Puchar Dami dla Mar–Matu

Poniedziałek, 20 kwietnia 2009, 11:16
Aktualizacja: 11:22
Autor: ahawer
Minęły dwa tygodnie od rozegrania finałowych meczów VI edycji Jeleniogórskiej Ligi Biznesu, a chętnych do gry w halową piłkę nożną nie brakuje.

W sobotę 18 kwietnia w hali przy ul. Złotniczej został rozegrany mini turniej piłkarski o Puchar TV Dami, do którego obok ekipy naszej lokalnej telewizji zostały zaproszone zespoły Mar-Matu i Jelenia Plast.

Turniej został rozegrany systemem "każdy z każdym" a swoistym smaczkiem był mecz Mar-Mat - Jelenia Plast określony przez samych uczestników spotkania jako pierwsze piłkarskie jeleniogórskie derby producentów plastików.
I jak na derby przystało oba zespoły przystąpiły do tego prestiżowego meczu bardzo skoncentrowane.

Co prawda już w 4 minucie po strzale Dariusza Michałka Mar-Mat objął prowadzenie, lecz ambitna gra piłkarzy Jelenia Plast pozwalała przypuszczać, że wyrównanie będzie tylko kwestią czasu. Jednak na 3 minuty przed końcem po kontrze Mar-Matu Rauf Jemai zdobył drugą bramkę dla niebiesko-czarnych a minutę później Artur Rozkoszny po kolejnej kontrze ustalił wynik na 3-0 i tym samym Mar-Mat zdobył tytuł najlepszej drużyny futbolowej wśród producentów plastików w Jeleniej Górze. Jak długo będzie dzierżawił ten tytuł nie wiadomo, gdyż piłkarze Jelenia Plast już zapowiedzieli, że chcą rychłego rewanżu.
Oprócz pojedynku "plastikarzy" odbyły się również pozostałe dwa mecze z udziałem zespołu reprezentującego TV Dami, w którym gościnnie wystąpili piłkarze znani z występów w zespole Przyjaciół Gola: Piotr Lizak i Janusz Sędziak.
W pierwszym meczu ekipa naszej lokalnej telewizji zmierzyła się z Jelenia Plast. Mecz zakończył się wynikiem remisowym 2-2 a wyrównująca bramka dla TV Dami padła w ostatnich sekundach meczu po świetnej akcji w/w dwójki zawodników i perfekcyjnej główce Janusza Sędziaka.

W spotkaniu z Mar-Matem ambitni piłkarze TVD nie mieli już tyle szczęścia. W całym meczu widać bylo wyrażną przewagę "niebiesko-czarnych" jednak bardzo długo Mar-Mat prowadził tylko jedna bramkę 2-1. W ostatnich dwóch minutach Marek Cichosz i Rauf Jemai zdobyli jednak bramki, które potwierdziły dominację Mar-Matu nie tylko w tym meczu, ale i w całym turnieju.
Tak więc zwycięzcą turnieju i zdobywcą Pucharu TV Dami, z kompletem 6 punktów, został zespół Mar-Matu a grający manager tego zespołu i jednocześnie właściciel firmy Mar-Mat - Dario Maran odebrał puchar z rąk Marzeny Bontruk - Dyrektor Marketingu TV Dami.
Organizatorem turnieju była Szkółka Piłkarska GOL Jelenia Góra.