MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Pustostan w komisariacie

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 31 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 31 maja 2007, 8:14
Autor: TEJO
Fot. DOB
W byłej siedzibie policjantów powstanie świetlica?

Nie ma chętnych na zagospodarowanie byłego komisariatu przy ul. Kiepury na Zabobrzu III. Zlikwidowano go kilka lat temu przy okazji restrukturyzacji w policji, a pomieszczenia o powierzchni ponad stu metrów kwadratowych świecą pustkami.

Jedynie 2 razy w tygodniu odbywają się tam dyżury dzielnicowych. – Im wystarczy mały pokój. A co z resztą pomieszczeń? Dlaczego są niewykorzystane? – pyta radny Wiesław Tomera. – Mogłaby tam powstać na przykład świetlica środowiskowa dla dzieci z osiedla.

Jak twierdzi, takie propozycje usłyszał od mieszkańców Zabobrza. Mł. insp. Zbigniew Ciosmak, komendant miejski policji w Jeleniej Górze, przyznaje, że zainteresowanie mieszkańców spotkaniami z dzielnicowymi w tym miejscu jest bardzo skromne.

– Próbowaliśmy wydzierżawić te pomieszczenia w drodze przetargu, ale bez skutku – mówi komendant. – Prawo natomiast zabrania nam sprzedaży tego obiektu.
Jak wyjaśnił, przekazanie byłego komisariatu miastu jest bardzo skomplikowane.
– Rozważymy możliwość zagospodarowania tych pomieszczeń pod świetlicę lub inną działalność. Jesteśmy otwarci na propozycje – mówi Zbigniew Ciosmak.

<b> Spotkaj się z dzielnicowym </b>
Dzielnicowi zapraszają na spotkania z mieszkańcami. Można porozmawiać o problemach osiedla, poprosić policję o pomoc. Dyżurują w byłym komisariacie na Zabobrzu III we wtorki w godz. 10-12 oraz w czwartki, w godz. 10-13.

Ogłoszenia

Czytaj również

Harcerze z nową siedzibą

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Kto zlikwidował? 31-05-2007 8:30
Przede wszystkim należy zadać pytanie co za k...n zlikwidował ten komisariat i na czyje polecenie. Nazywało się to ładnie: restrukturyzacja. Należy ponownie obsadzić ten komisariat a nie udawać, że przestępczość na Zabobrzu znikła. Chyba na Policji dzieje sie coś bardzo złego. Policja nie prowadzi żadnej działalności zapobiegawczej. Pojawiają sie tylko na interwencje. Policja jest beznadziejnie opłacana. Nie zazdroszczę wam panowie z Policji przełożonych w ministerstwie, Komendzie Głównej i chyba głupiej organizacji waszej pracy.
~Liczyrzepa 31-05-2007 11:29
Śmieszna wydaje się likwidacja tego komisariatu, który to był ostoją i strażnikiem prawa na Zabobrzu. Teren działania tej placówki był bardzo duży. Pochopna likwidacja dała już po kilku tygodniach swój efekt. Po Zabobrzu nie można bezpiecznie poruszać się o zmroku, nie mówiąc już o włamaniach, bezmyślnych dewastacjach mienia jak również nocnych pijackich krzykach, awanturach i fekalnych niespodziankach pozostawianych przez nocnych urzytkowników pubów. Zabobrze to misto większe od starej części Jeleniej Góry i dziw to, że tu nie ma Komisariatu Policji. Tu nawet powinien być stały posterunek Drogówki jak rónież i Straży Miejskiej.Powinno to dać nowym Władzom Miasta do przemyślenia i proszę sobie nie zawracać głowy jakimiś świetlicami, które i tak będą świeciły pustkami. Świetlica to może być przy policji ale taka zamykana solidną kratą, właśnie dla tych co to droga z pubów do ich domów przebiega właś nie przez śpiące już Zabobrze.
~Kto zlikwidował ??? 31-05-2007 14:19
Najpierw zrobił (zlikwidował ) a potem pomyślał ! Teraz nie wie co zrobić z niepotrzebnym pomieszczeniem, mami że świetlica była by dobra dla dzieci ! Dobra to by była wymiana władz w Jeleniogórskiej Policji !!!
~Łowca byków 31-05-2007 18:17
Jestem za przywróceniem działalności komisariatu na Zabobrzu? Kto jeszcze? Może to da do myślenia naszym cienkim władzom.
~Mieszkaniec 31-05-2007 18:57
i tu macie racje. Policji w tymrejonie jak na lekarstwo. Naprawdę przydałby się ten Komisariat. Komu tak naprawdę przeszkadzał i czemu miało to służyć. To tylko Bóg wie i ...Rozmawiam z wieloma luźmi miezzkajcymi na tym Osiedlu. Sam w końcu tu mieszkam i zależy mi na tym. Ludzie bardzo żałują , że nie ma tu POLICJI. Wydaje mi się, ze sam posterunek w tym miejscu i działania policji były juz tym czynnikim , który wzbudzał strach wsród bandytów , rozbojarzy i innych, drobnych złodzijaszków. No , ale widocznie tak juz posatnowiono i szkoda. To se nie vrati jak mawiają Czesi.
~rumpel 31-05-2007 20:19
najwieksze osiedle mieszkaniowe w Jeleniej Górze bez komisariatu policji/bez komentarza/
~jeleniogórzanka 31-05-2007 20:20
Powinien być przywrócony komisariat. a nie tylko sporadyczne dyżury. Ja prawdę mówiąc już dawno nie widziałam w rejonie III zabobrza dzielnicowego na patrolu.
~jaro 31-05-2007 22:09
Nie ma Policji na Zabobrzu ! A pobliskie miejscowości: Jeżów Sudecki, Dziwiszów, Komarno, Siedlęcin,Janowice Wielkie, Czernica tam to wogóle Policji nie widać . A i na interwencje to jak jadą to z godzine.A jak byli na Zabobrzu to trwało 10–15 min.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Plac "Tęcza" gotowy

Pustostan po premierze

Od 7 lat nie działa winda w Muzeum Przyrodniczym!  

64 nowe zakażenia (aktualizacja)

Ulica Krakowska gotowa

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
184
Tak
40%
Nie
51%
Nie wiem
9%