Zalogowanych: 5

klasa A: Pub Gol po nerwowym meczu tylko remisuje

Sobota, 23 kwietnia 2011, 20:28
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 kwietnia 2011, 12:57
W ramach 18. kolejki A–klasy na stadionie przy ul. Lubańskiej w Jeleniej Górze naprzeciw siebie stanęły ekipy Pub Gola oraz Czarnych Strzyżowiec. Na boisku było remisowo, ale emocji nie brakowało.

Spotkanie pomiędzy czwartą, a dziesiątą ekipą ligowej tabeli rozpoczęło się od zaskakujących ataków gości. Już w 5 min. na trzecim metrze piłka mija bramkarza gospodarzy, ale Michalczewski nie zdołał jej wbić do bramki. Dwie minuty później jeszcze lepszą okazję miał Marcin Romaniak. W sytuacji gdy trzech graczy gości miało przed sobą tylko jednego obrońcę i bramkarza, napastnik ze Strzyżowca uderzył mocno, ale nad bramką. O tym, że nie wykorzystane sytuacje lubią się mścić piłkarze Czarnych przekonali się w 18 min., kiedy to prowadzenie gospodarzom dał Paszkowski. W 28 min. szansę na wyrównanie miał Mazurkiewicz, po rzucie rożnym idealnie znalazł się w polu karnym, ale jego strzał minimalnie minął słupek bramki strzeżonej przez Ambrożego. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, Pub Gol prowadził 1:0.

Już na początku drugiej połowy podopieczni Lecha Walczaka podwyższyli prowadzenie. W kontrowersyjnej sytuacji Wojciechowski wyszedł na czystą pozycję i umieścił futbolówkę w bramce. Piłkarze i kibice Czarnych domagali się odgwizdania spalonego, ale sędzia główny spotkania ze stoickim spokojem wychodził ze spornych sytuacji, oszczędzając żółte kartki. Jak się okazało dwubramkowe prowadzenie Pub Gola nie podcięło skrzydeł przyjezdnym. W 58 min. po faulu na Kochanie, arbiter wskazuje na wapno, a jedenastkę pewnie wykorzystuje Rzeźnik. Dwie minuty później gospodarze mieli okazje na cios za cios, po rzucie rożnym Hobgarski głową strzela tuż przy słupku, a doskonałym refleksem popisuje się Grzejka. Ambitnie walczący do końca strzyżowianie doczekali się wyrównującego gola w 84 min. Kolejny stały fragment gry przyniósł kolejne zagrożenie. Tym razem Romaniak wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego strzałem głową umieścił piłkę w bramce gospodarzy. Mimo kilku kontrowersji i przepychanek na boisku remis 2:2 należy uznać za sprawiedliwy wynik z przekroju całego spotkania.

KS Pub Gol Jelenia Góra - LZS Czarni Strzyżowiec 2:2 (1:0)

Pub Gol: Ambroży, Grzyl, Pieroń, Grunwald, Grabski, Lis, Wojciechowski, Zimorski, Paszkowski, Wyderkowski, Hobgarski.

Czarni: Grzejka, Mazurkiewicz, Waleryk, Kostrzewa, Wiśniewski, Rzeźnik, Fryczka, Kochan, Lendzion, Michalczewski, Romaniak