MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 27 września
im. Kosmy, Damiana

Puchar Świata na sto procent!

Wiadomości: Polana Jakuszycka
Piątek, 17 stycznia 2014, 1:30
Aktualizacja: 1:31
Autor: Org
Fot. archiwum
– Jesteśmy po inspekcji FIS–u. Zawody Pucharu Świata na pewno się odbędą! – powiedział w czwartek marszałek województwa dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec. Przyjechał na Polanę Jakuszycką w Szklarskiej Porębie, by zobaczyć ostatnie przygotowania do rywalizacji o Puchar Świata w narciarstwie biegowym, która odbędzie się 18 i 19 stycznia.

Gdy był około południa na Polanie Jakuszyckiej, prószył śnieg, a dziesiątki ludzi uwijały się przy zwożeniu śniegu i rozsypywaniu go na trasie Pucharu Świata.

- Warto tu przyjechać na te zawody, choćby dlatego, że dzisiaj Jakuszyce to prawdopodobnie jedyne miejsce w Polsce, gdzie można zobaczyć prawdziwą zimę – mówił marszałek. - Rzadko widzi się wprawdzie na Polanie Jakuszyckiej wywrotki, które przywożą śnieg z lasu, ale śnieg pada, temperatura jest ujemna. Zawody na pewno się odbędą. Atmosfera będzie świetna, to jest miejsce, gdzie zobaczycie zimę! Trzeba tu być!

Śnieg więc jest, zawody są pewne na 100 procent, a walka organizatorów i niezwykle ofiarnych wolontariuszy jest prowadzona teraz o jak najlepsze warunki. Przedstawiciele FIS-u obeszli w czwartek trasę i zwrócili uwagę na miejsca, gdzie trzeba jeszcze nawieźć sporo śniegu. Brakowało około tysiąca metrów sześciennych. Trasy muszą być gotowe na oficjalny trening – w piątek przed południem. Wszyscy dokonują wręcz heroicznych wysiłków, by zdążyć. Nawet burmistrz Szklarskiej Poręby Grzegorz Sokoliński jeździł od rana po okolicy i szukał większych ilości czystego śniegu. Znalazł go całkiem sporo na Rozdrożu Izerskim i w kilku innych miejscach.

W walce o śnieg przede wszystkim chodzi o zapewnienie dobrej trasy dla niedzielnych biegów na 10 i 15 km techniką klasyczną. Dziesiątka klasykiem to przecież koronny dystans Justyny Kowalczyk, która właśnie w niedzielę będzie mieć urodziny.

Reprezentacje zjeżdżają do Szklarskiej Poręby. Opady śniegu, wprawdzie niewielkie, ale i tak bardzo cenne, zmieniły wreszcie scenerię Gór Izerskich i Polany Jakuszyckiej na zimową.

- Pokażemy całemu światu piękną Polskę! - zapowiada Jacek Jaśkowiak, wiceprzewodniczący Komitetu Organizacyjnego PŚ w Szklarskiej Porębie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Porządki przy cmentarzu

Poznaliśmy mistrzów Jeleniej Góry

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~kibic 17-01-2014 16:53
Szklarnia pusta,wszyscy kibice na skokach w Wiśle(czwartek) i w Zakopanem (sb/nd).Termin zawodow tragiczny.
~zaako 17-01-2014 18:26
Sokoliński z torbami to nasze miasto puści.Za 2 dni nikt nie będzie pamiętał o jakimś pucharze świata.To nie Karpacz czy Harrachov.Powinni go rozliczyć za straty wielomilionowe w budżecie miasta.
~j23 17-01-2014 19:35
a .......Szklarskiej Porebie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Harcerze z nową siedzibą

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Zwycięstwo Polski w Karpaczu

Więcej przystanków kolejowych na żądanie

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
972
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
3%