MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pszczelarze świętowali rozpoczęcie kolejnego sezonu

Wiadomości: Piechowice
Poniedziałek, 21 maja 2012, 13:54
Aktualizacja: 13:57
Autor: Agrafka
Fot. Archiwum Organizatora
Zarząd Powiatowego Koła Pszczelarzy w Jeleniej Górze zorganizował uroczystość w Piechowicach. Były odznaczenia, rozstrzygnięto konkurs na wzorową pasiekę powiatu jeleniogórskiego. Nie zabrakło degustacji miodów i występów artystycznych.

Msza w intencji pszczelarzy, w kościele p.w. św. Antoniego, rozpoczęła uroczystości. Po niej, przy dźwiękach Orkiestry Dętej Filharmonii Dolnośląskiej, pszczelarze przeszli ulicami Piechowic do Domu Strażaka, gdzie prezes Powiatowego Koła Pszczelarzy - Zuzanna Turwanicka wraz z Burmistrzem Piechowic Witoldem Rudolfem otworzyła uroczystość. To wiosenne spotkanie było nie tylko okazją do wymiany doświadczeń, ale także do wyróżnienia zasłużonych pszczelarzy. I tak Statuetką ks. Jana Dzierżona uhonorowano Witolda Popławskiego. Ten 90-letni obecnie pszczelarz brał czynny udział w organizowaniu związku w okresie powojennym, cały czas aktywnie w nim działa i nadal prowadzi pasiekę.
Medalami ks. Jana Dzierżona wyróżniono: Andrzeja Krala i Jana Wójcika. Ponadto Złotą Odznakę PZP otrzymał Andrzej Woroniec, Srebrną Odznakę PZP - Stanisława Cieślak i Kazimierz Pietrzak, a Brązową Odznakę PZP - Henryk Kozak i Mirosław Januszkiewicz.
W konkursie na wzorową pasiekę pierwsze miejsce zdobyła pasieka Grzegorza Mendaluka. Drugie miejsce zajęły ex aequo pasieki: Czesława Turwanickiego i Jana Wójcika. Na trzecim miejscu wyróżnione zostały, również ex aequo, pasieki: Jana Kucego, Kazimierza Pietrzaka i Krystyny Lorek.

W części artystycznej wystąpiły piechowickie przedszkolaczki i zespoły ludowe. Podczas imprezy można się było zaopatrzyć w pyszne miody, a także w sprzęt pszczelarski
Warto podkreślić, że święto pszczelarzy z roku na rok jest obchodzone coraz huczniej, a jego organizację wspiera Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze i władze gminne.

Ogłoszenia

Czytaj również

O rozpadających się górach

Jubileusze małżeńskie

Marcin Wyrostek patriotycznie

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~poiu 21-05-2012 15:28
Dla mnie szokiem (pozytywnym !) jest ilość pań w tym gronie. Rewelacja!
Piipi Jelonkowa 21-05-2012 16:37
..do - [~Polu ] ~OCH ! .. zapomniałeś ?? ~Królowa jest tylko JEDNA ! /..przyp.r.żenski/ ..*natomiast t r u t n i jest więcej /..r.męski /
~pszczelarz 21-05-2012 20:21
Impreza bardzo udana. Rośnie poważna konkurencja dla Regionalnego Związku Pszczelarzy, który jakoby przysnął
~analizatorka 21-05-2012 20:27
Robi się pomału tak, że RZP będzie agendą Powiatowego Koła Pszczelarzy w Jeleniej Górze. Ha!ha!ha!
~xxxxz 21-05-2012 21:58
Czy ks.Stec podpal w nielaske....ze w Cieplicach nie juz swieta pszczelarzy?
~karolek 21-05-2012 22:19
Na załączonych zdjęciach nie widać, że impreza była huczna, wręcz przeciwnie -zdjęcia tego nie oddają a te obskurne drzwi w tle to dokąd prowadzą? W zeszłym roku u nas było lepiej

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Studium na początek

Radni KO przeciw kupcom?

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa!

Medale „Nauczyciel Kraju Ojczystego 2019”

Tu też świętowali

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
832
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%