Niedziela, 19 kwietnia 2009, 17:28
Aktualizacja: 19:08
Autor: ahawer
Robert Ignaciak
W zakończonym przed chwilą meczu Pub Gol Jelenia Góra zwyciężył na własnym boisku GKS Mitex Podgórzyn 4:1

Początek meczu nie zapowiadał takiego łatwego zwycięstwa Pub Gola.
Pierwszą okazję do zdobycia gola miał Pietrzykowski, piłka przeszła minimalnie obok bramki. W 23 minucie niemalże stuprocentową okazję zmarnował zawodnik Mitexu, po chwili kolejną, lecz piłka uderzyła w boczną siatkę. Z biegiem czasu coraz większą przewagę wypracowywali sobie jeleniogórscy gracze. Popularny „Pietrzyk” dwukrotnie główkował, ale nieskutecznie.
Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy doszło do dwóch składnych akcji. Dzięki golowi Żygoty gospodarze wyszli na prowadzenie. Na kolejną akcje kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Złotniczej nie musieli długo czekać, już po chwili Pietrzykowski po dobrym zagraniu Tomasza Walczaka podwyższył wynik na 2:0.

Po przerwie Pubgolowcy nie pozwoli gościom na zbyt wiele.
W 50 minucie bramkę z pięciu metrów zdobył Jakub Wyderkowski. Dziesięć minut później podopieczni Leszka Walczaka mieli kolejną szansę na podwyższenie wyniku. Bardzo dobrze dośrodkowywał Ociepa, główkował Pietrzykowski, na szczęście dla Podgórzan, w słupek.
GKS próbował przedostać się na pole rywala, lecz ich ataki były rozbijane przez jeleniogórzan. Dobrze w defensywie reprezentował się Ociepa. Wkrótce w zamieszaniu na polu karnym doszło do samobójczego trafienia i Pub Gol pewnie prowadził 4:0.
Pod koniec spotkania popularny „Leo” dał szansę występu rezerowym: Gałuszce, Gawronskiemu.
Gdy wydawało się, że losy tego spotkania są już przesądzone. Honorową bramkę dla Mitexu zdobył Mróz.

Pub Gol Jelenia Góra – Mitex Podgórzyn 4:1 (2:0)

Pub Gol: Ambroży - Grunwald, Pieroń, Zimorski, Zieliński, Ociepa (Gałuszka), Wojciechowski (Gawroński), Walczak, Żegota (Cudyk), Pietrzykowski, Wyderkowski

Mitex: Krawczyk, Walkowiak, Lewandowski, Linke (Polanin), Niewiadomski, Lancewicz (Ziółkowski R.), Mróz, Saniuk, Kasperkiewicz, Kaseja, Główczyk ( Ziółkowski D.).