MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Pyt. 5,6/13 Pas startowy i pałacyk

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 30 października 2018, 10:30
Aktualizacja: Piątek, 2 listopada 2018, 6:10
Autor: Marek Tkacz
Fot. MT
Mieszkańcy wezwali kandydatów do tablicy! Za chwilę druga tura wyścigu o funkcję Prezydenta Jeleniej Góry (4 listopada). Walczą o nią: Jerzy Łużniak (KO) i Krzysztof Mróz (PiS). Tym razem kandydatom o wizję rozwoju miasta zadali pytania nasi Czytelnicy. Dzisiaj pierwsze odpowiedzi. Następne – w kolejnych dniach.

5. Czy wybuduje pan utwardzony pas startowy od dawna oczekiwany, co umożliwi rozwój i przyciągnie turystów i inwestorów do naszego miasta? Skąd na to pieniądze?

6. Gdzie pan znajdzie pieniądze, żeby wreszcie pałacyk na Zabobrzu z ruiny zamienił się w dom kultury z prawdziwego zdarzenia?

Wszystkie pytania:
1. Czy umożliwi pan wykup mieszkań komunalnych wszystkim lokatorom w mieście za 1 procent?
2. Jak otworzyć komunikacyjnie Jelenią Górę, żeby miejscowi producenci mogli bez problemu wywozić stąd swoje produkty do innych regionów Polski, a także do Czech czy Niemiec?
3. Jaki pan ma pomysł na rozwój strefy przemysłowej, aby wzorem np. Legnicy czy Nowej Soli, chcieli tu budować swoje zakłady inwestorzy z kraju i zagranicy?
4. Jak skutecznie korzystać rządowych programów dofinansowania. Chociażby takich, jak Mieszkanie+.
5. Czy wybuduje pan utwardzony pas startowy od dawna oczekiwany, co umożliwi rozwój i przyciągnie turystów i inwestorów do naszego miasta? Skąd na to pieniądze?
6. Gdzie pan znajdzie pieniądze, żeby wreszcie pałacyk na Zabobrzu z ruiny zamienił się w dom kultury z prawdziwego zdarzenia?
7. Jak ożywić centrum miasta, żeby przestało wreszcie straszyć pustymi lokalami usługowymi, żeby zapełniło się kafejkami, sklepami i żeby tętniło życiem także po 18.00?
8. Jak zmniejszyć zadłużenie miasta?
9. Czy ma pan pomysł, jak zagospodarować teren dawnego targowiska na Kilińskiego? To miejsce w centrum miasta straszy od lat.
10. Czy zamierza pan zmienić stosunek do sportu? O ile pan ma zamiar zwiększyć wydatki na sport kwalifikowany tak, jak odbywa się to w podobnych miastach do naszego?
11. Co trzeba zrobić, żeby Jelenia Góra nie była tylko przejazdem dla turystów np: do Karpacza?
12. Jaki pan ma pomysł, by zwiększyć liczbę miejsc parkingowych w centrum miasta i na osiedlach?
13. Skąd pan weźmie pieniądze na spełnienie obietnic wyborczych?

Kandydaci:
ŁUŻNIAK Jerzy Lucjan, wiek: 63 (KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA)
MRÓZ Krzysztof Stanisław, wiek: 41 (KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ)

Twoja reakcja na artykuł?

8
42%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
11%
Nudzi
1
5%
Smuci
0
0%
Złości
8
42%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Czernow, Machałek i Obaz byli za ogromnymi podwyżkami – dla siebie

Trwają porządki w Mysłakowicach

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~optymista 30-10-2018 10:41
Mróz-Łuzniak 6:0
~NORKA W FUTRZE 30-10-2018 11:15
Łoniak jak zwykle obiecuje, tym razem tajemniczego inwestora. Te platfusowe obietnice już chyba na nikim wrażenia nie robią. Mróz powiedział jasno, co, gdzie, jak. Bez ściemy .
~ 30-10-2018 15:14
{Pani Łożniak Pan pięknie obiecuje Gruszki na wierzbie A gdzie Pani przez ostanie parę lat
~Pokax 30-10-2018 15:47
Po 15 października mieli porządki robić wokół zameczku . Listopad za pasem. Dalej cisza.
~Vito Corleone 30-10-2018 17:19
Gdzie tu pas startowy, trzeba mieć pojęcie o lotnictwie , ze na małym aeroklubowym lotnisku sportowym pasa nie będzie nigdy. ścieżka podejścia nad osiedlem na Koziej...mgły jak w Smoleńsku od Bobru porą jesienną i zimową. Niemy lotnisko zrobili na górce w Starej kamienicy i tam by miało to sens..Tu tylko awionetki i szybowce.
~stephen 30-10-2018 20:18
każde pytanie, w zderzeniu z osiągnięciami ostatnich dwóch kadencji, to nokaut dla Łużniaka; litości !!!
~laki 31-10-2018 6:26
Bardzo prosimy o naprawienie nie dzialajacego podswietlenia Bramy Wojanowskej. Bedzie ladnie,tak jak kiedys.
~Cieplik 31-10-2018 12:39
W kasie debet,więc z kat na to wziąć .
~anal-i-zator 31-10-2018 14:41
Sytuacja wygląda następująco. Miasto zarządzane przez kolegów Łużniaka doprowadziło do wyprzedaży lokali na 1go Maja. Prywatni właściciele wywindowali ceny najmu do kwot, na które stać było tylko banki czy operatorów komórkowych. Do tego wyprzedali tereny pod galerię na uboczu miasta i na zabobrzu aby mieszkańcy nie mieli potrzeby kożystać z życia kulturalnego w centrum Jeleniej Góry. Bo po co ? Po kilku latach tętniąca życiem ulica 1go Maj wymarła i jest w agonii. Ale stała się za to siedliskiem meneli i różnego rodzaju patologii. Co na to rządzący od lat z jednej kliki ? ano będą nam ożywiać centrum miasta !!! łużniak będzie ożywiał centrum miasta ze swoimi kolegomi, poprzednikami którzy to centrum doprowadzili do upadku. Do tego Pan Łuzniak występuje na konferencji przy boku z kim ? Z gwiazdą warszawskich wyborów Panem Trzaskowskim. Tak dokładnie tym który przed wyborami prawił, że jak zostanie Prezydentem Warszawy to miasto odbuduje centrum i stadion Skry natomiast po wyborach oświadczył, że misata warszawy nie stać na odbudowy Skry i ....bedzie szukał inwestora. Ale co lepsze pan trzaskowski znalazł się w Jeleniej Górze aby zaapelować by głosować na łużniaka bo miasto będzie jak to ujął europejskie. Panie Łużniak i Trzeskowski misto Jelenia góra jest europejskie wystarczy wejść do centrum jeleniej góry tam sami ukraińcu i c...nie.... Łapy precz od tego miasta. Tylko Mróz.
~Pphu 1-11-2018 10:54
Pan luzniak nie odróżnia szybowca od samolotu na lotnisku to bywa jak ktoś ważny przyleci nigdy nie zainteresował się hangarem albo pieniędzmi na szkolenie zawsze brak pieniędzy i tekst postaramy się i staramy się dalej Zobaczmy Jawor Boleslawiec Złotoryja Strzegom jak się rozwijają a my nie ma dojazdu do Jelrniej Bolkow będzie miał estakadę a my trzy krzyżówki i ze cztery ronda i jeden pas na nowej obwodnicy dlaczego wszyscy uciekają z jeleniej

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rzeźby dla Kowar

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Czytelniczka: drogo i brudno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
934
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%