Zalogowanych: 5

Karpacz: Pucharowe zwycięstwo

Niedziela, 29 września 2019, 21:57
Aktualizacja: 22:00
Piłkarki ręczne Karkonoszy Jelenia Góra nie miały żadnych problemów, aby w jedynym meczu fazy wojewódzkiej Pucharu Polski pokonać rywalki. W niedzielny wieczór (29 września 2019 r.) w hali Dolnośląskiego Zespołu Szkół pokonały Handball Wrocław 34:18.

Jeleniogórzanki musiały rozegrać mecz o wojewódzki Puchar Polski w hali przy ul. Gimnazjalnej 6A w Karpaczu, bowiem obiekt przy Złotniczej był zajęty na potrzeby turnieju tańca. Większość zawodniczek znała jednak tę halę, bowiem rozegrały w niej wiele meczów.

Od początku spotkania dominowały podopieczne Dili Samadovej, które od stanu 8:5 w 12. minucie włączyły kolejny bieg i odjechały rywalkom. W 18. minucie było już 15:5, a do przerwy 21:8. Było już jasne, kto sięgnie po puchar... którego Dolnośląski Związek Piłki Ręcznej nie zapewnił, ale jest chociaż przepustka do fazy centralnej rozgrywek, w której nasz zespół może się zmierzyć z ekipą z zawodowej Superligi. W drugiej połowie na parkiecie grały głównie najmłodsze zawodniczki, które będziemy oglądać w zespole rezerw w rozgrywkach II ligi oraz juniorek. Ostatecznie Karkonosze zwyciężyły 34:18 notując pierwsze zwycięstwo w oficjalnym meczu pod szyldem biało-niebieskich.

Karkonosze Jelenia Góra - UKS Handball-28 Wrocław 34:18 (21:8)

Karkonosze: Michalewicz, Grabarczyk - E. Kowalik 8, Drozdowska 5, Dubiel 4, Kowalska 4, Weber 3, Kanicka 3, Starczyk 2, Grzejszczak 2, Kołecka 2, Mazurkiewicz 1, Bielecka, Klimaszewska, Wrotniewska.
UKS: Lipiec, Żuk - Jabczanik 9, Kuriata 2, Łuszczyńska 2, Sowa 2, Gołąb 1, Wałowska 1, Milczarczyk 1, Szymkowiak, Krasowska, Fryśna, Gruberska, W. Kowalik, Szczepankiewicz.
Kary: 8 minut (Karkonosze) - 4 minuty (UKS)
Widzów: 100.

W najbliższą sobotę (5 października 2019 r.) szczypiornistki Karkonoszy w ramach 3. kolejki I ligi podejmą w hali przy ul. Złotniczej MKS PR Gniezno. Z kolei o godz. 18:00 na murawie zagrają piłkarze nożni, których czeka niezwykle ważne starcie z wiceliderem IV ligi (gr. zachodniej), czyli rezerwami Chrobrego Głogów. Na oba mecze obowiązuje jeden bilet w cenie 5 zł.