MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Puchar Karkonoszy rozegrany

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 7 lipca 2009, 19:31
Aktualizacja: 19:33
Autor: Mar
Fot. Mar
Dziesięć dni, od 25 czerwca do 5 lipca trwał tegoroczny, 5 Szybowcowy Puchar Karkonoszy i Mistrzostwa Dolnego Śląska. Mimo katastrofalnej wręcz pogody udało się przez te dni trafić w dni, kiedy możliwe były starty. Nie udało się dokończyć wyścigu 29 czerwca, gdy żaden z zawodników nie pokonał minimum, jakim jest przelot 100 kilometrów.

- Zawody polegają na tym, że zawodnik musi przelecieć wyznaczoną trasę w jak najkrótszym czasie, wykorzystując warunki termiczne – wyjaśnia sędzia główny zawodów, Dariusz Cisek – gdy zawodnicy mogli już wystartować, mieli do pokonania różne trasy, każda o długości ponad 100 kilometrów. Na szczęście kilka dni kiedy mało padało pozwoliły rozegrać nam wszystkie zaplanowane konkurencje.

- To jest nasza impreza, przez nas wymyślona i u nas rozgrywana – mówi dyrektor Aeroklubu Jeleniogórskiego, Jacek Musiał – Pogoda nas nie rozpieszczała, a najgorsze były ciągle burze. Jednak humory dopisywały a zawodnicy cierpliwie czekali na starty. Stawiło się ponad 20 zawodników, w tym dwie załogi z Czech. Latamy nad górami i często zapuszczamy się na czeską stronę co dla zawodników jest wielką atrakcją. Przyjechali zawodnicy z całej Polski, między innymi ze Szczecina, Warszawy i Wrocławia.

Zawody dofinansował urząd miasta Jelenia Góra oraz partner aeroklubu wrocławski port lotnicy Kopernicus.

Klasyfikacja końcowa. Puchar Karkonoszy wygrał Marek Jóźwiński z Aeroklubu Jeleniogórskiego, drugi był Krzysztof Cisek również z AJ, trzecie miejsce zajął Łukasz Kornacki z Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej.

W Mistrzostwach Dolnego Śląska w klasie klubowej A triumfował Marek Jóźwicki, natomiast w klasie klubowej B najlepszy był Krzysztof Cisek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Motocykliści dla Niepodległej

Wypadek przy baniakach  

Świętują Niepodległość

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~olo 8-07-2009 10:05
No to już wiem czemu padało
~ 9-07-2009 11:38
padało jak zawsze;/
~Ciekawy 9-07-2009 21:06
Cisek ? czy to nie ten bohater który rok temu rozbił szybowiec? To jemu pozwolono dalej latać ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mikołajkowe zmagania siatkarskie

Udany Piknik Strzelecki

Puchar makroregionu Oyama

Studium na początek

Radni KO przeciw kupcom?

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
830
Tak
63%
Nie
30%
Nie wiem
7%