MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pszczelarskie święto tuż

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 1 września 2010, 9:09
Aktualizacja: 9:10
Autor: RED
Fot. KC
W nadchodzącą sobotę (4 września) zaczynają się XI Międzynarodowe Warsztaty Pszczelarskie Jelenia Góra ‘2010. Areną dwudniowej imprezy, która już od 11 lat integruje środowisko pszczelarzy, będzie cieplicki plac Piastowski.

Warsztaty, którym patronuje prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski, zaczną się w sobotę o godz. 10. W programie dnia - targi promocyjne produktów pszczelich, pokazy tradycyjnego sprzętu pszczelarskiego, wyrobów oraz uli i budowli pszczelarskich. W godz. 13.30 –16.00 zaplanowano pokaz miodobrania, prezentacja żywej pszczoły, pokaz ula inhalacyjnego, wizyty w pasiekach oraz wykłady. Do godz. 16.00 czas umilać będą zespoły folklorystyczne.

W niedzielę warsztaty rozpocznie msza święta w intencji pszczelarzy odprawiona w kościele św. Jana Chrzciciela w Cieplicach (godz. 9). W godz. 10. 30 – 11 odbędzie się przemarsz pocztów sztandarowych i Orkiestry Dętej przy Filharmonii Dolnośląskiej ulicami uzdrowiskowej części miasta. Przed południem orkiestra wystąpi na placu Piastowskim z okolicznościowym koncertem. Do godzin popołudniowych potrwają targi, na których będzie można nabyć miód ze wzorcowych pasiek. Ochrona naturalnego środowiska przyrodniczego” – to hasło bloku konkursów dla dzieci i młodzieży, które rozpoczną się o godz. 14. Na godz. 17.00 zapowiedziano zakończenie XI Międzynarodowych Warsztatów Pszczelarskich i wystąpienie prezydenta Jeleniej Góry Marka Obrębalskiego.

Imprezę organizuje Regionalny Związek Pszczelarzy w Jeleniej Górze przy pomocy finansowej Miasta Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa!

Finał remontu

Motocykliści dla Niepodległej

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Gość 1-09-2010 19:13
Cieplice z całym szacunkiem potrafią zadbać nawet o pszczelarz,a Jelenia Góra zadba o co ,bo nie bardzo wiem ,co za miasto dziadów i p.nie będę już wymieniał dzisiaj dwie młode dziewczynki szły ulicą i tak jedna do drugiej mówiła ,,wiesz w tej jelonce to tylko tych marketów nastawiali i nic po za ty ,a tu jeszcze ta galeria nawet kina nie ma co za syf ,,wiec p.Obrębalski czas wyjść na ulice i posłuchac razem z tym smiesznym zastępcą p.Sjnogiem co te dzieciaki mówią a nóż czegoś sie panowie nauczycie .
~miód? 1-09-2010 19:52
"Do godzin popołudniowych potrwają targi, na których będzie można nabyć miód ze wzorcowych pasiek." W ubiegłym roku kupiłam miód na tych targach, licząc na to, że będzie to dobry produkt. Niestety nie był. Miód który tam kupiłam nawet nie próbował się krystalizować. A to jest przecież podstawowa cecha dobrego miodu. Dlatego zakup miodu na tych targach nie gwarantuje, że to co kupujemy jest tym co byśmy kupić chcieli. Życzę organizatorom, by udało im się zapraszać tylko wiarygodnych sprzedawców.
~magda sz-n 22-09-2010 15:37
Miasto szczyci sie tylko tymi targami a tak poważnie jelenia góra to wiocha zabita dechami i nawet nie ma galerii handlowej ,kin a na zakupy trzeba jeździć do wrocławia lub lubinia szkoda czasu dla tej wioski a w cieplicach też wiocha nic sie nie dzieje. w jeleniej jestem kilka razy w roku ze względów rodzinnych, ale to miasteczko jest bardzo dołujące Magda ze Szczecina

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wypadek przy baniakach  

O rozpadających się górach

Ulica Hirszfelda już po remoncie

Radni KO przeciw kupcom?

Na stadionie już jasno

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
831
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%