Czytających: 9263
Zalogowanych: 12

Dolny Śląsk: Puchar Ślęzy z mapą i kompasem

Czwartek, 31 maja 2007, 0:00
Z workiem medali powrócili biegacze na orientacje z klubu MKS Paulinum Jelenia Góra z Pucharu Ślęzy

Organizatorami zawodów, które miały rangę Mistrzostw Dolnego Śląska byli klub Śląsk Wrocław oraz Dolnośląski Związek Biegów na Orientacje. Na starcie zmagań stanęło około 160 biegaczy z klubów z całego regionu m.in. z Wrocławia, Oleśnicy, Iwin, Twardogóry i Boguszowa Gorc. Trasy jakie przygotowali dla nich organizatorzy zawodów w masywie Raduni były bardzo ciężkie i o dużym przewyższeniu. Wytyczono je w terenie górzystym, z licznymi skałami. W rywalizacji przeszkadzał dodatkowo mocno padający deszcz.

W tych trudnych warunkach znakomicie wypadli biegacze na orientacje z klubu Paulinum Jelenia Góra. W kategorii wiekowej M – 16 zwyciężył Łukasz Mostek, a czwarty był Rafał Matyja. W kat. M – 18 jeleniogórzanie zajęli całe podium, a na jego najwyższym stopniu stanął Paweł Konieczny. Kolejne miejsca zajęli Jakub Dzioba i Kamil Szafrański. W kat M-12 bezkonkurencyjny był Mateusz Dzioba. Listę czołowych lokat biegaczy z Paulinum podczas Pucharu Ślęzy uzupełniają: trzecie miejsce w kat M – 221 Michała Nowaka oraz czwarte Wiktorii Wierzby w kat. M-10 oraz Tadeusza Matyji w kat. M – 14. Trenerami jeleniogórskich zawodników są: Damian Dutkiewicz oraz Romuald Ożarski