MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Przywitali Mikołaja po europejsku

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 8 grudnia 2008, 14:26
Aktualizacja: 15:43
Autor: Angela
Fot. Angela
Prezenty w zamian za wiedzę o krajach Unii Europejskiej, a po wizycie świętego, sportowe i umysłowe zmagania – tak w tym roku dzień świętego Mikołaja w minioną sobotę obchodzili uczniowie Szkoły Podstawowej numer 13 w Jeleniej Górze.

W Dniu Świętego Mikołaja uczniowie klas 0-III przyszli do szkoły w strojach, których kolory kojarzyły się z flagą poszczególnych państw Unii Europejskiej. Na ich głowach widniały natomiast czerwone czapki. Wszyscy zebrali się na sali gimnastycznej, by wspólnie przyjąć Mikołaja w asyście aniołków. Wyjątkowy gość nie rozdał jednak starym zwyczajem upominków tym, którzy cały rok byli grzeczni, ale najpierw odpytał dzieci ze znajomości państw unii. Słownego sprawdzianu nie darował też nauczycielom.

- Wszyscy wykazali się jednak rzetelną wiedzą, dzięki czemu każda klasa otrzymała upominki, które ufundowała rada rodziców – mówi Barbara Olszewska ze Szkoły Podstawowej nr 13.

Kiedy Mikołaj ruszył w dalszą drogę, na sali odbyły się sportowe i umysłowe zawody. Klasy rywalizowały ze sobą w biegach, rysowaniu i układaniu puzzli. Wszystko tematycznie było związane z państwami Unii Europejskiej. Na twarzach uczestników nie zabrakło dobrego humoru a emocje potęgowały okrzyki kibiców. Najlepsi zdobyli nagrody, a ci którym się nie udało wygrać, otrzymali nagrody pocieszenia. W klasach czekały natomiast przygotowane przez rodziców mikołajkowe paczki.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Utrudnienia w ruchu na Sudeckiej

Książka o jeleniogórskich autobusach

Mazolewski show!

Stop marginalizacji średnich miast

Trudny dojazd do SP 3

Park już gotowy

Tajemnice Książa

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
75
Tak
67%
Nie
28%
Nie wiem
5%