Czytających: 10524

Jeżów Sudecki: Puchar dla Karkonoszy!

Czwartek, 29 kwietnia 2021, 9:59
Aktualizacja: 10:00
Po 5 latach przerwy Karkonosze Jelenia Góra zdobyły okręgowy Puchar Polski. W meczu finałowym rozegranym w Jeżowie Sudeckim, biało-niebiescy pokonali miejscowego Lotnika 1:0. Gola na wagę triumfu zdobył Serhii Taran.

Jeleniogórzanie byli zdecydowanym faworytem tego meczu i już w 12. minucie udowodnili, że nie bez przyczyny - wówczas gola zdobył Serhii Taran. W kolejnych minutach kibice zgromadzeni wokół ogrodzenia stadionu nie mieli zbyt wielu okazji do emocji. Dopiero przed przerwą kapitalną okazję mieli gospodarze - w okolicach linii pola karnego o piłkę powalczył Górski, który zagrał głową do Suchaneckiego, a ten w pojedynku jeden na jeden musiał uznać wyższość bramkarza Karkonoszy - Fościaka. Po zmianie stron również nie było zbyt wielu okazji bramkowych, w sumie - w ciągu całego spotkania oba zespoły miały po dwie bardzo groźne sytuacje, z czego golem zakończyła się tylko akcja Tarana z początku meczu. Mimo usilnych prób gospodarzy, aby wyrównać stan meczu, więcej bramek nie padło i po końcowym gwizdku to Karkonosze cieszyły się ze zdobycia pucharu.

Lotnik Jeżów Sudecki - Karkonosze Jelenia Góra 0:1 (0:1)

Lotnik: Jarosz - Suchanecki, Piwiński, Niemirski (81' Zawadzki), Łozowski, Kieć, Górski, Górgul, Białkowski, Saniuk, Madej.
Karkonosze: Fościak - Lekszycki (72' Ranecki), Kuźniewski, Firlej, Czerwiński (80' Tokarz), Wawyrzniak, Sutor (75' Niemienionek), Młodziński (61' Sołtysiak), Kocot, Bębenek (61' Gargas), Taran (90'+2).

Biało-niebiescy wywalczyli awans do wojewódzkich półfinałów, gdzie zagrają z jednym ze zwycięzców pozostałych okręgów. Półfinał zaplanowano na 12 maja br., a finał na 26 maja.