MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Punktualność autobusów (nie)monitorowana

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 29 stycznia 2012, 11:45
Aktualizacja: 11:45
Autor: Es
Fot. RED
Tablice systemu informacji elektronicznej zamontowane na sześciu przystankach Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego bywają zawodne.

Tak było dziś (niedziela) na przystanku przy Podwalu. Pasażerowie, którzy przyzwyczaili się już od działającej od grudnia ubiegłego roku nowinki i nawet ją polubili, tym razem musieli zerknąć w tradycyjny rozkład jazdy, bo elektroniczne „cudo” pokazywało czysty ekran…
Wprawdzie Miejski Zakład Komunikacyjny zastrzegał, że nowość może płatać figle, bo była w trakcie rozruchu, jednak po prawie dwóch miesiącach funkcjonowania wciąż do doskonałości sporo systemowi brakuje.

System, który pozwala na podanie rzeczywistego czasu przyjazdu autobusu na przystanek oraz na monitoring punktualności autobusów, został wprowadzony dzięki dofinansowaniu projektu modernizacji usług przewoźnika z funduszy unijnych programu RPO (40 procent z ponad dwóch milionów dwustu tysięcy złotych). Za te pieniądze uzupełniono tabor MZK o pięć nowych autobusów marki Solaris. Unowocześniono także myjnię autobusową na terenie zajezdni przewoźnika.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jest nowy skwerek

WOŚP prowadzi nabór wolontariuszy  

O rozpadających się górach

Komentarze (29) Dodaj komentarz

~pasazer 29-01-2012 11:50
nie działało już w sobotę
~xxx 29-01-2012 11:56
zakup solarisów to duży błąd firmy MZK
~jajo 29-01-2012 12:10
Co do punktualności... z przystanku z Zabobrza autobus o godz 8:30 ...więc od 8:15 już czekam. ....czeeeekaaaaammmmm !!!!! minęła 8:50... Pani z kiosku się wychyla i oznajmia że ten z godz 8:30 był o 8:10!!!! no i z buta do roboty... Gratuluję humoru kierowcom z MZK!!! nie pozdrawiam.
~ABC 29-01-2012 12:15
Może i błąd , ale jakiś krok do cywilizacji i XXI , Na razie Jelenia Góra to całkiem spora , ale niestety , wieś , która cofa się w rozwoju i w ,której nic się nie dzieje !!!.
~beeeczka 29-01-2012 12:38
Gdzie jest SKM ?!
~do beeeczka 29-01-2012 13:09
proszę cię , nie rozwalaj mnie , w tym mieście skm- ka??? :))) ,przy tych władzach miasta prędzej wrócimy i do koni pociągowych
~ 29-01-2012 13:49
Solarisy to niewypał ! Lepsze są już te ostatnie kupione Jelcze , oraz stare Autosany. Solarisy są głośne, niewygodne w przejściu między siedzeniami,ogólnie mówiąc BUBEL .
~PASAŻER 29-01-2012 13:51
NAJWYGODNIEJSZE SĄ MANY! NAWET UŻYWANE.
~ 29-01-2012 13:52
autobusy lini 3 potrafią spozniać się nawet 25 min. Niepamiętam żeby w ostatnim miesiącu przyjechał punktualnie
~ 29-01-2012 14:04
Do 13:51. Masz rację.
~3 29-01-2012 14:15
solarisy są świetne :)
~krzychuJG 29-01-2012 15:54
Taaa... Solarisy-dupopisy! Jak ktoś lubi podskakiwać na wybojach na twardej, niewyprofilowanej desce do prasowania obitej tkaniną, to nich sobie jeździ tymi solarisami. Solaris - autobus dla masochistów. To nie autobus - to porażka!
~dupa tam 29-01-2012 16:24
Gdzie jest SKM ?!
~ 29-01-2012 16:38
Wszystkie autobusy w mzk sa do d..y. A najgorsze to gumowce i migi.
d-_-b 29-01-2012 17:01
solarisy lubią się zapalić http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/warszawa/autobusy-solaris-plonace-pochodnie,1,3503763,wiadomosc.html
~ala 29-01-2012 18:55
linia nr 2 na Spółdzielcza żałosne /Do pracy i z pracy jedziemy jak w Chinach scisnieci nasz prezydent nawet nie wie jak nam dokopał. Nam ludziom w stworzonych obozach pracy. Gratulacje dla rządzącej ekipy. Potraficie ludzim przywrócić wiarę w człowieka???
~pasażerek 29-01-2012 20:02
No właśnie ciekawe kiedy autobusy zaczną jeździć wg rozkładu bo jak na razie jeżdżą jak chcą, nie można nic zaplanować, pisanie to MZK nic nie daje, zero reakcji.
~super system 29-01-2012 20:23
co z tego ze jest nowy fajny system informacyjni jak pokazuje on ze autobus za 1 min będzie a w rzeczywistości przyjeżdża po 15...
~thx1138 29-01-2012 20:32
i tak przy większości autobusów na tych ekranach zamiast tego za ile minut przyjedzie jest napisana godzina z rozkładu jazdy bo zamiast wyposażyć wszystkie autobusy w ten system to trzeba forsę zostawić na olbrzymie wypłaty dla setki trutni w garniturach
rymcycymcy 29-01-2012 20:41
Najlepsze były Ikarusy-przegubowce ! :) ...nawet używane. Fajnie stało się na środku, jak w wielkiej harmonii i można było balansować na zakrętach bez trzymanki ! :)
~juzek 29-01-2012 22:32
Gdzie jest SKM ?!
~Człowiek Koń 29-01-2012 23:56
Prawie cały transport MPK Poznań jest oparty na solarisach. mają nawet hybrydowego solarisa który był pierwszym hybrydowym autobusem w europie!! Są wygodne, mało awaryjne i nowoczesne. A tramwaj Solaris tramino to już w ogóle bajka. Jak się z przodu wsiada to końca nie widać! Jesteście wieśniaki co nawet polski nie widzieli. Najdalej jak byliście to chyba legnica!
~w.w 30-01-2012 7:34
Mogli iść śladem PKS oni zakupili używane mercedesy i jeżdzą nimi już kilka lat a cena zakupu to 3 Mercedesy a 1 solaris.
~Francio 30-01-2012 8:21
Jak zwykle notorycznie niektóre autobusy (zależy od kierowcy) z przystanków odjeżdżają 10-15 minut wcześniej pisanie do MZK nic nie daje i nic nie da bo ten który tam siedzi ładnych parę lat w ogóle mieszkańcami miasta się nie przejmuje!!!!!!!. I to nie jest fikcja tylko same FAKTY...
~GośćJG 30-01-2012 8:32
Panie i Panowie, Solaris robi bardzo dobre autobusy ale jak każda marka ma i tańsze modele jak i te bardziej "wypasione". U nas zakupiono jedne z najtańszych i niestety najbardziej doskwiera brak trzecich drzwi z tyłu do wysiadania. W godzinach szczytu trzeba przeciskać się do środkowych drzwi aby wysiąść. Z siedzeniami to nie przesadzajcie, to nie są autobusy miedzymiastowe a jak komuś za twardo to niech stoi :)
~ktosik 30-01-2012 9:00
Fajne są te tablice, lecz mają wadę, mianowicie nie pokazują spóźnienia autobusu. Wygląda to tak: np. autobus nr x odjazd za np 2 minuty,następnie odjazd za 1 minutę, odjazd o...... aż znika. Wychodzi, że autobusy jeżdżą punktualnie. Jeszcze jedno od pewnego czasu autobusy przestały jeździć punktualnie. Dotyczy to np. 6. Czy ktoś to kontroluje w MZK?
~ 30-01-2012 9:34
Jeśli chodzi o wpis wyżej, że "ostatnio autobusy jeżdżą opóźnione", to proszę się przyjrzeć podczas jazdy ile czasu autobus spędza na przystankach, bo kierowca sprzedaje bilety. Pasażerowie, by zwiększyć opóźnienie beztrosko rzucają kierowcy banknotami jak w Tesco, a ten dziubaka grosiki. Więc o punktualność nie może być mowy. Trzeba wybrać, albo handel, albo jazda!
~jeżozwierz1 30-01-2012 11:37
I znowu niedoskonała akcja MZK. Pieniądze wydane, przedmioty zamontowane, aktywność pracownicza odfajkowana. Pasażer odpuści i wszystko wróci do normy. NORMY, której nie da się już trawić. Autobusy przepełnione w godzinach szczytu, niektóre pojazdy brudne z matowymi szybami i zaniedbanymi reklamami, nerwowi kierowcy szukający drobnych przy sprzedaży biletów mimo informacji - "sprzedaż biletów tylko za odliczoną gotówkę". Bilety zdrożały , jakość usługi "pod psem" , pasażer znowu w roli poddanego.
~x 30-01-2012 12:08
od lat w okresie zimy autobusy lacza sie w stada jak wilki i wlocza sie po miescie. nic nowego. rozklady jazd wisza na sztuke.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Warsztaty modelarskie

Księżna Daisy von Pless o sobie samej

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Mają w nosie pieszych

Pożegnali Słońce

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
114
Tak
63%
Nie
35%
Nie wiem
2%