MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Pszczelarze opanują Cieplice

Wiadomości: Jelenia Góra-Cieplice
Środa, 29 sierpnia 2012, 7:23
Aktualizacja: 7:45
Autor: mea
Fot. organizator
Już w ten weekend (1 i 2 września) na Placu Piastowskim odbędzie się XIII Międzynarodowy Festiwal Pszczelarski Jelenia Góra ‘2012 „Pszczoła wskaźnikiem środowiska naturalnego”. Wstęp jest wolny.

W Festiwalu będą uczestniczyć pszczelarze z Czech, Niemiec oraz Polski. Wśród wystawców znajdą się przedstawiciele prestiżowych przedsiębiorstw pszczelarskich w Polsce, w tym producenci sprzętu pszczelarskiego, a także przedstawiciele gospodarstw pasiecznych z miodami i produktami pszczelimi. Wszystko to będzie ubarwione występami zespołów ludowych, prezentacjami artystycznymi dzieci, młodzieży, koncertem Orkiestry Dętej działającej przy Filharmonii Dolnośląskiej, konkursami dla widzów i pokazem ula inhalacyjnego. Będzie również można nabyć miody i produkty pszczele oraz sprzęt pszczelarski. Ponadto pszczelarze będą mogli poszerzyć swoją wiedzę podczas warsztatów, które odbędą się w Sali Błękitnej Politechniki Wrocławskiej Filia w Jeleniej Górze.

Festiwal rozpocznie się 1 września o godz. 10.00, jednak jego oficjalne otwarcie zaplanowane jest na godz. 14.00, podczas którego wręczone zostaną odznaczenia zasłużonym pszczelarzom. O godz. 15.30 rozpoczną się koncerty zespołów muzycznych i folklorystycznych. Wstąpią: Wrzos (Lubawka), Wojcieszowianki (Wojcieszów), zespół młodzieżowy „S.Poko” z Piechowickiego Ośrodka Kultury, a o godz. 18.00 zagra zespół muzyczny „Familia”.

2 września o godz. 10.00 odbędzie się msza święta w Kościele p.w. Jana Chrzciciela. Od godz. 10.00 rozpoczną się również targi promocyjne produktów pszczelich. Na godz. 11.30 zaplanowano przemarsz pocztów sztandarowych oraz gości z kościoła na Plac Piastowski, a o godz. 12.00 rozpocznie się koncert Orkiestry Dętej działającej przy Filharmonii Dolnośląskiej. O godz. 12.30 wystąpi zespół góralski „Janicki” z Czarnego Boru, a od godz. 13.30 będą grały zespoły muzyczne i folklorystyczne: Rozmaryn, Szklarki, Bolkowianie, Rybniczanki oraz Jeleniogórzanki.

O godz. 12.00 rozpoczną wykłady w Sali Błękitnej Politechniki Wrocławskiej: „Poddawanie matek pszczelich. Leczenie pszczół, unasiennianie naturalne matek pszczelich” dr Benedykta Polaczka z Wolnego Uniwersytetu w Berlinie oraz „Jesienne przygotowanie pszczoły miodnej do zimowli z myślą o przetrwaniu pszczół w dobrej kondycji jako głównego zapylacza roślin” inż. Czesława Korpysa, Wiceprezydenta Polskiego Związku Pszczelarskiego w Warszawie. Osoby zainteresowane naturalnymi produktami pszczelimi będą mogły wysłuchać prelekcji lek. med. Agnieszki Dojs, Prezesa Stowarzyszenia Miłośników Cieplic „Walory Apiterapii”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sołectwa kupują defibrylatory

Most już po remoncie

Jubileuszowy bieg w Szklarskiej Porębie

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 29-08-2012 9:45
Szklane motyle i koty, na kiego h... to komu potrzebne, do wiadomości pseudo artystów.
~holokał 29-08-2012 14:22
pieniądz - na kiego ....komu to potrzebne - jakby nie można było ustanowić wolnego dostępu do wszystkiego w zamian za zwykłą pracę - tak po prostu - do wiadomości pseudo-wielkich-ekonomistów
~hala 29-08-2012 20:56
Super sprawa bardzo lubię takie imprezy a jak komuś się nie podoba to niech siedzi w domu.
~looker 29-08-2012 22:45
Dobrze, że to najazd pszczelarzy, a nie pszczół, chociaż??? może zapylanie kogoś ominie...
~ 30-08-2012 9:55
nie jeleniogorzanki a jeleniogorzanie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Odpust na Śnieżce

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Klasyki zjechały do Kowar

Szef gangu zatrzymany

Zamienili przejście w parking

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
482
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%