Zalogowanych: 26

Jelenia Góra: Pub Gol ograł Czernicę przy Złotniczej

Sobota, 10 maja 2014, 11:17
Aktualizacja: 14:19
Wyjątkowe wydarzenie, jak na polskie warunki, miało miejsce w piątkowy wieczór na stadionie przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze. W blaksu jupiterów zagrały ekipy z dołu tabeli klasy B: Pub Gol i GLKS Czernica.

Doskonała murawa, niemal setka widzów na trybunach, rozgrzewające się jupitery i gol w 2. minucie - to początek spotkania, który na długo zapamiętają piłkarze obu zespołów. Wynik otworzył Grabski, a chwilę później mogło być już 2:0, ale Herman po minięciu bramkarza gości trafił w słupek. W odpowiedzi w sytuacji sam na sam był Lesik, który nie trafił w bramkę. W 34. minucie kolejną "setkę" zmarnowali gospodarze - tym razem Jankowski trafił w boczną siatkę. Chwilę później miejscowi dopięli swego, Marek Nicpoń wykorzystał niezdecydowanie obrońcy i z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki. Przed przerwą padł jeszcze jeden gol dla Pub Gola, w 44. minucie mądrością boiskową wykazał się w polu karnym Herman strzelając na 3:0.

Po zmianie stron nie było już tak wielu sytuacji, w 80. minucie szansę na honorowe trafienie dla gości miał Rubin, ale trafił w poprzeczkę. Trzy minuty później sam na sam z bramkarzem jeleniogórzan był Lesik, ale górą w tym pojedynku był Grzywiński. Ostatecznie Pub Gol pokonał GLKS Czernicę 3:0, warto przy tym dodać, że to trzecie z rzędu zwycięstwo podopiecznych Lecha Walczaka. Pozostałe spotkania 17. kolejki klasy B zostaną rozegrane w niedzielę.

- Fajnie się grało, piękna murawa, spróbujemy jeszcze raz zagrać na tym stadionie. Nie spodziewaliśmy się, że będzie tak łatwo wygrać. Myśleliśmy, że rywal na takim boisku będzie bardziej zmotywowany, pogra piłką, będzie grać długie piłki, ale było dobrze - powiedział po meczu napastnik Pub Gola, Krystian Orłowski.

Pub Gol Jelenia Góra - GLKS Czernica 3:0 (3:0)