MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Pyt. 1,2/13 Wykup za 1% i jak otworzyć komunikacyjnie Jelenią Górę

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 28 października 2018, 15:38
Aktualizacja: Środa, 31 października 2018, 9:56
Autor: Marek Tkacz
Fot. MT
Mieszkańcy wezwali kandydatów do tablicy! Za chwilę druga tura wyścigu o funkcję Prezydenta Jeleniej Góry (4 listopada). Walczą o nią: Jerzy Łużniak (KO) i Krzysztof Mróz (PiS). Tym razem kandydatom o wizję rozwoju miasta zadali pytania nasi Czytelnicy. Dzisiaj pierwsze odpowiedzi. Następne – w kolejnych dniach.

1. Czy umożliwi pan wykup mieszkań komunalnych wszystkim lokatorom w mieście za 1 procent?

2. Jak otworzyć komunikacyjnie Jelenią Górę, żeby miejscowi producenci mogli bez problemu wywozić stąd swoje produkty do innych regionów Polski, a także do Czech czy Niemiec?

Wszystkie pytania:
1. Czy umożliwi pan wykup mieszkań komunalnych wszystkim lokatorom w mieście za 1 procent?
2. Jak otworzyć komunikacyjnie Jelenią Górę, żeby miejscowi producenci mogli bez problemu wywozić stąd swoje produkty do innych regionów Polski, a także do Czech czy Niemiec?
3. Jaki pan ma pomysł na rozwój strefy przemysłowej, aby wzorem np. Legnicy czy Nowej Soli, chcieli tu budować swoje zakłady inwestorzy z kraju i zagranicy?
4. Jak skutecznie korzystać rządowych programów dofinansowania. Chociażby takich, jak Mieszkanie+.
5. Czy wybuduje pan utwardzony pas startowy od dawna oczekiwany, co umożliwi rozwój i przyciągnie turystów i inwestorów do naszego miasta? Skąd na to pieniądze?
6. Gdzie pan znajdzie pieniądze, żeby wreszcie pałacyk na Zabobrzu z ruiny zamienił się w dom kultury z prawdziwego zdarzenia?
7. Jak ożywić centrum miasta, żeby przestało wreszcie straszyć pustymi lokalami usługowymi, żeby zapełniło się kafejkami, sklepami i żeby tętniło życiem także po 18.00?
8. Jak zmniejszyć zadłużenie miasta?
9. Czy ma pan pomysł, jak zagospodarować teren dawnego targowiska na Kilińskiego? To miejsce w centrum miasta straszy od lat.
10. Czy zamierza pan zmienić stosunek do sportu? O ile pan ma zamiar zwiększyć wydatki na sport kwalifikowany tak, jak odbywa się to w podobnych miastach do naszego?
11. Co trzeba zrobić, żeby Jelenia Góra nie była tylko przejazdem dla turystów np: do Karpacza?
12. Jaki pan ma pomysł, by zwiększyć liczbę miejsc parkingowych w centrum miasta i na osiedlach?
13. Skąd pan weźmie pieniądze na spełnienie obietnic wyborczych?

Kandydaci:
ŁUŻNIAK Jerzy Lucjan, wiek: 63 (KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA)
MRÓZ Krzysztof Stanisław, wiek: 41 (KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ)

Twoja reakcja na artykuł?

6
30%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
12
60%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa budowa punktu widokowego

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~Tom 28-10-2018 17:24
To tablicy czy do tablicy mieszkańcy wezwali ?
~RoNdel 29-10-2018 11:52
do: ~Tom (17:24)
"Jak otworzyć komunikacyjnie Jelenią Górę?". To są kpiny w oczy. Ktoś blokuje Jelenią Górę? Najbardziej mi się podoba, Jak Pan Łużniak chce budować obwodnice Pasieczników. Jest kandydatem w wyborach w Pasieczniku? Jeżeli ktoś nie wie, jak koteria polityczna rządząca Jelenią Górą budowała drogi/obwodnice w Jeleniej Górze, to jest jeden prosty przykład, a mianowicie wiadukt na wjeździe z Jeleniej do Maciejowej. Wiadukt (a właściwie mini węzeł) został wybudowany tuż przed wjazdem na teren zabudowany w Maciejowej, przed zakrętem, gdzie zdarzały się wypadki spowodowane dużą prędkością. W takim miejscu, i to nie jest moje zdanie, tylko tak się robi na świecie i w Polsce też, i to jest elementarz, buduje się RONDO, Nie wiadukt, nie skrzyżowanie, nie sygnalizację, tylko rondo. Rondo wymusza zmniejszenie prędkości, łatwo rozładowuje większy ruch i jest o wiele bezpieczniejsze od innych rozwiązań, a do tego nieporównywalnie tańsze od zbędnego wiaduktu. Nie wiem ile kosztowała ta efektowna "brama do Jeleniej Góry", ale pewnie nie mniej niż kilkanaście milionów. Ile kosztowałoby rondo? Pewnie koło dwóch, może dwóch i pół miliona. I nie chodzi o to, żeby pieniędzy nie wydawać, szczególnie kiedy można uzyskać jakieś dofinansowanie, ale o to, żeby to robić z sensem i racjonalnie. Ja się mogę nie znać, ale to się chyba nazywa niegospodarność. W Jeleniej Górze obwodnice buduje się już chyba od ponad trzydziestu lat i jakoś nie można dokończyć tej budowy. Jak to możliwe?
~ed 29-10-2018 21:55
do: ~RoNdel (11:52)
zgadza się. za ten niepotrzebny wiadukt to można by wiele km dróg wybudować. No ale ktoś miał fantazję.
~Tomasz Miroszkin 29-10-2018 23:02
do: ~RoNdel (11:52)
Ten wiadukt do droga DONIKĄD, ale to jeszcze nie było takie drogie, MOST poniżej 4 pasmowy nie wiadomo po co gdy 100m dalej droga i tak się zwęża do 2 pasmowej. Kolejny głupi pomysł to ścieżka rowerowa po dwóch stronach drogi do Maciejowej, za te pieniądze można było wybudować 3 przejścia podziemne na tej trasie i JEDNĄ szeroką drogę rowerową. Ale k...n projektant zrobił niebezpieczne przejście dla pieszych w środku obwodnicy miasta, a inny idiota to zatwierdził.
~ggg 2-11-2018 8:58
do: ~RoNdel (11:52)
Wiadukt był bardzo potrzebny, ale do włączenia w niego od północnej strony ul. Wrocławskiej. Największy błąd to właśnie budowa ronda 150m za tym wiaduktem. Zobaczysz, jak przy dużym natężeniu ruchu na rondzie będą tworzyć się zatory (patrz np. rondo w Strzegomiu).
~jan 28-10-2018 18:04
Jak kandydaci planują rozwiązać problem narastającej bezdomności w mieście, który wymaga rozeznania i szybkich działań ?
~mmmmi 28-10-2018 18:35
Sędziowska kasta w większości składa się z wychowanków i spadkobierców komunistycznego systemu sądownictwa, tworzonego przez ludzi wojskowej bezpieki, tych, na których zgromadzono kompromitujące materiały, oraz córeczek i synalków z resortowych rodzin. Dzisiaj zbieramy tylko złowrogi plon tego spadku po komunie i nie dziwmy się, że właśnie ta wpływowa grupa zawodowa stoi w pierwszym szeregu antypolskich zdrajców. broni ich PO,SLD Nowoczesna i PSL sami OBCY
~efendi 29-10-2018 9:37
do: ~mmmmi (18:35)
To propaganda ! PO , PSL i PiS w zasadniczych kwestiach dla interesów zagranicznych głosują jak jeden mąż np. "ustawa 1066 o przyjacielskiej pomocy" , "ustawa podatek od wyjścia" itd itd ! Toż to są komuniści tylko w różnych gaciach .
~Czyste powietrze 28-10-2018 20:26
Czy ściśle centrum Jeleniej Góry, czyli ul. 1-Go Maja i uliczki przylegające będą podłączanie do miejskiej sieci cieplowniczej? Przypominam o walce ze smogiem!
~Pi 28-10-2018 21:28
Mieszkania za 1% to patologia. Wszyscy mieszkańcy składają się na ich budowę a szczęścilwcy którzy sobie załatwili ich przydział dostanaje za darmo. Dziadek Mróz proponuje tę patologie kontynuować rozdawać je jeszcze 5 lat a potem wybudować nowe! Rozumiem konieczność istnienia i budowy mieszkań socjalnych ale nie komunalnych rodawanch po znajomości.
~ 29-10-2018 17:28
do: ~Pi (21:28)
Dowiedz się człowieku, jak to działa. Za 1% można odkupić tylko mieszkania budowane przez 1990 rokiem. Więc nie te, na których budowę teraz się składamy. Poza tym nie opowiadaj bajek o Mrozie, bo Łużniak również wyraźnie zaznaczył, że program będzie kontynuowany z tą różnicą, że Mróz dołoży jeszcze Mieszkanie+, a w tym programie mieszkania nie są ani za 1%, ani za darmo.
~optymista 29-10-2018 9:50
K.Mróz - J.Łużniak 2:0
~Józef 29-10-2018 16:09
Tylko Senator Krzysztof Mróz, bo inaczej to siara dla Jeleniej Góry.
~piotrr 29-10-2018 16:42
JG to jedno z najbardziej wyludniających się miast 50-100 tys mieszkańców. Biorąc pod uwagę jego dogodne położenie (blisko Wrocław, Poznań, Berlin, Praga)oraz przepiękne położenie przy niesamowicie malowniczych Karkonoszach obok obleganych przez turystów miejsc (Karpacz, Szklarska, Świeradów, "dolina pałaców i ogrodów",uzdrowisko Cieplice) to po prostu niesamowite jak marnujemy potencjał. Nasze dzieci wyjechały albo wyjadą. Krew człowieka zalewa jacy mega nieudacznicy tu rządzą.
~klk 29-10-2018 17:07
Do Piotr Jelenia razem z dzielnicami ma 78 tyś. Mieszkańców w samej Jeleniej bez dzielnic razem z osiedlami ma 50 tyś. mieszkańców

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Mobilizacja przed II turą

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Podgórna jest nadal zarośnięta

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2219
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%