MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pub Gol w Babylon Cup 2009

Wiadomości: Jaromerz/Czechy
Wtorek, 7 lipca 2009, 19:14
Aktualizacja: 19:16
Autor: Radek / Chudy
W ubiegły weekend 4.07 – 5.07 w czeskiej miejscowości Jaromerz rozegrany został turniej Babylon Cup 2009. W rozgrywkach zagrało łącznie 65 zespołów podzielonych na 13 pięciozespołowych grup. Wśród nich znalazł się Pub Gol Jelenia Góra.

Mecze turnieju rozgrywane były systemem 2x12 minut i odbywały się łącznie na 9 wydzielonych placach gry w bardzo dobrze utrzymanym kompleksie sportowym, którego gospodarzem jest drużyna Jiskry Jaromerz. Zespoły złożone były z 4 zawodników.

W swoim pierwszym meczu piłkarze Pub Gol mimo miażdżącej momentami przewagi zaledwie zremisowali z drużyną Pojizeraci 2:2, przegrywając do przerwy 2:1. Gole dla jeleniogórskiej drużyny strzelili w tym spotkaniu Radosław Dutka oraz występujący gościnnie Krzysztof Józefiak.

W drugim meczu jeleniogórzanie spotkali się z drużyną Bukvice Vysoke Myto i gładko wygrali 7:3 prowadząc do przerwy 3:1. Strzelcami bramek dla Pubowiczów byli: Wyderkowski (x4), Gawroński, Wojciechowski, Dutka.

Trzeci mecz to rywalizacja z zespołem LSC Crickets HK. W spotkaniu, w którym nie brakowało emocji do samego końca więcej szczęścia mieli Czesi, którzy wygrali z podopiecznymi Lecha Walczaka 2:1, ustalając wynik meczu już do przerwy. Jedyne trafienie dla jeleniogórzan zanotował Wojciechowski.

W ostatnim meczu grupowym, decydującym o awansie do dalszej fazy turnieju jeleniogórzanie po strzale Dutki szybko objęli prowadzenie, którego już nie oddali do przerwy. Po wznowieniu gry na 2:0 podwyższył Jakub Wyderkowski i wydawało się, że Pub Gol gładko wygra. Niestety szybko strzelony gol kontaktowy podziałał na zawodników AC Tango Liberec bardzo mobilizująco i już po chwili było 2:2. W następnych minutach Pub Gol stracił zawodnika, ponieważ czerwoną kartkę otrzymał Sebastian Bakaszyński i Pubowicze musieli radzić sobie we trzech w polu. Wychodziło im to całkiem nieźle biorąc pod uwagę fakt, iż w końcówce meczu wyprowadzili kontratak zakończony celnym strzałem Ambrożego. Jednak radość z ponownego prowadzenia nie trwała długo, bo prowadzący to spotkanie sędzia gola postanowił nie uznać uważając, że bramkarz Pub Gola zagrał wślizgiem (zabraniał tego regulamin). Decyzja ta spotkała się z protestami jeleniogórzan i sędzia chcąc uspokoić sytuację wykluczył z gry kolejnego zawodnika naszej drużyny. Tym razem był to Wojciechowski.
Grający we dwóch przeciwko czterem rywalom Pubowicze nie mogli tego meczu wygrać, a na domiar złego rzutem na taśmę drużyna z Liberca strzeliła zwycięskiego gola, który zapewnił jej awans do finałów.

Pub Gol zakończył rozgrywki na trzecim miejscu w grupie z dorobkiem czterech punktów i odpadł z dalszej rywalizacji.

Jeleniogórzanie w Babylon Cup 2009 zagrali w następującym składzie: Ambroży, Bakaszyński, Dutka, Józefiak, Wyderkowski, Gawroński, Chromik, Wojciechowski, Zieliński, Pisarz

Grupa eliminacyjna:
Pub Gol 2-2 Pojizeraci - Dutka, Józefiak
Pub Gol 7-3 Bukvice Vysoke Myto - Wyderkowski (4), Gawroński, Wojciechowski, Dutka
Pub Gol 1-2 LSC Crickets HK - Wojciechowski
Pub Gol 2-3 AC Tango Liberec - Dutka, Wyderkowski

Ogłoszenia

Czytaj również

Rok niespełnionych obietnic

KKS z brązową gwiazdką PZPN!

Chcą powtórki wyborów!

Komentarze (1) Dodaj komentarz

Chudy 8-07-2009 10:35
Dla ścisłości: Źródło newsa to oczywiście oficjalna strona Pub Gola pubgol.pev.pl Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ruszył proces sprawców tragedii drogowej

KKS ukarany przez DZPN!

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
574
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%