MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Puchar Tymbarku: Drugie miejsce piłkarzy z Leśnej

Wiadomości: Świdnica
Sobota, 18 kwietnia 2015, 0:26
Aktualizacja: Sobota, 18 kwietnia 2015, 13:12
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. użyczone
Świdnica po raz kolejny była gospodarzem jednej z ważniejszych imprez w świecie dziecięcej piłki nożnej. W czwartek (16.04) na dobrze przygotowanym stadionie rozegrał się emocjonujący i prestiżowy Finał Dolnego Śląska w Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. To największy turniej piłkarski dla dzieci w Europie, który istnieje od już 14 lat, a w którym do tej pory wzięło udział ponad 700 tysięcy dziewcząt i chłopców.

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Smolniku ponownie potwierdziła w tym turnieju, że należy do czołówki najlepszych drużyn Dolnego Śląska w piłce nożnej. - W ubiegłym roku zdobyliśmy 5 miejsce, a w tym roku reprezentacja naszej szkoły zajęła wysokie 2. miejsce - relacjonuje trener Mariusz Sidor.
Uczniowie pod jego opieką pokonali największych faworytów z województwa, po drodze wykluczając tak mocne drużyny, jak KGHM Lubin, Javoria Jawor, czy też ,,Kusy Bolesławiec". który w ubiegłorocznej edycji był zwycięzcą. 

Zawodnik SP LTS Leśna Adrian Kuźniar zdobył tytuł króla strzelców turnieju.
W finałowym pojedynku, który prowadził do Warszawy uczniowie z Leśnej przegrali z Polonią-Stalą Świdnica. - Pojawiła się radość i płacz naszych dzieci, bowiem zostaliśmy w tych rozgrywkach wicemistrzami Dolnego Śląska - powiedział Mariusz Sidor. Serdeczne gratulacje. Jesteśmy dumni z naszych uczniów. Cieszymy się z sukcesu, który jest efektem pracy trenerów, determinacji rodziców oraz pasji dzieci - dodał opiekun młodych piłkarzy.

Wszyscy zawodnicy reprezentujący naszą szkolę trenują w Szkółce Piłkarskiej LTS Leśna. Szkołę pod opieką trenera Mariusza Sidora reprezentowali: Sławomir Teske , Olivier Stelzer, Jakub Jakubczyk, Juliusz Isko, Adrian Kuźniar, Przemysław Fedorowicz, Juliusz Isko, Antoni Majewski, Konrad Wygasz i Przemysław Mańkowski.
- Gratulujemy naszym uczniom sukcesu, cieszymy się wspaniałą sportową postawą i godnym reprezentowaniem Szkoły w Smolniku.
Serdeczne podziękowania składamy dla Pana Andrzeja Stelzera i Radzie Rodziców SP Smolnik za pomoc w organizacji wyjazdu na turniej. Firmie Bielawa za bezpieczny transport - dodał na zakończenie Mariusz Sidor.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

Konkurs na dotację dla klubów ligowych

Sięgnęli po medale w siatkówce plażowej

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Szansa na remont "zameczku"

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
465
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
13%