MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

Pustka na torach

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Środa, 20 września 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 20 września 2006, 8:34
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Fot. Arkadiusz Piekarz
Szynobus miał wrócić na trasę, ale znów się zepsuł – doniosło w środowym wydaniu Słowo Polskie Gazeta Wrocławska. Mowa o pojeździe, który obsługuje linię Jelenia Góra – Lwówek Śląski.

Szynobus już raz był zepsuty. Polskie Koleje Państwowe obiecały, że po naprawie wróci na wspomniane torowisko, ale zapadła inna decyzja. Szynobus pojechał do Krakowa, gdzie woził pasażerów. Tam jednak znów się zepsuł i czeka na naprawę silnika.

Inny pojazd, który miał kursować z Jeleniej Góry do Lwówka i z powrotem, jeździ na tej linii sporadycznie. Bardziej potrzebny jest na trasie z Kamieńca Ząbkowieckiego do Legnicy.

PKP zapewniają, że pasażerowie nie zostają bez środka komunikacji: wożą ich autobusy komunikacji zastępczej.

Ludzie nie są tymczasem z tego powodu zadowoleni. Uważają, że autobus jest mniej wygodny, a zimą mogą pojawić się problemy. Autobusy często zakopują się w śnieżnych zaspach.

Zakład Przewozów Pasażerskich Polskich Kolei Państwowych zapewnił dziennik, że na początku października szynobus wróci na trasy w regionie jeleniogórskim. Przyszłość połączenia Jeleniej Góry z Lwówkiem jest zapewniona jednak tylko do 10 grudnia. Do tego czasu umowa z urzędem marszałkowskim nie zakłada likwidacji linii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wkrótce zegar wróci na "Majówkę"

Roboty na Dworcowej

Aktywni sąsiedzi

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~sainz 20-09-2006 8:44
Niech go naprawia na gwarancji, a swoja droga o jakis lipne te szynobusy jak tak sie psuja
~strzegor 20-09-2006 9:54
te szynobusy bydgoskiej pesy cały czas się psują. Urząd marszałkowski kupił buble i powinien wyegzekwować należną karę od producenta. I opracowac porządny rozkład na linii do Lwowka a nie 1x dziennie.
~on 20-09-2006 10:07
oddajcie pociągi osobowe do szklarskiej poreby , piekna trasa
~Wlenianka 20-09-2006 10:18
Proponuję zlikwidowanie tej pseudo lini kolejowej Jelenia Góra - Lwówek Śląski i zlokalizowanie tam scieżki rowerowej. Większy pożytek, mniej awaryjne środki transportu :)
~Yanec_BW 20-09-2006 10:40
Jak ten szynobus jeździł na trasie Jelenia Góra - Lwówek Śląski i jako jednyny to nie powinni go zabierać!!!
~Pieknie K... Pieknie 20-09-2006 11:39
w sobote zaplanowalem wycieczke rowerowa z Jeleniej Gory do Wlenia. Zachecony opowiadaniami o bardzo ciekawej chocby pod wzlgedem krajobrazowym linii kolejowej chcialem wrocic pociagiem. Wszedlem na strony pkp.pl. W rozkladzie odnalazlem kurs obslugiwany przez szynobus o 16:51 z Wlenia. Juz chcialem jechac, postanowilem jednak mimo zadnego ostrzezenia ani uwagi na stronie z tym kursem zadzwonic na informacje z pytaniem, czy w szynobusie mozna przewozic rowery. Jakiez bylo zdziwienie pani w informacji, o jakim ja szynobusie mowie, przeciez tam jezdzi zwykly zastepczy autobus...
~Jeleniogórzanin 20-09-2006 12:23
Zastanawiająca jest taka częsta awaryjność szynobusów i czasami mozna odnieśc wrażenie że ktoś je celowo uszkadza.Od lat szynobusy u nas wiecej stoją w naprawie, niz kursują po trasie. Być może jednak przyczyną awaryjnosci jest eskploatacja w tutejszych warunkach-gdzie przy katastrofalnym stanie torowisk, maszyniści są zmuszeni ograniczać prędkosć do minimum a to znowu przekałda się na zużycie części.Tak dzieje się na przykład w elektrycznych zespołach trakcyjnych czyli popularnych "żółtkach" gdzie przy zbyt małej prędkości spowodowanej ograniczeniami, przepalają się tzn opory unieruchamiąjac pociąg.Może w końcu ktoś wreszcie weźmie się za torowiska, doprowadzi je do stanu używalności umożliwiając normalną jazdę pociągów.
~artek 20-09-2006 12:49
PKP zawsze ma wymówke nierentowne, mało pasażerów , stara infrastruktura. ale wystarczy popatrzeć na sąsiadów Czechów.Na liniach lokalnych i na takim terenie jak kotlina jeleniogorska jezdzą stare szynobusy systemem wachadłowym i jakoś się nie psują i są pasazerowie . bo tam samorządy decydują o rozkładie jazdy na danym odcinku.A u nas planiści z Warszawy i obawiam się że nawet niewiedzą jak wyglądają miasta Lwówek śl. i Szklarska Poreba niespomne o Karpaczu piękne linie lokalne.
~bleeeeeeee 20-09-2006 16:40
badziewie z kosmosu kupili... nawet wyglądu to nie miało... zapewne wydali miliony na ten sprzęt, teraz ciągle stoi w naprawie, i posumowując wszystkie koszta jakie idą na naprawe, zapewne są też w milionach, bo oni zawsze w milionach liczą... zresztą sami chcieli
~Kasia 20-09-2006 17:14
jak kupują byle co za marne pieniądze to nie ma sie co dziwić że sie popsuło :]
~marek 20-09-2006 18:12
Jeżeli PKP przestawia sie na autobusy to niech zmieni nazwę na , powiedzmu, PKS Bis :-). A tak na powaznie: nie wszystko co tanie to jest dobre. Zakupy tańszego taboru to jest taka " małpia oszczedność" . Kupi się bubla, a potem sie dokłada i dokłada.To jest skandal!!
~marek 20-09-2006 18:18
Jeżeli szynobus sie psuje z winy producenta, to niech daja zastepczy tabor. Tak jak to robia w powaznych firmach samochodowych. Pasazerowie to nie bydło i maja prawo wybierac srodek lokomocji. Kiedy sie doczekany tego, że człowiek jest najwazniejszy i wszystkie działania powinny jemu służyć. Na przykładzie szynobusu widać jak szerzy sie "tumiwisizm" i brak jakiejkolwiek odpowiedzialności.
~artek 20-09-2006 20:36
Czy ktoś wie ile kosztuje komunikacja zastępcza na lini Jelenia GORA-Lwowek śl.?..... Ja wiem. za jeden miesiąc kursowania autobusow . Szynobus nowej generacji jeżdzilby dwa miesiące . Gdzie sens i logika. panowie planiści z PKP. do szkoły.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Strategia rozwoju

Debata o odpadach

Medale dla zasłużonych

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Pustostan po premierze

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
35
Tak
34%
Nie
63%
Nie wiem
3%