MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Puchatek wsparciem dla naszych pierwszoklasistów

Wiadomości: Kraj/Jelenia Góra
Środa, 18 września 2013, 7:55
Aktualizacja: 8:07
Autor: Org
Fot. Organizator
Na początku roku szkolnego warto zastanowić się, jak zapewnić bezpieczeństwo 25 tysiącom dolnośląskich pierwszoklasistów. Jelenia Góra wie, jak to zrobić. Szkoły podstawowe w mieście biorą udział w programie edukacyjnym "Klub Bezpiecznego Puchatka", który edukuje o bezpieczeństwie w szkole, domu, internecie i w drodze do szkoły.

- Do tej pory w poprzednich edycjach wzięło już udział 720 pierwszoklasistów z Jeleniej Góry. W zeszłym roku w akcji uczestniczyło 6 szkół, a w nich 210 uczniów – informuje Żaneta Hiszpańska z Klubu Bezpiecznego Puchatka.

Najbardziej aktywne szkoły, które brały udział w poprzednich edycjach: Zespół Szkół i Placówek Specjalnych, ul. Wolności 117, Jelenia Góra, Szkoła Podstawowa Nr 13, Piotra Skargi 19, Jelenia Góra, Szkoła Podstawowa Nr 6, Cieplicka 74, Jelenia Góra.

By wspierać rodziców pierwszoklasistów i poprawiać bezpieczeństwo ich dzieci powstał program edukacyjny „Klub Bezpiecznego Puchatka”, tworzony we współpracy z Biurem Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Akcja posiada patronat Komendanta Głównego Policji oraz wszystkich Kuratoriów Oświaty w Polsce. W roku szkolnym 2013/2014 odbędzie się jego V edycja.

Program w prosty i przystępny sposób przekazuje informacje o bezpieczeństwie na drodze, ale także pokazuje, jak uniknąć zagrożeń w szkole, w domu czy Internecie. -Program „Klub Bezpiecznego Puchatka” jest ceniony przez dolnośląskich nauczycieli klas I o czym świadczy liczba szkół przystępujących co roku do akcji. Tylko w poprzedniej edycji aż 13 000 dolnośląskich pierwszoklasistów z 410 szkół uczyło się bezpieczeństwa z „Klubem Bezpiecznego Puchatka”. Dlatego też już po raz piąty wraz początkiem roku szkolnego rozpoczynamy rekrutację szkół podstawowych do programu – wyjaśnia Joanna Olszowska, przedstawiciel firmy Maspex, organizatora programu.

Aby pierwszoklasista wziął udział w „Klubie Bezpiecznego Puchatka” wystarczy, że jego nauczyciel zgłosi szkołę do udziału na stronie internetowej www.bezpiecznypuchatek.pl. Dzięki temu do szkoły zostanie wysłany atrakcyjny i bezpłatny zestaw edukacyjny. W każdym z nich nauczyciel otrzyma scenariusze lekcyjne, materiały ilustracyjne i dydaktyczne oraz płyty CD z filmami edukacyjnymi, dzieci otrzymają książeczki z ćwiczeniami i zabawami, dzięki którym utrwalą zdobytą wcześniej wiedzę. W ramach programu przewidziano również materiały edukacyjne dla rodziców. Specjalnie dla nich przygotowano broszury informacyjne na temat bezpieczeństwa ich dzieci.

Nauczyciele podkreślają, że: „Klub Bezpiecznego Puchatka” to gwarancja materiałów edukacyjnych na wysokim poziomie merytorycznym, które w jasny i atrakcyjny sposób przekazują wiedzę o bezpieczeństwie. Na pewno warto wziąć udział w tym projekcie – rekomenduje Wioletta Krzyżanowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 323 im. Polskich Olimpijczyków w Warszawie.

W ramach programu, w dniach 18 – 22 listopada odbędzie się Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa dla Pierwszoklasistów. Pierwszoklasiści będą mogli wówczas sprawdzić swoją wiedzę o bezpieczeństwie na drodze, w szkole, w domu czy w sieci.

Do tej pory w akcję zaangażowano ponad 600 000 pierwszoklasistów z całej Polski. A swoim zasięgiem „Klub Bezpiecznego Puchatka” obejmuje już 60% szkół podstawowych. Więcej informacji o programie oraz o tym jak zadbać o bezpieczeństwo pierwszoklasistów można znaleźć na stronie internetowej www.bezpiecznypuchatek.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wręczyli stypendia najzdolniejszym  

GIS Day w szkole

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~~~Agi 18-09-2013 16:52
A władze państwa mówią o niżu demograficznym, a tu proszę ilu pierwszoklasistów, liczby mówią same za siebie!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zlikwidują szkołę w Sosnówce?  

O jeleniogórskim rynku

Najzdolniejsi młodzi Dolnoślązacy – wkrótce gala

Konferencja GPW tuż–tuż

Rejs Pogorią – są jeszcze miejsca

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
732
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
8%