MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

Psi kłopot

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 4 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 15:25
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Dość psich odchodów na trawnikach i chodnikach - mówią gimnazjaliści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1. Będą przekonywać mieszkańców do sprzątania
po czworonogach.

Wczoraj strażnicy miejscy klika razy upominali ludzi, którzy pozwalali psom załatwiać się na ulicy i nie posprzątali nieczystości.
- Następnym razem będzie mandat, nawet 250 złotych. Zwracamy uwagę właścicielom psów, bo wiemy, że kłopot z likwidowaniem nieczystości jest źle rozwiązany - mówi zastępca komendanta SM Jacek Winiarski. W kioskach nie ma łopatek i woreczków. Na ulicach brakuje też specjalnych pojemników.
Wiedzą o tym także uczniowie. - Jelenia Góra powinna świecić przykładem czystości,
a tak nie jest - mówi trzecioklasista Maciej Przemyk, który z koleżankami i kolegami będzie promował akcję oczyszczania miasta z psich brudów.

 - Przygotowujemy projekt zaproponowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, pod hasłem "Młodzi Obywatele Działają" - uzupełnia Mariusz Kokotowski, nauczyciel wiedzy
o społeczeństwie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1.
Zdaniem uczniów miasto powinno zadbać o to, aby mieszkańcy mogli tanio kupić (lub dostać za darmo) torebki i łopatki do zbierania nieczystości. Gimnazjaliści chcą też postawienia psich toalet lub specjalnych koszy.

Zdaniem prezydenta ludzi należy namówić i przyzwyczaić do porządku. Sam widzi z okna swojego mieszkania na Zabobrzu, jak właściciele psów pozwalają na to, aby załatwiały się na trawnikach i nie sprzątają po zwierzętach.
- Chcemy przekonać prezydenta, żeby przynajmniej zapewnił posiadaczom psów torebki i łopatki jednorazowego użytku - mówią gimnazjaliści, którzy wkrótce chcą zapoznać ze swoim projektem samorządowca.
O akcji dowie się też większość jeleniogórzan. Młodzież planuje przeprowadzenie ankiety pośród mieszkańców miasta. Zapyta między innymi o to, dlaczego ludzie nie sprzątają po swoich psach. - W ten sposób chcemy ich uwrażliwić na problem, bo może nie zdają sobie z tego sprawy - mówią gimnazjaliści.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wracają dopłaty do wody i ścieków

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Zmiana na skrzyżowaniu

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Daniel 4-11-2005 8:19
Bardzo dobry pomysł! Przykłady z innych krajów: Czechy - w tramwaju w Libercu widziałem plakat z wizerunkiem psa i następujacą treścią : "posprzątaj po mnie, bo ja sam nie potrafię". Irlandia - miasto Navan - kara za zanieczyszczanie 1.905 EUR, tj. prawie dwukrotna płaca minimalna.
~Patol 4-11-2005 13:20
niech ci gimnazjaliści zajmą sie nauką i przygotowaniem do końcoworocznego testu. Ja dalej bede chodził z psem do parku bo mu tam odpowiada. a nieczystościami zajmie sie żuczek :-)
~azor 4-11-2005 19:03
Dobry pomysł, ale żeby tylko na pomyśle się nie skończyło, jak to zazwyczaj bywa w naszym kraju. Jak posprzątam po moim psie, to będę 500 metrów niósł, do najbliższego kosza, w kieszeni torebkę z "zawartością"?
~Valis 4-11-2005 20:30
Mam nadzieję, że Twój pies jest odrobinę mądrzejszy od właściciela. Chyba jedyną metodą na tak „inteligentnych inaczej” właścicieli psów byłoby wystawianie mandatów przez Straż Miejską już za sam fakt nieposiadania prze właściciela akcesoriów do sprzątania po zwierzęciu.
~atoty 4-11-2005 22:43
>niech ci gimnazjaliści zajmą sie nauką i >przygotowaniem do końcoworocznego testu. Ja dalej >bede chodził z psem do parku bo mu tam odpowiada. >a nieczystościami zajmie sie żuczek :-) A ja nie chcę o Tobie powiedzieć brzydko, ale z takim rozumowaniem niestety niedługo ci sie uda, bo psie odchody , obojętnie gdzie, w parku czy na ulicy to problem ich wlaścicieli. Chcesz miec psa, to idź z nim do ubikacji tam, gdzie nie chodzi nikt. Nie do parku, który z zasady jest przeznaczony do odpoczynku dla ludzi. I tak można by ci bylo dużo jeszcze argumentować. Mam nadzieję, że zrozumiesz że tak sie nie robi, zanim jeszcze zapłacisz porządny mandat. Bo my prosze pana ,to jak w dupę nie dostaniemy, to nic do nas niedociera. Brawo młodzi! Ktoś przecież musi pokazać nam jak powinno być w Europie!
~Patol 5-11-2005 11:27
Najlepiej jak posadze go na nocniku albo kupie mu kocią kuwetę. On musi zaznaczyć swoje terytorium!! Nie rozumiesz tego ??!!
~XAD 5-11-2005 20:46
>Najlepiej jak posadze go na nocniku albo kupie mu >kocią kuwetę. On musi zaznaczyć swoje terytorium!! >Nie rozumiesz tego ??!! To niech ci wali gówna na środku pokoju, to jest jego terytorium, a nie park.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Jelonków trochę mniej

Nowa trasa przyrodnicza

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
890
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%