Zalogowanych: 4

klasa A: Pub Gol lepszy od Chojnika

Niedziela, 16 października 2011, 20:53
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 października 2011, 2:11
W niedzielnym spotkaniu A–klasy na stadionie przy ul. Złotniczej spotkały się dwa jeleniogórskie zespoły, gdzie Pub Gol podejmował ekipę Chojnika. Na boisku lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 5:2.

Jak w każdym meczu derbowym, również w A-klasowym pojedynku nie zabrakło emocji. W pierwszej połowie obie ekipy badały swoją dyspozycję, ale mimo kilku okazji żadna z drużyn nie zdołała zdobyć bramki. Worek z golami rozwiązał się dopiero po zmianie stron, kiedy to gospodarze zajmujący przed tą kolejką trzecią pozycję urządzili sobie festiwal strzelecki aplikując rywalom 5 goli. Po raz kolejny w tym sezonie hat-tricka ustrzelił Wyderkowski - tym razem klasycznego. Na listę strzelców wpisali się również Dutka oraz Chromik. Przy wysokim prowadzeniu miejscowi odpuścili w końcówce meczu obronę, chcąc zdobyć kolejne gole. Efektem były łatwe zdobycze dla gości. W 85. minucie po indywidualnej akcji gola zdobył Szymczak, a dwie minuty później wynik na 5:2 ustalił Potocki. W tabeli Pub Gol pozostał na trzeciej pozycji, ale zbliżył się na dwa "oczka" do drugiej w stawce Pogoni Świerzawa, a do lidera, czyli Mitexu Podgórzyn traci 3 punkty.

W następnej kolejce (23.X) mecz na szczycie: Pub Gol zmierzy się z Pogonią Świerzawa. Ekipa Chojnika podejmie lidera - Mitex Podgórzyn.

Pub Gol Jelenia Góra - Chojnik Jelenia Góra 5:2 (0:0)

Pub Gol: Ambroży - Zimorski, Pieroń, Grunwald, Zegota, Walczak, Dutka, Paszkowski, Hobgarski, Wyderkowski, Chromik. Zmiany: Marek, Grabski, Zieliński.

Chojnik: Olczyk - Kaczorowski, Gurazda, Czurejno, Lipnicki, Szymczak, Michałek, Kołodziej, Modrzyk, Charko, Gadzimski. Zmiany: Gierasimuk, Potocki, Dzięcioł.