MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 lipca
im. Marii, Urbana

Psie piękności jesienią – jeszcze dzisiaj

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 15 października 2017, 7:41
Aktualizacja: 23:15
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W sobotę (14.10) stadion przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze był areną Krajowej Wystawy Psów Rasowych 2, 3, 5, 9 i 10 grupy FCI, organizowanej przez jeleniogórski Oddział Związku Kynologicznego w Polsce. Miłośnicy czworonogów, którzy nie mogli wczoraj przybyć na stadion, dzisiaj mają jeszcze lepszą okazje, bowiem zaprezentują się psy wszystkich grup.

Pierwszego dnia zgłoszonych było ponad 470 psów, które przywiozło w sumie ponad 300 wystawców z Polski, Niemiec oraz bardzo liczna grupa z Czech. W sobotę dużą popularnością cieszył się też konkurs na młodego prezentera. - Dzieci (grupa młodsza i starsza) będą konkurowały o miano najlepszego handlera, czyli osobę, która pokazuje psy - powiedziała Anna Rychlewska, prezes jeleniogórskiego oddziału Związku Kynologicznego w Polsce, która przekonywała, że warto mieć psa rasowego. - Kupując psa rasowego wiemy, czego możemy oczekiwać - jaki będzie miał charakter, jak będzie wyglądać, bo to już jest wpisane w geny. Dodatkowo stabilizacja charakteru, czy testy psychiczne i badania genetyczne, które wiele ras musi przejść sprawiają, że pies rasowy to jest to, co promujemy - dodała organizatorka jesiennej wystawy.

Jak podkreślają organizatorzy, na niedzielną wystawę zgłosili się przedstawiciele wszystkich ras polskich: polski owczarek nizinny, owczarek podhalański, gończy polski, ogar polski, chart polski i polski spaniel myśliwski. - Polskiego spaniela myśliwskiego będziemy gościć na jeleniogórskiej wystawie pierwszy raz – zaznaczyła Anna Rychlewska z ZKwP, Oddział Jelenia Góra. Tego dnia ma się zaprezentować ponad 700 psów! Początek o godz. 10:15.

Wystawie towarzyszą stoiska handlowe oferujące artykuły dla zwierząt oraz stoiska gastronomiczne, zatem można spędzić na stadionie nawet kilka godzin. Bilety w cenie: 8 zł (normalny), 4 zł (ulgowy).

Ogłoszenia

Czytaj również

Plaża nad Bobrem otwarta

Rusza Budżet Obywatelski 2021 w Jeleniej Górze

KD: powrót pociągów międzynarodowych

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 15-10-2017 13:57
Rasy ,geny,p..rdoły a właściciele i tak po nich kup nie sprzątają ...
~szok 15-10-2017 17:51
Jak można doprowadzić pieska (york, główna fotka) do takiego stanu??? Przecież ten psiak zamiata sobą wszystko, jest mu pewnie z takimi kudłami bardzo ciężko i gorąco latem. Nie macie ludziska sumienia? To co widzimy na fotce nr.22 wstrząsnęło mną strasznie. Co to jest???
~~~Fanka~~ 15-10-2017 18:37
~~ do szok// mam tkie samo zdanie,taki właściciel powinien być ukarany.Ludzie naprawdę nie mają sumienia.Szkoda,że włściciel psa nie zrobił sobie fotki z tak umęczonym pieskiem.Gdzie tu jest miłość do swego czworonoga??????
~ 15-10-2017 21:13
Śliczne pieski :)
~gościu 15-10-2017 22:05
piękne pieski. Zadbane, piękne. świetna impreza. Gratuluję organizatorom. Super
~Puc i Bursztyn 16-10-2017 9:53
dołączam z opinią do wpisów z g.17.51 i nastepnego.Co to jest ? Maszynka do pieniędzy. Tylko i wyłącznie.Miłość do swojego czworonoga - mit i zabobony. Taka sama szczera jak modły publiczne ( niektórych, nie wszystkich ,jakby co ). Gdyby ten psio-misiaczek pojawił się bez opiekuna na podwórku wszystkie okoliczne przyzwoite psy by go obśmiały i wzięły na języki. Puc i Bursztyn obszczekałyby go na pewno.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Informacja wojewody w sprawie koronawirusa

Drastyczne billboardy

Spotkali się z Beatą Kempą

Tarcza finansowa dla samorządów

Znaleziono niewybuch

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
942
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%