MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Pyt. 11,12,13/13 Turystyka, parkingi, pieniądze na obietnice

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 2 listopada 2018, 6:13
Aktualizacja: 22:27
Autor: Marek Tkacz
Fot. MT
Mieszkańcy wezwali kandydatów do tablicy! Za chwilę druga tura wyścigu o funkcję Prezydenta Jeleniej Góry (4 listopada). Walczą o nią: Jerzy Łużniak (KO) i Krzysztof Mróz (PiS). Tym razem kandydatom o wizję rozwoju miasta zadali pytania nasi Czytelnicy.

11. Co trzeba zrobić, żeby Jelenia Góra nie była tylko przejazdem dla turystów np: do Karpacza?

12. Jaki pan ma pomysł, by zwiększyć liczbę miejsc parkingowych w centrum miasta i na osiedlach?

13. Skąd pan weźmie pieniądze na spełnienie obietnic wyborczych?

Wszystkie pytania:
1. Czy umożliwi pan wykup mieszkań komunalnych wszystkim lokatorom w mieście za 1 procent?
2. Jak otworzyć komunikacyjnie Jelenią Górę, żeby miejscowi producenci mogli bez problemu wywozić stąd swoje produkty do innych regionów Polski, a także do Czech czy Niemiec?
3. Jaki pan ma pomysł na rozwój strefy przemysłowej, aby wzorem np. Legnicy czy Nowej Soli, chcieli tu budować swoje zakłady inwestorzy z kraju i zagranicy?
4. Jak skutecznie korzystać rządowych programów dofinansowania. Chociażby takich, jak Mieszkanie+.
5. Czy wybuduje pan utwardzony pas startowy od dawna oczekiwany, co umożliwi rozwój i przyciągnie turystów i inwestorów do naszego miasta? Skąd na to pieniądze?
6. Gdzie pan znajdzie pieniądze, żeby wreszcie pałacyk na Zabobrzu z ruiny zamienił się w dom kultury z prawdziwego zdarzenia?
7. Jak ożywić centrum miasta, żeby przestało wreszcie straszyć pustymi lokalami usługowymi, żeby zapełniło się kafejkami, sklepami i żeby tętniło życiem także po 18.00?
8. Jak zmniejszyć zadłużenie miasta?
9. Czy ma pan pomysł, jak zagospodarować teren dawnego targowiska na Kilińskiego? To miejsce w centrum miasta straszy od lat.
10. Czy zamierza pan zmienić stosunek do sportu? O ile pan ma zamiar zwiększyć wydatki na sport kwalifikowany tak, jak odbywa się to w podobnych miastach do naszego?
11. Co trzeba zrobić, żeby Jelenia Góra nie była tylko przejazdem dla turystów np: do Karpacza?
12. Jaki pan ma pomysł, by zwiększyć liczbę miejsc parkingowych w centrum miasta i na osiedlach?
13. Skąd pan weźmie pieniądze na spełnienie obietnic wyborczych?

Kandydaci:
ŁUŻNIAK Jerzy Lucjan, wiek: 63 (KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA)
MRÓZ Krzysztof Stanisław, wiek: 41 (KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ)

Twoja reakcja na artykuł?

1
9%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
9%
Smuci
0
0%
Złości
9
82%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Czernow, Machałek i Obaz byli za ogromnymi podwyżkami – dla siebie

Trwają porządki w Mysłakowicach

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~Mirecki.w. 2-11-2018 8:20
od kiedy rzadzi Wroclaw JG upada oraz partie sami oszusci.
~Pietrusqa 2-11-2018 8:21
A co z Zabobrzem I ? Karłowicza , Różyckiego, Szymanowskiego , Paderewskiego ? Tak tak kandydaci są takie ulice , i tutaj też trzeba coś zrobić.
~sirQwerAsdf 2-11-2018 18:08
do: ~Pietrusqa (8:21)
Najbardziej mnie się podoba, jak Pan Łużniak sprytnie odwraca kota ogonem - to nie są moje pomysły, tylko mieszkańców:) Tralalala, powiedzcie mi, czego chcecie, a ja wam to obiecam. "Nikt wam tyle nie da, ile ja wam obiecam!" - nic nowego. Już się nie mogę doczekać. Zabudowywanie trawników i placów zabaw na Zabobrzu to nie jest metoda. Może ktoś w tym mieście powinien wpaść na dobry pomysł, być może nie najtańszy, ale pewnie jedyny skuteczny, i wybudować prosty (przynajmniej) dwupoziomowy parking. Może zamiast budować kolejne zbędne wiadukty, albo tworzyć nowe instytucje, tylko po to, by wydać pieniądze z korzyścią jedynie dla kilku znajomych, lepiej przeznaczyć jakiś jeszcze wolny plac i postawić prosty i funkcjonalny dwu lub trzypoziomowy parking (oczywiście w zgodzie z odpowiednią kalkulacją). Zrobić jakąś sprytną fasadę, posadzić dookoła kilka drzew, postawić szlaban, kamerę, ciecia i kasować abonament. A nie zabudowywać place zabaw i trawniki. Inna rzecz, to turystyka. Mróz ma rację. W Karpaczu, czy w Szklarskiej nie ma za bardzo co robić. Góry są fajne, ale okolicę Karpacza można obejść w jeden dzień. Może niech Jelenie Góra coś skorzysta, aKarpacz z pewnością nie straci, jak będzie mógł się dodatkowo reklamować bezpłatnym dojazdem do Jeleniej Góry. Jak ludzie będą mieli bezpłatny autobus, który ich zawiezie i przywiezie, najlepiej przez całą dobę, to się będą mogli napić na wycieczce do Jeleniej Góry, trochę się zapomnieć, i się nie będą bali, czy zdążą na czas, albo że będą musieli wracać na piechotę. Punkt dla Mroza.
~pociskasz pisowskie kawałki 2-11-2018 20:31
do: ~sirQwerAsdf (18:08)
Jelenia jest długa ale chuda - można znaleźć miejsca na parkingi i na rozbudowę miasta i na place zabaw. Niepotrzebnie dogęszcza się już zabudowane tereny a dobrze skomunikowany teren miedzy Cieplicami i Centrum stoi pusty.
~TS 2-11-2018 8:57
Czy ktoś w redakcji zadaje sobie trud kontroli gotowego materiału? 12/13 - Łużniak podpisany jako Mróz i vice versa... Na dodatek wykonywanie podpisów Comic Sansem to przejaw absolutnego braku wyczucia. To nie konkurs recytatorski w przedszkolu. Jelonka trzyma żelazny poziom...
~ 2-11-2018 11:57
Wielce Szanowni Jeleniogórzanie, w poprzednich wyborach popełniliśmy wielki błąd, bo wybraliśmy nową Radę Miejską, ale ze starego, "wypróbowanego" układu. W nadchodzącą niedzielę naprawmy ten błąd i wybierzmy chociaż nowego prezydenta, bo ta niby nowa, ale stara rada z Panem Łyżniakiem jako prezydentem, niczego nie zmieni i nadal będzie tak, jak było.
~Pietrusqa 2-11-2018 12:02
do: ~ (11:57)
Racja . Miasto powinno samo dbać o mieszkańców. Tutaj płacimy podatki więc mamy prawo wymagać. A nie obietnice że wspólnie z JSM czy kimś prywatnym. A miasto jest takie biedne ? Pałacyk na Zabobrzu miało być coś zrobione po 15 października ale nic tam nie widziałem żeby coś się zmieniło. Obiecanki cacanki aby być przy stołku dalej. Jelenia Góra zasługuje na kogoś lepszego.
~Rudolf Kondycki 2-11-2018 12:09
Szanowni Jeleniogórzanie, jeżeli nie potrafiliśmy zmienić starych, zasiedziałych rajców, to w niedzielę wybierzmy chociaż nowego prezydenta!
~Pi 2-11-2018 13:40
do: ~Rudolf Kondycki (12:09)
Dziadek Mróz na pewno nie jest "nowy". Nie głosowałem na żadnego z nich ale głosowanie na Mroza / PiS po oddaniu większości w radzie miasta dla PO nie ma sensu. To 5 lat bez odpowiedzialności i wzajemnej blokady / przepychanek. W wypowiedzi - skąd wezmą "pieniądze" obaj kandydaci skutecznie rozwiali nadzieje naiwnych - że przyniosą ze sobą worki pieniędzy - będą zarządzać tylko tym co my wpłacimy jako podatki.
~DIABLOJG 2-11-2018 17:16
Nie no panie Łużniak, nie będzie pan na Zabobrzu likwidował terenów zielonych na Noskowskiego i budował parkingów , bo gdyby pan tam był to by pan wiedział , ze nie ma juz gdzie. To , że Zabobrze zostało źle zaprojektowane w latach 80- nie poprawimy już tego.Problem z parkowaniem będzie , ale nie bedzie tu żadnej likwidacji terenów zielonych bo to nie kamienna pustynia jak kiedyś.Prosze sobie to wybic z głowy!!! Głos na senatora Mroza on jak widac logicznie mysli i wie że miasto nie jest z gumy a tereny zielone musza pozostać.
~Real 2-11-2018 18:12
Wysłuchałem wypowiedzi o turystyce.... co mogę napisać, głąby i tyle. Ludzie bez wizji i pojęcia, politycy/urzędnicy w 100%.
~antoni kosiba 2-11-2018 18:15
Bez politycznych wybiegow... Czy jak sie ma 64 lata, a w przyszlym roku Pan Łuzniak miec tyle będzie.... mozemy sie spodziewac wysokiej aktywnosci, dzialania na najwyzszych obrotach, pełnych entuzjazmu nowych projektów, świeżego powiewu nowych pomyslow i wskrzeszenia miasta ? Wydaje mi sie ze w tym wieku fotel prezydenta to idealna posada na dorobienie do emerytury. Dziękuję.
~..-- 2-11-2018 18:21
Pan Ł. w kółko to samo. Zaciął się czy co?. Panie Ł. to co Pan opowiada to przyciągnie może geriatryków . Takimi pomysłami to się nie zatrzyma mieszańców nie mówiąc o turystach. Samymi single trackami się nie przyciągnie potrzeba jeszcze miejsc,gdzie będzie można zaparkować auto usiąść, zjeść coś odpocząć, infrastruktura, ławeczki, zadaszenie,śmietniki i wiele innych. Mało Pan wie o rowerzystach.
~JAN 2-11-2018 21:10
DO wszystkich ! DO WSZYSTKICH ! Podaję argument, na który zgodzą się zarówno ci, co chcą głosować na kandydata Łużniaka, jak i ci, co chcą głosować na kandydata Mroza. Otóż - w wybranej Radzie Miejskiej Jeleniej Góry większość to radni Łużniaka. Jeśli w takim układzie wybierzecie Łużniaka, to zabetonujecie układ, w którym Rada będzie poza kontrolą (będzie robiła z Prezydentem Łużniakiem, to co zechce). Inaczej będzie jeśli wybierzecie Mroza - większość radnych (ludzie Łużniaka) będą przynajmniej pod jakąś kontrolą. Układ Zawiły, Łużniaka i ich ludzi trwał w Jeleniej Górze od lat - czy pozwolisz mu trwać dalej tylko dlatego, że w emocjach popierasz Łużniaka. Czy nie mam racji, że w powstałej w Radzie Miejskiej Jeleniej Góry przewadze radnych Łużniaka - potrzebna jest jakaś "przeciwwaga"? Jedyne rozsądne wyjście to: GŁOSOWAĆ NA MROZA !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rzeźby dla Kowar

Czytelniczka: drogo i brudno

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
928
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%