy dzielnica Stara Kamienica. /czyli - poczynkowo/. Dwa pola w Kotlinie Jeleniogórskiej to przesada i przedsięwzięcie ekonomicznie chybione. Taki obiekt może powstać dzięki prywtnym inwestorom, typy Sobiesiak czy O.Rydzyk. Jeżeli wezmą się za to samorządowcy i wszelkiej maści krawato-kołnierzyki /ludzie bez wyobraźni/ to ta inwestycja nigdy nie zostanie zrealizowana. Pole golfowe nie jest przwidziane dla osób którym podoba się tarmwaj, świadczeniobiorcow ZUS oraz opieki społecznej, berobotnych, kasjerów i sprzedawców z galerii i marketów hadlowych a także wszelkiej maści biedaków i nędzarzy. Jest adresowane do ludzi z kasą przybywających do Kotliny Jeleniogórskiej i korzystających z uroków
~ 17-10-2010 12:13
cd. z 12:09 Jest adresowane do ludzi z kasą. Przybywających do Kotliny Jeleniogórskiej i korzystających z uroków Karkonoszy oraz gór otaczających Kotlinę, aglomerację wielkości Gdańska. DOLNOŚLĄZAK.
~mieszkaniecG 7-11-2010 20:01
Nie stadnina Mostar tylko Gostar, a co do Goduszyna to jest najgorszą dzielnicą zaniedbaną przez miasto!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trwa "Davos" w Karpaczu

Wandale kontra naukowcy

Zygzakiem po ulicy

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
592
Tak
26%
Nie
71%
Nie wiem
4%