MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 24 września
im. Gerarda, Teodora

Puchar Świata w narciarstwie klasycznym razem z Czechami

Wiadomości: Region
Piątek, 1 lutego 2013, 10:44
Aktualizacja: 10:47
Autor: DUM
Już jutro (2 lutego) w Harrachovie zostanie podpisane porozumienie, na mocy którego Polacy i Czesi będą wspólnie działać na rzecz organizacji organizacji zawodów Pucharu Świata w narciarstwie klasycznym w 2016 roku. Formuła zakłada organizację skoków narciarskich w Harrachovie, a biegów na Polanie Jakuszyckiej.

- Porozumienie zostanie zawarte pomiędzy: Polskim Związkiem Narciarskim, Województwem Dolnośląskim, Szklarską Porębą oraz Czeskim Związkiem Narciarskim, Krajem Libereckim i Harrachovem. W najbliższą sobotę, w godzinach 11-13.00, a więc tuż przed  konkursem w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich w Harrahovie, odbędzie się spotkanie wszystkich stron porozumienia, podczas którego zostanie podpisany dokument. Swoje podpisy złożą na nim między innymi: Apoloniusz Tajner, prezes PZN, wicemarszałek Dolnego Śląska Jerzy Łużniak, burmistrz Szklarskiej Poręby Grzegorz Sokoliński oraz Lukas Sobotka, prezes Czeskiego Związku Narciarskiego – informuje Anna Czujko z Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Bliskie położenie Szklarskiej Poręby i Polany Jakuszyckiej (miejsca rozgrywania zawodów w narciarstwie biegowym) oraz Harrachova – dysponującego skocznią narciarską, predysponuje te miejscowości do wspólnej organizacji zawodów Pucharu Świata. Z tego względu, zgodnie z porozumieniem, które zostanie podpisane w sobotę,  polski i czeski związek narciarski złożą wspólnie wniosek do Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) o wspólną organizację zawodów Pucharu Świata (Nordic Festival) w Harrachovie i Szklarskiej Porębie w styczniu 2016 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

To było bezpieczne?

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~Romek 1-02-2013 14:06
Po jaką cholerę znów pchać się w ten puchar świata. Ledwo się Szklarska podniosła finansowo po poprzednim pucharze i jeszcze jej mało. Nie rozumiem tego - PZN wypnie pierś po ordery za wspaniałe zawody a mieszkańcy regionu będą dźwigać te zawody przez najbliższe kilka lat. Grzesiek zastanów się !!!!!!!
~kassss 1-02-2013 14:45
Narciarstwo klasyczne ?
~ 1-02-2013 17:09
Pięć milionów na Puchar Świata ani złotówki na turystykę.Skandal
~ 1-02-2013 19:04
A gdzie zaproszenie dla mieszkańców Szklarskiej Poręby, czyżby burmistrz obawiał się tłumu rozentuzjazmowanej gawiedzi.Kto i ile tym razem wyłoży na organizację PŚ.Ile na rozbudowę Polany wyłoży Ministerstwo Sportu a ile mieszkańcy miasta?Cisza jak przed burzą,wygląda na to,że władze miasta po raz kolejny postawią nas pod murem (porozumienia a więc zobowiązania a więc realizacja a wiec kredyty a więc spłaty a wiec brak pieniędzy na ......).
~pisiek 1-02-2013 21:30
Popieram świetny pomysł, ale żygać mi się chce jak czytam same pesymistyczne opinie , jednak jesteśmy stworzeni do narzekania oj naród popadł w depresje
rymcycymcy 1-02-2013 22:20
21:30 | ~pisiek | ...pamiętaj jednak Piśku, że RZyga się przez dwie literki na początku ! :) ...bo będzie z Ciebie PIsiak ...a nie PIsiek ! ;)
~ 2-02-2013 8:00
A jednak kundle się rozszczekały. Dziwne, że mocni w gębie w internecie, a w realu zwijacie ogony i chowacie się za płotami. Kilka dni temu była sesja rady miasta, podczas której poruszany był temat Pucharu Świata. Dlaczego nie przyszliście zadać te wasze skomlenia? A może wówczas dowiedzielibyście się, że miasto nie będzie finansować tych zawodów? I kurcze nie byłoby możliwości ujadać w internecie.
~Zaproszona 2-02-2013 9:59
Do Anonima z 19.04 Zaproszenie na sesję mieliśmy/miałyśmy na oficjalnych poortalach miejskich i innych społecznosciowych. Grupowo i indywidualnie. Chyba obu/obojgu nas nie było. Nie skorzystaliśmy/łyśmy. Na skoki w Harrachowie reklama jest na po...lach miejskich i SzP i innych. Cały program z cennikami. Informacja o podpisaniu porozumienia, a więc co, gdzie, z kim, kiedy jest. Czuję się zaproszona. Pewnie nie będę tam. Mój wybór. A więc nie obrażam się.
~ 2-02-2013 11:43
Ostatnia sesja -mieszkańców osób 5.Najwyraźniej te zaproszenia działają na innych podobnie jak na mnie.Porządek obrad to min." 1. Sprawozdanie Prezesa Spółki „Sport” z bieżącej działalności spółki.", na stronce spółki www.sport.szklarskaporeba.pl - wydarzenia- ostatni wpis z dnia 24 lutego 2012 roku !!!!!!!. Chopy jaja sobie robicie cy co ?
~ 2-02-2013 11:48
I jeszcze jedno jeżeli nie miasto będzie finansować organizację następnych PŚ i rozbudowę Polany to kto? Proszę o informacje kto i ile, bo chwilowo to posiadam taką,że sponsorzy zwijają żagle i nie ma pieniędzy na utrzymanie niektórych tras biegowych( pod ściemnicą ostatnia odsłona ).
~ 2-02-2013 13:00
Kotuś. Zadaj burmistrzowi pytania. Ale mądrze, by znów nie musiał ci odpisać, że masz problemy w rozumieniu podstawowych pojęć i faktów :D :D :D
~ 2-02-2013 13:25
Kotuś. Zadaj burmistrzowi pytania. Ale mądrze, by znów nie musiał ci odpisać, że masz problemy w rozumieniu podstawowych pojęć i faktów :D :D :D
~ 2-02-2013 13:57
Kotuś. Zadaj burmistrzowi pytania. Ale mądrze, by znów nie musiał ci odpisać, że masz problemy w rozumieniu podstawowych pojęć i faktów :D :D :D
~@ 2-02-2013 22:23
Chyba Kotuś zrozumiał za pierwszy mrazem... Ale jeśli po trzykroć - to z pewnością!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wybiorą sołtysa

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Solidarność samorządowców w zakresie turystyki

Sadzą las

Informacja wojewody ws koronawirusa (aktualizacja)

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
858
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%