Jelenia Góra: Pub Gol zwycięża w derbach

Poniedziałek, 6 października 2008, 17:43
Aktualizacja: 18:17
Autor: Mateusz Banaszak
Pub Gol znów wygrał, tym razem po zaciętym meczu z Chojnikiem Jelenia Góra w derbowym pojedynku A–klasowych rozgrywek.

Gospodarze tego spotkania – Pub Gol Jelenia Góra przystąpił do tego spotkania bardzo pewny siebie i pewny gładko zdobytych punktów. Niestety piłkarze Chojnika postawili twarde warunki i gdyby nie doświadczenie i opanowanie zawodników Pub Gola mecz mógłby skończyć się na niekorzyść piłkarzy ze Złotniczej.

W pierwszej połowie jedni i drudzy atakowali, ale tylko popodpieczni Lecha Walczaka schodzili na przerwę zadowoleni. Do bramki gości trafił Jacek Hobgarski nie dając żadnych szans Tomaszowi Niemcowi.

Goście dopiero w drugiej połowie poważnie zagrażali bramce rywala. Zmasowane ataki raz lewą raz prawą stroną boiska nie przynosiły zamierzonych efektów. Brak skuteczności i nerwy dawały znać o sobie zarówno jednym i drugim. Piłkarze Chojnika nie potrafili skończyć akcji celnym strzałem a gospodarze chcąc wyprowadzić kontrę , tracili piłkę już na własnej połowie wprawiając w obłęd swojego trenera.

W końcu ciepliczanie dopięli swego. W 72 minucie z lewej strony boiska strzelał Sławomir Sopinka, piłka spotkała na swojej drodze Michała Gadzimskiego, który główką skierował piłkę do siatki rywala i zrobiło się 1:1

Mecz znów rozpoczynał się od początku, ale opanowanie i zaangażowanie piłkarzy Pub Gola szybko przyniosły efekty. Pub Gol szybko podniósł się po straconej bramce i przeprowadził bardzo groźną akcję. Akcję środkiem boiska próbował zakończyć Pietrzykowski, lecz trafił piłką w bramkarza, ta odbiła się i trafiła pod nogi Jacka Hobgarskiego, który strzałem na pustą bramkę ustalił wynik spotkania. Chojnik zaciekle atakował do ostatnich minut, lecz ani Dariusz Michałek ani Jacek Gadzimski nie byli w stanie pokonać dobrze spisującego się w tym meczu Andrzeja Ambrożego

Pub Gol Jelenia Góra – Chojnik Jelenia Góra 2:1 (1:0)
Żółte kartki : Chojnik – Kwiatkowski 42’/ Pub Gol – Ochlik 55’, Wojciechowski 86’

Pub Gol: Ambroży – Ochlik, Pieroń, Grunwald, Grzyl (70’ Gawroński), Bakaszyński, Dutka, Żegota (70’Wojciechowski), Zieliński ( 70’Bakalarczyk), Hobgarski, Pietrzykowski

Chojnik: Niemiec – Kwiatkowski, Modrzyk, Kaliszczak ( 46’Sikorski) , Sopinka, Jurkiewicz, Michałek, Szymczak, Kołodziej, Gadzimski, Pakosz